Jump to content
IGNORED

Horor knjizevnost


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja bih isao. vreme ce to potvrditi.inace svako sa kastm tajtlom "belch" probija se ka listi top fajv mojih omiljenih forumasa.sta mislist ti, sta se dogodilo sa Bilom, Bev, Ricijem, sa Benom i Markom, 26 godina od kada je zlo ponovo pohodilo Derry?

Link to comment

hm, ne znam šta se dogodilo sa njima nakon 26 godina, ali ono što me više od toga zanima je kako su se bev i ben osećali kada su nakon par noći provedenih zajedno zaboravili ko je ovaj drugi i odakle se znaju.

majk je ostao u deriju i živi skromno od bibliotekarske penzije. bil je imao saobraćajnu nesreću u jednom trenutku, jedva preživeo i posle toga napisao nekoliko romana u kome glavni lik doživljava saobraćajnu nesreću. bev je ostavila bena i našla novog muža koji više liči na toma nego na bena. riči se overdozirao još ranih devedesetih. ben sad ima 180 kila i ni samom mu nije jasno kako je dogurao do šeste decenije.

Link to comment

slazemo se za ricija. s tim sto sam uveren da je ben vitak i sed i zajeban i da projektuje po zemljama Zaliva.

Link to comment
...Алтернативна историја + вампири + Џек Трбосек :Hail: Aутор је годинама радио као филмски критичар у часопису Empire, a ово је први део серијала, имао сам негде и наставак под називом "Крваво црвени Барон" :D . Пише на Википедији да је у писању помагао Нил Гејмен и да је требало да буде коаутор. Немам појма за то, али књига је у сваком случају врло забавна.
knjiga je stvarno zabavna ali je nastavak "Krvavocrveni baron"razočaravajuće loš.isto vele i za sledeći nastavak, koji nisam čitao, "Drakula Ča Ča Ča". nomen est omen.čitao sam negde da postoji spinof serijal o vampirici Ženevjev. toga bbih voleo da se dokopam.
Link to comment

Anno Drakula sam citao pre nekoliko godina i skoro da mi nista nije ostalo u glavi od nje osim da je zabavna.OT: Leto Noci od Simonsa je jedan od boljih horora koje sam citao. Doduse nastavak Ukleta Zima malo smara, pogotovu ako se cita odmah nakon prvog dela.

Link to comment
Кинга никада нисам читао у преводу, већ у оригиналу и ово што си рекла стоји. Ја нигде нисам написао да је он лош писац, напротив романе које си побројала сматрам јако добрим, бољим примерцима савремене америчке прозе, али је ТО ремек-дело. Да стане уз Фокнера, Хемингвеја, Твена, Мелвила и да се не постиди.
bunila sam se sto kritikujete hiperproduktivnost. ne mislim da je to nesto lose i u ponajmanje dobrom kingovom romanu postoji nesto sto vredi. na kraju, piscima, ako su zaista to i ne zive od titranja sopstvenog ega, "hiperprodukcija" dodje kao trening, zar ne?jeste it remek-delo, ako izbegnem nitpiking proseravanja o obimnosti dela da bi se nesto smatralo romanom, remek-delo je i the body, odnosno stand by me, i da se ne postidi ovih koje si ti naveo, a da natera da se pokriju usima mrsomudni intelektualisticki ljubimci poput franzena i ostera.sto bi reko gordon remzi za kuvanje, kuvar ne moze da bude los sve dok kuva za goste, a ne za svoj ego, tako pisac ne moze da se izlize dokle god pise za citaoce a ne za kritiku.
Link to comment
bunila sam se sto kritikujete hiperproduktivnost. ne mislim da je to nesto lose i u ponajmanje dobrom kingovom romanu postoji nesto sto vredi. na kraju, piscima, ako su zaista to i ne zive od titranja sopstvenog ega, "hiperprodukcija" dodje kao trening, zar ne?jeste it remek-delo, ako izbegnem nitpiking proseravanja o obimnosti dela da bi se nesto smatralo romanom, remek-delo je i the body, odnosno stand by me, i da se ne postidi ovih koje si ti naveo, a da natera da se pokriju usima mrsomudni intelektualisticki ljubimci poput franzena i ostera.sto bi reko gordon remzi za kuvanje, kuvar ne moze da bude los sve dok kuva za goste, a ne za svoj ego, tako pisac ne moze da se izlize dokle god pise za citaoce a ne za kritiku.
Све ћу да потпишем, што си написала нарочито за Остера и Франзена. Немој да ме погрешно схватиш, мислим да овде у Америци људи готово да не знају да се повуку на време.Онако успут, мени Уткани свет је био невероватно досадна и бледа књига. Уопште, не разумем поенту Баркеровог писанија, скоро дође као артикулисанија варијантна оног нашег несрећног филам што су радили Радојевић и друг му.
Link to comment
Све ћу да потпишем, што си написала нарочито за Остера и Франзена. Немој да ме погрешно схватиш, мислим да овде у Америци људи готово да не знају да се повуку на време.Онако успут, мени Уткани свет је био невероватно досадна и бледа књига. Уопште, не разумем поенту Баркеровог писанија, скоро дође као артикулисанија варијантна оног нашег несрећног филам што су радили Радојевић и друг му.
stoji da ljudi tesko znaju da stave tacku.rekla bih, ne samo u americi, mada mozda najvise primecujemo tamo, zbog (ne)opravdane okrenutosti tom kontinentu. al opet mi draze da imam vise pa da biram.nego da predjemo na drugu stranu atlantika, najdrazi mi liverpulac. u crnoj mi je knjizici po tome sto je prvi pisac posle eda mekbejna cijih sam osam knjiga zaredom procitala i nije mi bilo dosta.ne znam da li je remzi prevodjen ovde, greota ako nije, a za navlacenje otov tizer.
Link to comment
lubo, stigao konačno croninov the passage! posle trećeg naručivanja. isuse.gifono, obradovala sam se vrlo, ali sad ga gledam i ne znam dal da ga čitam il da od njega kuću zidam. ph34r.gifhappy.giftražeći link, videh i da se i film i nastavak (the twelve) spremaju. ali ne ždrakam komentare dok ne pročitam knjigu. neću rizikujem posle ovolike kupoprodajne muke.ostavljam još jedan link samo zbog naziva bloga.
da citas, jasta, ali samo ako nemas previse zamajavanja od spolja. dobro ce doci posle da ucvrsti police, evo dokazalo se kod mene.a za te kupoprodajne muke, uopste ne kapiram, vidim i rodzera muci bookdepository. izgleda da se isplati ziveti u majcici, meni sve stize max deset dana od narucivanja.
Link to comment
knjiga je stvarno zabavna ali je nastavak "Krvavocrveni baron"razočaravajuće loš.isto vele i za sledeći nastavak, koji nisam čitao, "Drakula Ča Ča Ča". nomen est omen.čitao sam negde da postoji spinof serijal o vampirici Ženevjev. toga bbih voleo da se dokopam.
Anno Dracula nije horror. knjiga je odlicna, za razbribrigu, ali je to cisto alternativna istorija, i to fenomenalno sklopljena, ali nikako horror.The Bloody Red Baron nije los... to je skart koji se tesko nalazi. ja bih bolje napisao od onoga...Dracula Cha Cha Cha je vec bolji, ali opet ni prineti Anno Draculi.Genevieve se pak pojavljuje u nekim Newmanovim delima pre i posle Anno Dracule. ako se ne varam, Newman je gomilu raznih novela sa njom skupio i izdao kao Genevieve Undeadsto se tice samog horrora, vrlo malo sam ga citao poslednjih godina(vrlo malo sam ista citao poslednjih 3-4 godine :( ). a ono sto mi je ostalo u pamecenju pored Books of Blood o kojima ste vec dosta rekli(btw, Weaveworld tesko da je horror... kao i Galilee koja je nesto najjace sto je ikada napisao, ili The Great and Secret Show/Everville, iako ima uzasavajucih elemenata, nije horror) moram da spomenem dve knjige.prva je svakako Herbertovi Pacovi. fe-no-me-nal-no! :Hail: ne znam kako je niko jos nije nabacio...druga, i mislim jedina knjiga od koje sam se zaista u momentu sasrao i izgubio svu zelju da ikada udje u Calcuttu je Simmonsova Song of Kali. neko je ispred napisao kako knjiga nije ostavila utisak na njega. jbt, ne znam sta je covek vise mogao da napise pa da ostavi utisak :s znaci dok sam citao imao sam tacno tripove da sve oko mene smrdi, toliko je stravicno opisao grad. da ne kazem da se knjiga umesto na vampirima/vukodlacima/cudovistima iz mocvare bavi mnogo realnijim pretnjama, odnosno samim covekom. defitivno masterpiece horror knjizevnosti ako se mene pita :)
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Procitao World War Z i svidelo mi se koliko vidim pocinje da se snima i film sam da ne zaseru nesto. Ovo mi je prvi put da nesto citam/gledam na temu zombija a da prati dogadjaje na globalnom nivou(moguce zato sto bas nisam nesto mngo knjiga i filmova presao na ovu temu).Jedina stvar koja mi se ne svidja

Ispada da su sve drzave "nedemokratskog" uredjenja prsle i promenile uredjenje a velika gluposti su mu razvoj dogadjaja u Kini u Rusiji bar po mom misljenju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...