Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Narucio 2 preko bookdepository-ja jos pre par meseci, jedna stigle nakon 10-ak dana, druge jos nema... Malo sam usporen, ali evo sad sam ih kontaktirao, valjda ce poslati drugu. :)

Link to comment

Jel prolazi kod tog bookdepository MasterCard (znam da nije preporučljivo ali ja sam smanjio limit na smešnih 50 evra pa mi nije problem a i nisam imao do sada loših iskustava)...

Link to comment
hah, al zato su ti preoteli nickname.Prolazi, ako može debitna zašto ne bi mc.
Naravno bilo je lakše da odem na sajt i proverim ali...Ma odjebao me PayPal skoro pa rekoh...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bila ranije neka priča na temi o eBay-u, ali mislim da zavređuje sopstveni topik. Do sada sam uvek robu kupljenu preko neta slao na adresu prijatelja u inostranstvu, a oni su je donosili kad navrate u Srbiju. Sada me zanima mogućnost dostave direktno u Srbiju.Ovde se postavlja nekoliko pitanja:1) Večita srpska PayPal boljka - ranije je neka kartica Banke Intese prolazila ako se kao država navede neka bivša SFRJ republika. Da li to još uvek funkcioniše? Da li je neko uspeo i sa karticom neke druge banke?2) Kako se roba kupljena preko neta carini, i koliko to iznosi (npr. za elektronske uređaje)? Do koje vrednosti se ne plaća carina? Da li se osim carine plaćaju još neki nameti pri ulasku robe u Srbiju, i koliki?3) Kog reda veličine su cene dostave npr. iz Amerike ili negde iz EU? Pretpostavljam da to zavisi od gabarita/težine? Zanimaju me sve varijante sa kojima imate iskustva - DHL, UPS, obična pošta, ... i koliko je u tim varijantama potrebno vremena dok naručeno stigne.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
jebiga, sad kad vidim tvoj topik shvatam da sam ja svoj ostavio svoj ostavio na pogrešnom mestu.Te bih da pitam i ja - dostavlja li Amazon u Srbiju ?
Nekako sam uspeo da previdim tvoju temu. Ali pretpostavljam da više ljudi svraća ovde nego na Računare :D a ima i nekih dodatnih pitanja, pa valjda može da ostane.
Link to comment

Struktura troškova je: carina + pdv + neke takse (par stotina dinara)Niko nikada nije definitivno utvrdio, ali se uvek spominje cifra od 25€ (vrednost robe + šiping) do koje se ne plaća carina.Država uvek može da naplati PDV.Ako si naručio knjigu koja košta 6€ i šiping je recimo 4€, moguće je da će ti naplatiti PDV 180din + 300din (okvirno) onih fiksnih troškova.Činjenica je da mnoge pošiljke i veće vrednosti prođu bez ikakvih troškova na carini (imao sam slučajeve da su bez carine prošle pošiljke i od 100€, i od 200€, a da su mi globili gumene figure, igračke za klinca od 15€).

Link to comment

Troškovi transporta - nema pravila, odnosno razlikuju se od prodavnice do prodavnice.UPS, Fedex i sl. su preskupi (na kupcu je naravno da ovo proceni).Sasvim je dovoljno koristiti avionsko pismo (airmail).Pošiljke iz Evrope stižu od 3 do 15 dana, iz USA i do mesec dana, u zavisnosti od zadržavanja na našoj carini (edit: govorimo naravno počev od dana kada je pošiljka poslata, vreme procesuiranja porudžbine različito je kod svake prodavnice, uostalom razlikuje se i za pojedinačne artikle u jednoj te istoj prodavnici).

Edited by Ras
Link to comment
jebiga, sad kad vidim tvoj topik shvatam da sam ja svoj ostavio svoj ostavio na pogrešnom mestu.Te bih da pitam i ja - dostavlja li Amazon u Srbiju ?
da dostavlja, vise puta mi stigle knjige bez ijednog dinara preko naplacenog na ime carine ili pdv-a. Isto tako mi stigle naocare kpje su oglobili sa cca 30$, sto je bilo oko 50% od njihove vrednosti
Link to comment

ne znam da li ste pokusali nesto da narucujete sa americkog amazona ili tako hvaljenog book depositoryja -- koga vise ne moramo da hvalimo jer ih je kupio amazon -- ali lose vesti, navodno zbog sredjivanja baze, amazon ne salje dvds, cds, cak ni sve knjige ovamo and they are looking forward to regulate the unfortunate break, bar kako kaze nadzi iz mumbaija koji odgovara na poruke tuzbalice.za book depository je jos gore, posto ih je kupio zloglasni amazon, ne salju nista ovamo, takodje dok se kao ne srede baze.ja im pisem pet puta dnevno, ali mislim da ce mi se probuditi internet aktivizam, samo da shvatim kako se prave one online peticije pa da im saljem.pridruzite se u pravednoj konzumerskoj borbi!

Link to comment
Bila ranije neka priča na temi o eBay-u, ali mislim da zavređuje sopstveni topik. Do sada sam uvek robu kupljenu preko neta slao na adresu prijatelja u inostranstvu, a oni su je donosili kad navrate u Srbiju. Sada me zanima mogućnost dostave direktno u Srbiju.Ovde se postavlja nekoliko pitanja:1) Večita srpska PayPal boljka - ranije je neka kartica Banke Intese prolazila ako se kao država navede neka bivša SFRJ republika. Da li to još uvek funkcioniše? Da li je neko uspeo i sa karticom neke druge banke?
Meni je radilo sa Rumunijom kao navedenom zemljom, ali kad sam trebao da "osvezim" podatke tj. exp. date kartice bilo je krk...I nema vise PP...
2) Kako se roba kupljena preko neta carini, i koliko to iznosi (npr. za elektronske uređaje)? Do koje vrednosti se ne plaća carina? Da li se osim carine plaćaju još neki nameti pri ulasku robe u Srbiju, i koliki?
Prilicno odokativno...Nekome nesto prodje a nekoga nagaze za smesne cifre...
3) Kog reda veličine su cene dostave npr. iz Amerike ili negde iz EU? Pretpostavljam da to zavisi od gabarita/težine? Zanimaju me sve varijante sa kojima imate iskustva - DHL, UPS, obična pošta, ... i koliko je u tim varijantama potrebno vremena dok naručeno stigne.
Zavisi od slucaja do slucaja znam da DHL dere kad sam probao neke navijacke stvari iz USA da narucim jedino je moglo DHL-om i odmah su me razuverili, cifra je bila +100%
ne znam da li ste pokusali nesto da narucujete sa americkog amazona ili tako hvaljenog book depositoryja -- koga vise ne moramo da hvalimo jer ih je kupio amazon -- ali lose vesti, navodno zbog sredjivanja baze, amazon ne salje dvds, cds, cak ni sve knjige ovamo and they are looking forward to regulate the unfortunate break, bar kako kaze nadzi iz mumbaija koji odgovara na poruke tuzbalice.za book depository je jos gore, posto ih je kupio zloglasni amazon, ne salju nista ovamo, takodje dok se kao ne srede baze.ja im pisem pet puta dnevno, ali mislim da ce mi se probuditi internet aktivizam, samo da shvatim kako se prave one online peticije pa da im saljem.pridruzite se u pravednoj konzumerskoj borbi!
Jebote zanci puce i taj depository taman sam se meracio... Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...