Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

a dobro, ulozili su nista, uzeli wordpres temlate, hosting im je dala marija iz adriahosta za dz, malo ce da se zezaju, u najgorem slucaju da naprave tim za drustveni marketing. a da su glupavi, jesu.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Uf, u taj deo priče mi je malo teže da poverujem. Reklamne agencije pokušavaju da šire lažni optimizam otvaranjem bloga? U koje svrhe, i ko ih je slagao da će to imati ikakvog šireg efekta?
Татјана Веховец Mooshema, покретач акције www.kolegijum.comDragana Đermanović Po obrazovanju sam profesorka lingvistike sa dominantnim iskustvom u oblasti korporativnih komunikacija i PR-a.Željko Galetić I design.Peđa Milićević, "izvođač marketinških radova" u malim i velikim kompanijama širom BeogradaШта му ово дође, трећина набројаних? А бар пола је прећутало чиме се бави, а мрзи ме да их гуглујем (хвала ММД што је ове прекопао). Једном када покрену ствар, биће све више ових скрибомана са стране и ето ти ширег ефекта. Нарочито када их видиш на Дневнику РТС2 после Тадићеве изјаве о оптимизму, после вести о привредном опоравку, после вести о завршавању моста/аутопута/Теслиног калема, а пре вести о младим надама у фудбалу/атлетици/пинг понгу питаћу те да ли завршавају свој мали део посла у оквиру целог фронта или не.едит: Превидео Гордану Чомић :lol: Edited by Праслин
Link to comment
... te iste etikete bi onda mogao da zalepiš na posetioce gorepomenutog LOVE topika na ovom istom forumu.
Pravda za Love topic. A i nismo svi u Srbiju. :D
Link to comment

Ova Vahovec je tako kul, Musema je napisala sa sh i dva o. Koliko ima godina, 15?aj' da predjemo preko cinjenice da se tako napisano cita u vecini slucajeva "mušima"

Edited by hazard
Link to comment

Prasline, i dalje ne razumem koji je to širi efekat? Kakvu korist izvlače, reklamirajući svoj optimizam među sebi sličnima?

Ova Vahovec je tako kul, Musema je napisala sa sh i dva o. Koliko ima godina, 15?aj' da predjemo preko cinjenice da se tako napisano cita u vecini slucajeva "mušima"
Otkud znaš, možda je htela da napiše na Japanskom - mu shi ma, 無死魔, nešto kao "besmrtni demon" :P
Link to comment

ne znam sta nije u redu sa vremenom! jos jedan dobar tekst koji se lateralno naslanja na ovu temu.

Rampa za avangarduljubomir živkovHoće li Evropa umeti da peva kao što bi Romi pevali u njoj?Evropa je velika tajna, Evropa je teren za golf kome nema kraja i kojim slobodno, kao da su se sad razišli sa osunčanog trga u nekojem polisu, uzduž i popreko promiču ljudi, ideje i svima dragi kapital: teniseri, ako su vrhunski, kao i drugi sportisti, mogu da se nastane gde god požele ili kud god budu prodati, koncertmajstori su dobrodošli, golgeteri, milijarderi, nobelovci isto, doklen od sirotinje se očekuje samosvesno susprezanje: sedi di si, ni za di si nisi!&Nijedna bajka, nijedna utopija ne biva bez fabričke greške, e, urođena mana Evrope su Romi, narod koji se nije potrudio – ili udostojio, ili polakomio – da si stvori državu. Dobro, nije ni pokušao, ne bi mu se ni dalo, ali je ispao avangarda: davno pre nastanka EU shvatio je kolika su državne granice glupost, i umesto da u Evropskoj uniji bude priman kao njezin preteča, ne može Rom, taj pristalica i protagonist slobodne trgovine, da se sa Balkana preseli u srednju ili severnu Evropu pa ni u zaduženu Grčku: živi i umri tamo gde si se zadesio!&Kao što ljudi koji nemaju stan postaju podstanari a nisu zbog toga građani drugog reda, tako i Romi provode svoj podživot u raznim državama gde nisu građani drugog reda. Svuda im doduše pripadne periferija i uvek su podalje od državnih jasala, ta konstanta njihovog života i njihove istorije ponavlja se u slavnoj Evropi: treba da ostanu na njenim obodima, u državama koje bi da ih Evropa primi. Romi su remetilački faktor, zloupotrebljavaju to što sada i mi možemo putovati bez viza pa traže u evropskim zemljama politički azil (ekonomskog i nema!) bacajući ljagu na matične države. Evropa na to ne pada, jer znade odlično da u svima kandidatkinjama državama Romi imaju sve što žele, čak i ono što ne žele; zbog zloupotrebljenog gostoprimstva Evropa Romima i ponekom Albancu udara žig lažnih azilanata i vraća ih tamo odakle su bez vize i pošli, matična se država da li gorko da li preteći smeši svojoj nezahvalnoj deci tj. nahočadi: "Hoćete da zbog vas koji ste pohlepni na bolji život izgubimo beli šengen mi koji hoćemo samo da vidimo Fontanu di Trevi, da se prošetamo parkom punim Vigelandovih skulptura i da vidimo grob Džima Morisona?! Napokon smo dorasli turizmu i zar sad da ispaštamo zbog vas koji ste upropastili karijeru u Srbiji pa biste da je navrat-nanos stvorite u Evropi! Sebičnjaci nijedni, važniji vam je vaš život nego naša razbibriga!"Srpska vlastela zaklinje se da će lažnim azilantima stati na put, na granicama će ih dobrano propitati kud idu, sa koliko novca i sa kakvim naumom, sa svoje strane će sve učiniti, mada je i dosad činila, da život Romima u Srbiji omili iznad svih njihovih očekivanja. I dosad je Srbija davala sve od sebe da romska deca budu odlikaši, besplatno je opismenjavala odrasle Rome, delila im stanove iako nisu osvajali olimpijske medalje, davala je kredite Romima koji sakupljaju hartiju i metal, a sad će se, da ne bi Romi ugrozili beli šengen, Srbija još iskrenije upinjati da ih kak se veli integriše, i već za nekoliko godina neće nijedan Rom hteti da iziđe iz Srbije makar u nagradnoj igri dobio putovanje u ne znam ti koju evropsku prestonicu!&U Ivicu Dačića ušao je neumrli duh Alekse Šantića, da ostanu ovdje usklikuje Ivica što u vlastitome kabinetu što sa terasa, verandi, balkona i doksata Roma koji ga sveudilj zovu na romske krsne slave: "Tako mi ove sofre, Srbija će biti mati Romu kao i Srbinu, ali i svakome ko ima ličnu kartu i pasoš sa srpskim orlom koga proglašavam i romskim orlom, šta njegova dvoglavost drugo i govori nego da su Romi i Srbi jedan narod, braća! To ostalim manjinama možda neće biti pravo, ali Srbi i Romi su uzor, jamac i putokaz drugima kako da i oni postanu ravnopravni: ako slavite krsnu slavu pozovite i nekog ko je druge etničke pripadnosti, makar taj ne bio ministar policije, zamenik premijera i predsednik SPS-a! Nemojte u tuđini govoriti kako ste u Srbiji gladni, prozebli, neokupani, kako ne možete da se zaposlite! Ako već idete u inostranstvo, trošite ušteđevinu na ulaznice u muzeje, slikajte se ispred Notrdama, ispod Ajfelove kule, ispred rodne kuće nekog kompozitora! Pored robnih kuća i buvljih pijaca prođite kao pored turskog groblja, a ako vas tamošnje imigracione vlasti budu pitale je li vam sve potaman u Srbiji, kažite im istinu, da vam vaše blagostanje i vaš biznis već nedostaju te jedva čekate da se vratite u Srbiju..."&Kako MUP, Vlada ili SPS pronađu romsku slavu i romskog domaćina koji ima balkon zgodan za obraćanje pučanstvu? Evo, iskopali smo ako se tako može reći slavu Svetog apostola jevanđelista Marka, samo još da nađemo nekog svečara, Roma, da ga pitamo je li mu najveća želja da ugosti nekog ministra i kojeg, bingo, nađen je u Zemunu čovek, ima i balkon sa kojeg se možete obratiti svim svečarovim komšijama bez obzira na njihovu nacionalnu i versku pripadnost, vaše humano gostovanje televizije će snimiti...Ili je, grešna mi duša, stvar potekla iz baze: Estef Ramadanović iz Zemuna javio se najbližoj policijskoj stanici i upitao bi li ministar Dačić došao kod njega na slavu...&Pa dobro, Ljubomire, šta bi ti, da ide i da se nastanjuje gde ko hoće?! Da, upravo to! Dok to ne budemo imali slušaćemo jednu istu debelu lagariju! Vlastela govori o slobodi kretanja doklen o slobodi nastanjivanja pazi da ne zucne ništa! A potonja krasi i naš Ustav. Koliko je ljudi otišlo sa turističkim vizama u USA i Kanadu pa tamo ostalo: ako za pet, pa neka je i za deset godina nisi napravio neku svinjariju, odlaziš dobrovoljno i punonadežno mečki na rupu, u imigracioni ured: radio sam na crno, sirotovao, jeo u mraku, ali imam dawn payment: dajte mi social security number i kredit za kuću, američku zastavu sam već kupio i jedva čekam da je zabodem pored vrtnog patuljka, gipsanog rendžera i raspeća koje sam nabavio na rasprodaji.
Link to comment

e da ja imam uzasan transfer neprijatnosti dok citam ove tekstove. nije problem u tome sto se bave 'komunikacijom' vec sto to cine tako nevesto i diletantski. sto bi rekao don drejper: ovo su ljudi koji misle da se tim poslom mogu baviti i majmuni.nego, kako nije klasni momenat? pogledaj te ljude cak i ako nisu svesni ovo je toga ovo je potpuno jedan malogradjanski sentiment koji zivi odvojeno socijalnog okruzenja u kom se nalazi osim kada treba da prospe jed spram onih koji ga ometaju u nesputanom zuisansu. ovo mu dodje kao definicija ideologije.

Edited by kim_philby
Link to comment
nego, kako nije klasni momenat? pogledaj te ljude cak i ako nisu svesni ovo je toga ovo je potpuno jedan malogradjanski sentiment koji zivi odvojeno socijalnog okruzenja u kom se nalazi osim kada treba da prospe jed spram onih koji ga ometaju u nesputanom zuisansu.
Uh. Nisam siguran da ovo važi za sve njih. Ima tu i ljudi koji se suočavaju sa svakodnevnim problemima koji postoje, ali biraju da problem reše tako što će otići u šetnju. Nisu svi tamo prodavci magle. Poznajem u RL neke ljude koji itekako imaju egzistencijalne probleme, ali veruju u "moć pozitivnog mišljenja" i konstantno okreću glavu od problema.
Link to comment
Uh. Nisam siguran da ovo važi za sve njih. Ima tu i ljudi koji se suočavaju sa svakodnevnim problemima koji postoje, ali biraju da problem reše tako što će otići u šetnju. Nisu svi tamo prodavci magle. Poznajem u RL neke ljude koji itekako imaju egzistencijalne probleme, ali veruju u "moć pozitivnog mišljenja" i konstantno okreću glavu od problema.
staljinisticki receno: subjektivno su nevini ali su objektivno krivi :D Edited by kim_philby
Link to comment

nego ako ste pomislili da ovaj think pink kapitalizam ne ide ruku pod ruku sa konspirologijom i drugim demonima grdno ste se prevarili.

MarsovacKakva glupost, radovanje glupih Amerikanaca zbog ubistva Bin Ladena. Mi Srbi jesmo lud narod, ali nismo glupi. Ovaj naš narod je jednostavno samo lud.Ubili ga. Jes’ baš. Možda je čovek jednostavno izmišljen? Što uopšte nije isključeno, ali svejedno. Sada imaju razloga za pravi džihad. Ne može me niko ubediti da sve ovo nisu namerno uradili, Amerikanci naravno, jer samo oni i mogu imati koristi od svega što se može desiti, a desiće se.Zar oni stvarno misle da je Al Kaida bila jedan čovek? Pratili ga 106 hiljada dana, pa baš onda kada se desilo to što se desilo u Libiji rešili da ga ubiju sa sve Live Streaming-om. Oni obični Amerikanci koji se raduju su glupi iz tog razloga što sada imaju samo još više razloga za brigu, a nije isključeno da i svi ostali imaju mnogo razloga da se zabrinu za svoju bezbednost. “Pa, pa paranoja….”Ne znam koliko je svetu jasno da oni rade u koaliciji, a da jadan narod ispašta ni kriv ni dužan. Tako uvek biva, tako će biti i sada.Nemam vremena da mislim. Pun draft tekstova slične tematike kao ova. Volela bih da sam Marsovac. Možda i jesam. Ne moram ništa ni da govorim, slabo se razumem sa Zemljanima.
naravno meni je ovde najzanimljivije to potpuno odsustvo autocenzure. sta na um to na drum. potpuno psihoticni self-expression & 80's kalifornijska ideologija dovedena do logicnih konsekvenci.
Link to comment

Pa kaže lepo da nema vremena da misli, i da je možda Marsovac. Da je onaj praaavi teoretičar zavere, tvrdila bi da je do umnih zaključaka došla višegodišnjim analitičkim preživanjem infodumpa, i iz tajnih obaveštajnih kanala Fox Mulder-style <_<

Link to comment
ovaj, gresis. ovo je blog vise srednje klase i vataca zjala. Ivana MomčilovićŠto se poslova tice, to je opet jedna od jako zanimljivih kategorija kod mene. Ne postoji ni jedan, jedini posao kojim sam se bavila duže od 3-4 meseca u proseku. Još je zanimljivije što bi svi ti poslovi do jednog, propadali kada bih ja pocela da radim, a još zanimljivija je kategorija i što su u vreme kada sam ja pocinjala da radim bilo koji posao, taj koji je glavni, otvarao nešto novo. Meni to smešno. Nisam ja bila uzrok propasti tih poslova, vec eto tako, ko zna kakva sila upravlja sa tim. Radila sam iz dosade i iz zadovoljstva. Tako ja u stvari shvatam život. Da ti nije dosadno i da sebe uciniš srecnim i zadovoljnim.Milica Lazarević - JekićReference: Apsolvent je srpske književnosti koju želi što pre da završi i posveti se kreativnijim stvarima. Optimista i sportista u duši, aktivno vozi rolere, bicikl, planinari i bavi se jogom. Uživa u sitnicama, obožava reku Savu. Udata za stok fotografa i dizajnera.Milena KontićPonovosađena Beogradanka. Student novinarstva. Liberalna, pozitivna, ateista, pomalo blentava i ponekad zaludna. Sa posebnim bubicama u glavi.Dragana ĐermanovićčSebe bih opisala kao previše aktivnu osobu u permanentno radoznalom raspoloženju. Profesionalni elementi moje biografije staju u nekoliko recenica -> Direktorka sam PRpepper agencije, strateški komunikacijski planer, saradnica ekonomskih i privrednih asocijacija, konsultantkinja u oblasti korporativnih odnosa s javnošcu, regionalni predavac na temu strateškog komuniciranja i koordinator Sekcije o Internet PR-u Društva Srbije za odnose s javnošcu. Po obrazovanju sam profesorka lingvistike sa dominantnim iskustvom u oblasti korporativnih komunikacija i PR-a.Sanja RastovacWeb-editor - and I'm loving it! :)Željko GaletićITS ALL ABOUT DOING WHATEVER YOU LIKEI design.I do programming.I make videos.I jump.I produce music.I party.I ...I do whatever I like. And I like... I like to live.Marko Radović(bez biografije, link baca na sajt www.prvinagoogle.rs (SEO optimizacija sajta)Jovana JakovljevićChocoholic, profoundly and irreversibly screwed up, "dazed & confused", sapiosexual, i7.Mladen IvanovićHR Professional, CSR Freak and soon to be a Social Entrepreneur, Social Media Advocate, a Refugee and a Blogger.Gordana Čomić(nju znate)Mihailo Šolajićneko mudo u izdavačkoj kući KompjuterbibliotekaPeđa Milićević"izvođač marketinških radova" u malim i velikim kompanijama širom BeogradaMerima Krsticvalja "zen baste" (cena preko Limunda oko 500 dinara) za 3.300 din, i brendira zen
Do jaja.Mada, zamorno je iskopavanje klasnih boraba™ u svakoj jebenoj brljotini koja se može pronaći na netu. Ovde je stvar jasna: Milojesekulić™ obrazac drvljenja u prazno i forma-pre-suštine BS, seminarsko/konsultantskog tipa (tzv prodaja magle). Pokretači će možda nešto i da zarade, a profesionalni attention whores lažni optimisti koji su nakačeni da bi popunili kvotu imena će imati privid da leče svoju nesrećnost.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...