Jump to content
Host

BG restorani

Recommended Posts

yolo

drugari, nemojmo sada preterivati. stoja i vule jeste zivopisan ambijent ali je realno jedna mehana i ne mnogo vise od toga. nabokacete se kobasica od divljaci i nekog gulasa od jelena, zaguscenog brasnom i zaprskom i to bi bilo to. cinjenica da je u pitanju divljac ne pravi bitnu razliku u ukusu tih jela posto su spremljena onako najobicnije srpsko kafanski tako da mozete slobodno da uzmete i juneci ili svinjski gulas, dodje mu na manje vise isto.pre 2 meseca sam na svoje veliko iznenadjenje jeo fenomenalni srneci hrbat (da ne kazem srneca ledja) na kalemegdanskoj terasi. bila su odlicno izmarinirana i sjajno termicki spremljena u blago krvavoj varijanti a pritom ukusna i mekana, sto u srbiji nije lako izvesti.zaplet je tokom zime imao par pristojnih jela od divljaci vise klase. ko voli testo, njihove pene sa gulasom od vepra su masterpiece.svojevremeno je tokom zime odlicnu divljac po visokim cenama imala villa u krunskoj.e da, kod kapetana na keju, tamo je skoncao sjajni kuvar prve inkarnacije famoznog "dionisa" koji je bio u istom objektu u kome je 10-tak godina kasnije skoncala "iguana"..... njihovi srneci medaljoni u kumberland sosu sa knedlama su verovatno nesto najbolje sto sam probao od divljaci ovde. vredi zrtve zvane odvratni ambijent i priglupi pseudo servis.

Edited by gazza1

Behemoth
BTW, nema smisla jesti divljac po restoranima. Uglavnom su u ponudi gulas i jednostavniji varijeteti jela od domace zivine - npr. srneci taj biftek, cemu to sluzi? Prava jela od divljaci se mukotrpno spremaju po dan-dva i zbog toga nisu pogodna za pripremu u restoranima.
Potpuno se slazem...ali kad covek nema ni znanja ni vremena da spremi sam divljac...a voli da je jede...onda nema drugog resenja... :rolleyes:

foto

@ gazzaApsolutno stoji da su Stoja i vule mehana (ja pis'o kafana, restoran mi se nije omakao i bili su bolji od Srbija suma kada su se otvorili za javnost), stoji i za brasno i zaprsku ali ja sam ta, neka, seljacko/lovacka skola i uz divljac mi najbolje ide sporet na drva i sneg napolju (ako ima kamin onda je to delux varijanta). Nema tu mnogo mistifikacije, dobra hrana je dobra hrana bila ona srndac ili guda.Ne ide mi to u finim mestima. Seljak covek, sta ces. Naravno, ovo je moj dozivljaj divljaci sto ne znaci da je jedini ispravan.

decak Kejt
Ma, taj kuvar je urbana legenda koju su vlasnici restorana izmislili da bi promovisali svoju legendu. Kladim se da taj Rasa u stvari ne postoji :lol:(bio je u Trpezi, ali sad je prolece, vreme za novu migraciju)
postoji, bas je simpa zbunjen, i jos uvek je u trpezi

yolo
@ gazzaApsolutno stoji da su Stoja i vule mehana (ja pis'o kafana, restoran mi se nije omakao i bili su bolji od Srbija suma kada su se otvorili za javnost), stoji i za brasno i zaprsku ali ja sam ta, neka, seljacko/lovacka skola i uz divljac mi najbolje ide sporet na drva i sneg napolju (ako ima kamin onda je to delux varijanta). Nema tu mnogo mistifikacije, dobra hrana je dobra hrana bila ona srndac ili guda.Ne ide mi to u finim mestima. Seljak covek, sta ces. Naravno, ovo je moj dozivljaj divljaci sto ne znaci da je jedini ispravan.
sve se ja slazem s tobom i nijedna poseta stoji i vuletu mi nije tesko pala, naprotiv, samo mislim da se realno ne koristi potencijal koji ti sastojci imaju. dobar lovac-kuvar ce u svoj gulas pored srnetine, veprovine, crnog i belog luka i aleve paprike, dodati i malo samlevene kleke, sitno naseckane kvalitetne slaninice, casu ili dve dobrog crnog vina, mozda kasicicu kumina i tako dalje. secam se da me njihov gulas nikada nije dojmio, uvek je bio zguscen sa toliko brasna da nisam imao ni volje ni zelje da se bavim njime, od toga mi se odmah prevrne zeludac. slicno kao i riblji paprikas u konobi kod goce i renata. to su potencijalno izuzetna jela kojima nedostaje samo malo sirine i kulture u pristupu da se dobije izuzetan rezultat, a onda ti to uradi onaj baja iz 'kod kapetana' pa te za to opajdari po usima.

Indy
... mozda kasicicu kumina i tako dalje...
Beše li to kim, na srpskom? cool.gif E, ali utešim se kad pomislim da ćeš opet na gladovanje... <_<

Mp40

Urgent!Kako se zove kineski restoran, najnovije otvoren, na Konjarniku. Na glavnoj kosoj ulici. Bas kineski, drzi ga kinez i klopa je bas bas kineska?

yolo
Beše li to kim, na srpskom? cool.gif E, ali utešim se kad pomislim da ćeš opet na gladovanje... <_<
ne, nije kim - nema ime na srpskom zato sto zacin ne postoji u nasoj kuhinji (a postoji u svim kuhinjama koje bastine tradiciju levanta - grckoj i turskoj na primer).kumin je kumin, a kim je caraway. slicno izgledaju ali razlicito mirisu, kumin je ono sto se recimo stavlja u humus i falafel.

Indy
ne, nije kim - nema ime na srpskom zato sto zacin ne postoji u nasoj kuhinji (a postoji u svim kuhinjama koje bastine tradiciju levanta - grckoj i turskoj na primer).kumin je kumin, a kim je caraway. slicno izgledaju ali razlicito mirisu, kumin je ono sto se recimo stavlja u humus i falafel.
:blush: Ja bih to morao da znam... ali, da se malo izvučem: Confusion between cumin and caraway has a particularly long record in German-speaking countries, where caraway is known as K?mmel. The German name of cumin is derived from that of caraway, indicating that German cooks see cumin as an exotic variety of their well-known caraway: Kreuzk?mmel "cross-caraway", because of decussate phyllotaxy which appears like a cross when viewed along the stalk axis. Neko je čak u hrvatskoj radio ozbiljan rad na temu te konfuzije... :blush: Edited by Indy

Grunf
Urgent!Kako se zove kineski restoran, najnovije otvoren, na Konjarniku. Na glavnoj kosoj ulici. Bas kineski, drzi ga kinez i klopa je bas bas kineska?
uf, ti bas oskudno poznajes beograd, a? ja ne znam za neki skorije otvoren kineski restoran na konjarniku (a tu negde zivim), ali u ustanickoj ulici (cini mi se da na nju mislis pod 'kosa ulica') postoji jedan kineski restoran koji drzi kinez, za koji sigurno znam da postoji. nalazi se pored hotela srbija, u ustanickoj ulici. nekad je postojao i kineski restoran na pretposlednjoj stanici 31ice, kod poste, ali za njega nisam siguran da je vise tamo. Edited by Grunf

dig_chohano

Nemoj da si na kraj srca, Grunfe, i ja slabo poznajem ta prigradska naselja...

henrik larsson

Ja danas posle posla baš idem u 1 takvo, Neša kamiondžija na Belim Vodama. Javljam impresije.

dig_chohano

BiJo ja. Ponesi još jedan želudac.

Grunf
Nemoj da si na kraj srca, Grunfe, i ja slabo poznajem ta prigradska naselja...
fasisto <_< da se ti pitas, uzeli bi nam konjarnik odavno. konjarnik je srbija!

dig_chohano

Samo ako uzgajate konje, jer volem konjetinu.