Jump to content
IGNORED

digitalne arhive


hattori

Recommended Posts

Ma ne, ja sam ovo okacio zato sto mi je bilo simpaticno. :lol: Zamislio sam te stare trgovce kako puckaju tompuse i citaju Beogradske ilustrovane novine (veselje mi je pokvarila ideja da je to ono sto je verovatno kasnije postao NIN?)Otkrice dana, u svakom slucaju.:)

Link to comment

hm, suđenje članovima uprave banke, nove hiljadarke, raspušten irski parlament, grčki deficit... si siguran da to nisu novine od prije koji mjesec? unsure.gif

Link to comment
hm, suđenje članovima uprave banke, nove hiljadarke, raspušten irski parlament, grčki deficit... si siguran da to nisu novine od prije koji mjesec? unsure.gif
+ bil gejts foto
Link to comment

Neimar - mesečnik slobodnih zidarahttp://scc.digital.nb.rs/document/P-0316-1914Od 25 strane jedan lep izveštaj sa internacionalne konferencije u Vašingtonu...BTW, broj telefona lože je bio 1811 :)

Link to comment
videh tamo na zemljotresu skeniranu stranice politike s vescu kako o slicnoj katastrofi koja je pogodila japan tridesetih,pa otidoh da vidim cega sve ima na internet tavanu, kad tamo blago neotkriveno!
:Hail: hvala ti do neba na ovom linku!jbt sta je proticalo pored mene. To ti je nepoverenje u srpske institucije, sve mislim "ma ko ce time da se bavi u ovoj karikaturi od zemlje"
Link to comment

Isto Neimar.Odeš u knjižaru i pitaš šta imaju novo od knjiga.A tamo:EDIT: Politika od devetog pa od desetog oktobra 1934. i još par brojeva.Sada čitam lične vesti i oglase...ima li neki posao gde se čitucka ovako po čitav dan...

Edited by Vapad
Link to comment
Uspeo sam doci u posed svih brojeva Politike do 1941. ~200Gb :DNeprocenjivo!Sad imam sta unucima ostaviti :D
Izuzev zvanicnih ustanova verovatno postoji i neki pojedinac koji je isto tako skupljao, a sad moze imati svako. To slicno kao likovi koji su decenijama skupljali ploce, a sad ti neko za nekoliko minuta za male pare nareze kompletan opus na 1 CD. Lepo je sto je sve dostupno, ali nema vise staaaaarog kolekcionarstva koje je takodje imalo svoj smek. (pisem ovaj post uz zvuke dragstora zabavne muzike 202 koji slusam prvi put posle 20-ak god, ali ni to nije to kad se sve sto nam padne na pamet moze naci na youtubetu).
Link to comment
Isto Neimar.Odeš u knjižaru i pitaš šta imaju novo od knjiga.A tamo:EDIT: Politika od devetog pa od desetog oktobra 1934. i još par brojeva.Sada čitam lične vesti i oglase...ima li neki posao gde se čitucka ovako po čitav dan...
ima ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...