Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

32 minutes ago, morgana said:

narucila sam sa asos-a proizvod (nekakav losion) od 10,8 eura na kucnu adresu u herceg novom.

stigao mi je mejl u kome mi sluzbenik kurirsko-spediterske firme trazi da mu slikam licnu kartu da bi usao u postupak oslobadjanja posiljke od carine. donji limiti za carinjenje u cg je 150 eura, btw.

snabdijevam se s interneta godinama, nikad nijedan problem ove vrste nisam imala.

naravno da necu slikati licnu kartu i slati samiru iz danilovgrada, a jos manje ici u danilovgrad po losion od 10 e.

sta da uradim, uz pretpostavku o slicnosti u pravnom sistemu cg i srbije?

a da samiru pošalješ 10€?

Link to comment

Ni ja ne znam sta hoce ali sam mu napisala da sken lk nece dobiti.

 

Edit. Naravno da treba da mi isporuci posiljku na kucnu adresu. Zajebava.

Edited by morgana
Link to comment

kozmetika i parfemi mogu da budu problem, jer se smatra da je to skupa luksuzna roba.ja sam imao slucaj da sam morao da izmisljam nekog rodjaka (tetka iz kanade) koji mi je kao poslao paket DHL-om  inace bi me rebnuli (spedicija,lezarina...) bese to pre 6-7 godina

Link to comment
  • 1 month later...
8 hours ago, Moća said:

Za Bg sada kzu dve nedelje ne znam za ns. Ja cekam isto jedan sat al izgleda neće skoro :(

 

Staaaa, stoji na carini 2 nedelje? :O 

Otkad to tako? Cekam neki whey iz UK, pre mi stizao na kucu za 7-10 dana od dana porucivanja, s carine za 2-3 dana

Link to comment

U poslednjih tri-četiri meseca (od kraja novembra do danas) sam dobio desetak paketa, ni jedan nije na carini proveo duže od 72h (ako me uhvati vikend), ali uglavnom od ulaska na carinjenje do isporuke prođe 48h.

(uglavnom sitna elektronika i potrošni delovi, ali čujem da su nešto opasno zakomplikovali sve što ima ikakve veze sa, u najširem smislu, prehranom)

 

Takođe, ni jednom nisam platio ni carinski pregled (a par komada su očigledno otvarali da zavire unutra), ni pdv.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Meni 2 paketa sa ibeja stoje na track17 da su u tranzitu tj. da su napustili USA aerodrom i lete prema destinaciji i tako od 27. marta... Sta raditi, gde se raspitati? Jedno je sat od 50 usd drugo narukvica za sat od 20 usd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...