Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

E pa zrela si za časove hedonizma angry.pngNikud bez ovog:f176_1.JPGedit> bila stavila mrdajuću sliku pa ona nestala :blink:
<_< ne volim te sladunjavejos jedno otkrice: alfaparf farbe za kosu. neposredno poslije farbanja izgledam sasvim pristojno, bez prigradsko-narandzastog odsjaja na pepeljastoplavoj osnovnoj boji. ako neizmijenjena prezivi dva pranja, bicu joj vjerna do kraja zivota :wub:
Link to comment

hannah, tnx.

<_< ne volim te sladunjavejos jedno otkrice: alfaparf farbe za kosu. neposredno poslije farbanja izgledam sasvim pristojno, bez prigradsko-narandzastog odsjaja na pepeljastoplavoj osnovnoj boji. ako neizmijenjena prezivi dva pranja, bicu joj vjerna do kraja zivota :wub:
joj da, kad nađeš dobru boju (nijansu i pripravak koji ti odgovara) za kosu to je stvarno blagoslov. moj zadnji zahvat su bili svitlosmeđi pramenovi na tamnoj kosi, ispali su presvjetli, onako bacalo je malo na jazavca pa sam je natirala da ruši i ispočetka. nego, osim mastla za usnice, drugi rekvizit za prvu pomoć u zimskoj sezoni je krema za ruke. moj je favorit za sada NeutrogenaNFHndCrm50.jpgto je ovaj, nabrijaniji model, za brzu reparaciju, super je utoliko što stvarno pomaže, brzo se upija, a ruke ne ostaju dugo masne.prije mi se znalo desit da namažem ruke, onda mi olovka uredno sklizne iz njih. ima nešto još bolje?
Link to comment
ima nešto još bolje?
ima. dobila za rodjendan od plemenitih ljudi paraffin hand treatment i rukavice za paraffin hand treatment. divan! miris. umeljas ruke u to, stavis rukavice i kuckas po forumu. ^_^ [ovo moze u rubriku 'negovana i angazovana'].
Link to comment

E, pitanje: lepo je to što su sad sve farbe za kosu ultra-moderne i dobiju se gotove flašice i tubice i samo se zbućka i ofarba kosa i gotovo.Ali: onda ne mogu lepo jedno pakovanje da podelim za 2 puta, jer piše preostalu farbu oma baciti, niiiikako je ponovo upotrebiti, itd.I sad se ja pitam, da li bi bilo pametno probati rastvoriti po pola od svega u nekoj levoj posudi, a onda sledeći put ostatak u flašici?

Link to comment
I sad se ja pitam, da li bi bilo pametno probati rastvoriti po pola od svega u nekoj levoj posudi, a onda sledeći put ostatak u flašici?
ja ne bih to radila, ali zavisi od farbe i od koliko cesto se farbas. ja bih ti preporucila da se obratis profesionalacima, posto se isplati, a kod kojih u tvom gradu na pm ;)
Link to comment
Ali: onda ne mogu lepo jedno pakovanje da podelim za 2 puta, jer piše preostalu farbu oma baciti, niiiikako je ponovo upotrebiti, itd.I sad se ja pitam, da li bi bilo pametno probati rastvoriti po pola od svega u nekoj levoj posudi, a onda sledeći put ostatak u flašici?
mislim da tu postoje najmanje dva moguća problema: međusobno reagiranje kemikalija tijekom stajanje i reakcije zbog izloženosti zraku.Nadam se da postoji na PDF-u netko sa temeljitijim znanjem kemije. Mr. biohemija? Ali nije mi jasno kako onoliki kosu opituraš sa pola? :huh: Meni jedva jedna pokrije svo runo na glavi.
Link to comment

Da, pa garant je tako nešto u pitanju (i zajedno supstance i još plus zrak), ali ja mislila da pravim dva odvojena mešanja, ne da eksperimentišem sa ostavljanjem već gotove smese.A inače ja ne prefarbavam uvek celu kosu, to radim samo na par meseci, redovno farbam samo ovo što izraste.I to bi bilo idealno da bude na 2 nedelje, ali mi onda uvek preostane oko pola farbe i to me nervira (između ostalog).

Link to comment

Posle silnih para potrosenih sto na Lancome Hypnose, sto na Dior Show, sto na Este Lauder Magnascopic - mislim da sam nasla svoju maskaru (na stranu sto je tri puta jeftinija od svake od navedenih)423972200_4b043ccbd4_m.jpgNe znam kako sam im postala neverna, kad su devedesetih imali takodje odlicnu Max Factor 2000 maskaru, valjda me zavele reklame, ali pre par meseci sam prvi put pazarila Masterpiece i to zato sto je bila na nekakvom popustu, i evo u sreci i veselju rabim vec drugu, mada ni prva jos nije presusila i da se iskoristiti u kombinaciji sa uvijenim trepavicama. Inace, ne razumem zasto u ino stampi svrsavaju nad Maybelline Great Lash Blackest Black - kupila sam je jednom bash da vidim to cudo i ispostavilo se da treba da je nanosim satima i danima da bih dobila zeljeni efekatgreatlash.jpgA nije bash ni toliko jeftina - prejeftina (makar ovde) <_<

Link to comment
Inace, ne razumem zasto u ino stampi svrsavaju nad Maybelline Great Lash Blackest Black - kupila sam je jednom bash da vidim to cudo i ispostavilo se da treba da je nanosim satima i danima da bih dobila zeljeni efekatA nije bash ni toliko jeftina - prejeftina (makar ovde) <_<
Još jedna maskara koja mi sedi negde u fijoci; therefore, minus pet zvezdica od mene.Ja obožavam Dior Show (ne i cenu), al' kad kažeš, probaću ovu...
Link to comment

Dior Show je high end maskara, ali, nisam sigurna da prodavacice ovde ne otvaraju svaku drugu (posto testeri odmah nestanu) da pokazu musterijama cetkicu - moguce je da mi je zbog toga oba puta kad sam je kupila presusila pre nego sto bi trebalo (za te parice). Mada, josh uvek sam slaba na nju, pa sam provukla kroz par ushiju kao mracni predmet zelja pred skori rodjendan :PNego, cisto da ponovim da od sutra imamo Sephoru, nadam se da ce obogatiti asortiman osim svojim proizvodima josh nekim brendovima koji nisu zastupljeni kod domacih uvoznika.

Link to comment
Inace, ne razumem zasto u ino stampi svrsavaju nad Maybelline Great Lash Blackest Black - kupila sam je jednom bash da vidim to cudo i ispostavilo se da treba da je nanosim satima i danima da bih dobila zeljeni efekatgreatlash.jpgA nije bash ni toliko jeftina - prejeftina (makar ovde) <_<
ni meni ova nije valjala. možda je stvar i u tome da je maskaru u ovakvom pakiranju teško uzest za ozbiljno. kad smo kod šminkanja očiju zanima me na koji način vi osobno postižete smokey eyes? ja, čime god da pokušam, ispadnem nekako kao rakun ili u bojem slučaju alexis colby carrington...
Link to comment
Dior Show je high end maskara, ali, nisam sigurna da prodavacice ovde ne otvaraju svaku drugu (posto testeri odmah nestanu) da pokazu musterijama cetkicu - moguce je da mi je zbog toga oba puta kad sam je kupila presusila pre nego sto bi trebalo (za te parice). Mada, josh uvek sam slaba na nju, pa sam provukla kroz par ushiju kao mracni predmet zelja pred skori rodjendan :PNego, cisto da ponovim da od sutra imamo Sephoru, nadam se da ce obogatiti asortiman osim svojim proizvodima josh nekim brendovima koji nisu zastupljeni kod domacih uvoznika.
Sephora :wub: NAJBOLJI izbor na svetu. Bar kod mene ovde, izuzetno dobre prodavachice, savetuju, stalno imaju prezentacije, Sephora kartica daje !0% popusta (ok, prvo treba da potrosis neku sumu ali posle prve ide lako... bar ovde ), a meni sledece nedelje poklonili 20% :wub:Sephorina kolekcija za mleka, za telo, gelova za tusiranje i sl je savrsena! Cene su vise nego povoljne, izobor, ako sto rekoh, najveci...:wub: :wub: :wub: za Sephoru!BTW - kazu da se maskare treba menjati bar na 3 meseca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...