Jump to content
IGNORED

Gotivni gradovi koji nisu na Top listama


Muwan

Recommended Posts

a to si ti bio...zaboravio sam jbga, zao mi sto se ne sretosmo.btw, ja kad sam ih prvi put pitao koji strani jezik znaju oni kao nesto ..pouco de español... ili kako vec rekose :blink: posle shvatih da oni pricaju gallego. grad se na galjegu zove a coruna, bas su nedavno na b92 tako prepisali :D

Link to comment
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    12

  • Deda Drda

    11

  • noskich

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

Pa pricaju spanski ali i svi znaju Gallego. Grad se zove A Coruna u pravu si i vecina gradova se zove po lokalnom jeziku ali kada je Franko dosao na vlast resio ja da pojaca pripadnost Spaniji i jedna od mera je bila da se sva imena gradova preimenuju na spanski pa je tako postala La Courna.

Link to comment
  • 7 months later...

ha! good guess da cu ovde mozda da naletim na bratislavu.hvala beowlu i bagsu na utiscima.znaci, preko beca. logicno.e sad, ja bih da idem avionom do beca pa onda tim hidrogliserom/brodom. koliko vremena treba da se stigne i da li brod vozi svakodnevno? idem krajem maja vracam se pocetkom juna. edit. lepo pise za one sto umeju da citaju. 33 ojra u jednom pravcu, voznja traje 75 minuta. idealno. drugo pitanje: preporuka za hotel u bratislavi?

Edited by PointTaken
Link to comment
bas lepa temaIzmir-Selcuk%20Turkey%201254556904%28www.brodyaga.com%29.jpgSelcuk (Seldžuk).Na pišomet (15 minuta vožnje dolmušem) od Efesa, u koji se ipak uglavnom ide iz Kušadasija. Pitoma varošica sa lepim i prostranim parkovima i veoma jeftinim smeštajem, jer su cene prilagođene hodočasnicima (dolazi veliki broj azijskih hrišćana...) koji žele da vide kuću djeve Marije i pećinu efeskih spavača. Turisti prolaze kroz grad, ali on nikako nije pravo turističko mesto niti može biti, budući da ne leži na morskoj obali. Neobično i simpatično mesto sa dobrim vajbom.
i najbolje tursko kupatilo u tom delu turske.
Link to comment
  • 5 years later...

Posle 5 godina red je da se ovako dobra tema vrati iz mrtvih :D

 

Elem, moj skromni doprinos temi : Djenova, Bolonja, Siena, Napulj... (Italija), Ljubljana, Maribor, Bled (Slovenija), Grac, Salzburg (Austrija), Utraht, Delft, Harlem (Holandija), Antverpen, Briz (Belgija), Palma de Majorka (Spanija)

Edited by Milosh76
Link to comment

Maribor je baš gotivan. Sećam se kad sam 1 put dolazio, ceo put nas je pratilo sunce, onda izbiješ u neku ravnicu, u daljini se vidi 1 planina, to je Pohorje, koja drži oblak iz kojeg lije na grad. E to je Maribor.

Link to comment

Avion je ubio male gradove -_-

Bez aviona, skitajuci autom, nema boljeg nacina da banes u neki manji grad, naidjes autom najcesce kasnije vecerom, osvrces se za hotelom, merkas, nadjes spavanje u vremena pre .com pretrazivaca hotela koje su ocenjivali i preporucivali neki drugi ljudi...

Jutrom se probudis, sredis, izadjes i osvrnes se oko sebe, i - u sred si novog grada: Insbruck, Verona, Mantova, Lodi, Alessandria, Arles, Avignon, Tarascon, Montpelier, Pamplona, kako padnu i kako ti se u prolazu svide, ostanes samo dan ili produzis boravak, motas se bez veze.

Naravno da neces da vidis sve sto trebatm videti, ali otkrivas sam, jednom recju - skitas gde te oci vode i auto nosi.

Izbegavati autoputeve, oni su 1 velika prevara, na raskrsnicama sporednih puteva se prepustiti raspolozenju...

Link to comment

Citao sam pre par dana tekst o najzanimljivijim malim gradovima u svetu, pokusacu da ga pronadjem. Briz i Salzburg su na toj listi iz Miloseve grupe.

+ beskonačno za salzburg
Link to comment

Stavio sam gradove koji nisu u fokusu, a u kojima sam bio i koje vredi obici makar na pola dana.

ma ok, samo mi smesno da stavis briz npr na tu listu. ako je nesto u belgiji u fokusu to je briz. 

ili napulj jbg.

Link to comment

Evo tipovi za Rumuniju koga interesuje osim Temisvara naravno. Kluz, Sibiu, Sigisoara i Brasov.

 

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Ja ortaka iz Temišvara cimao da odemo do nekih od ovih manjih on me odjebao na keca. ????
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...