Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

1 hour ago, MayDay said:

Na Lookfantastic imate 33.5% na Kerastase proizvode. Besplatna je isporuka. 

 

Retko šta je bolje na tržištu od Kerastase, možda Philip Kingsley, ali su preskupi. Inače, meni ona jedna Kerastase maska od 150ml traje skoro 3 meseca (ajde neto 2 meseca kad oduzmem pranje kose kod frizera ili u džimu) sa pranjem kose svaki drugi dan. Za razliku od ovih komercijalnih, toga zaista treba staviti u zapremini jednog lešnika.

 

Slazem se za Kerastase, s tim da im je sampon za sjaj kose najpromasenija kosna investicija koju sam ikad napravila, uz mozda Morrocan oil light.

 

Enivej, Iherb sada drzi Missha proizvode, te cu da narucim Time revolution serum, legao mi je vise nego Estee Lauder Advanced night repair sa kojim ga porede jer je sastavn slican, a kosta manje od EL. Preporucujem, mogu se naci testeri.

 

Je l probao neko Hada Labo proizvode, kad smo kod Azije? Dosta su hvaljeni, a ima ih u ponekom DM-u.

 

Nemam inace puno iskustva sa azijskom kozmetikom, ali Missha serum mi je mnogo dobar.

Edited by morgana
Link to comment

Daaaa, Missha je vrh! Meni je drugarica davala taj serum i još neki SK-II pre 4-5 godina i tad sam skontala da je ceo K-beauty sistem ludilo.

 

Sad bih naručila, ali ja sam već na Ultimune serumu i pred spavanje. 

Link to comment

Ja to više ne umem ni da procenim da li je neki proizvod tog tipa dobar jer je deo svakodnevne nege. Jedino što mogu da svedočim je da mi se nije uslikala nijedna bora oko očiju, na čelu imam samo ono staro i kao da je malo bolje nego pre. U suštini, ja ovo koristim da me ne pita starost gde mi bila mladost.

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Cini mi se da mi od kozmetike najbolje pomazu Jameson i crveni Marlboro, al ne mogu da procenim jer su deo svakodnevne nege.

 

Kako bilo, jedva cekam prve bore da ih tretiram jos jace.

buza i pljuge samo za ove rumene.da im ono urbano bledilo i podocnjake

Link to comment
Cini mi se da mi od kozmetike najbolje pomazu Jameson i crveni Marlboro, al ne mogu da procenim jer su deo svakodnevne nege.
 
Kako bilo, jedva cekam prve bore da ih tretiram jos jace.

Kako apliciraš Jameson?
Špricom ili oralno?
Link to comment
44 minutes ago, bradilko said:

buza i pljuge samo za ove rumene.da im ono urbano bledilo i podocnjake

 

 

ja to imam bez da dinar potrosim, znaci urbano je?

mada, u posljednje vrijeme obrazi su mi rumeni, cist hipsteraj. od ispucalih kapilara. to cu da przim laserom :cool:

 

maxresdefault.jpg

 

 

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

haha, ja nemam prve bore. imam druge :D

ali to vec dnevna njega ne moze da zalijeci.

 

jesi probala ulje od šipka, rosehip oil?  ja ga koristim kad sam na moru a sad sam ga donela i u bgd. malo je masno za ovu klimu pa ga mažem kad sam ceo dan slobodna, tokom vikenda. meni odgovara jer mi se zbog grejanja i hladnoće koža strašno suši. 

Link to comment

Nisam ali cu probati, tenks :)

Koristim retinol uvece, serum prije toga, ujutru c vitamin ili samo hidrantnu kremu, cca 2x nedeljno kremu s aha kiselinama i to je manje vise to. Masku ponekad.

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

forumsko drustvo znalaca (namerno ne pisem u zenskom rodu jer vidim da ima i deckih koji se razumeju), dajte savet koji retinol da pocnem da koristim - gazim pozne tridesete, verovatno sam vec zakasnila, al’ sto da ne probam 😁

 

jel’ neko koristio derma roler? 

Link to comment

uzmi avene ystheal ako hoces da pocnes od najmanje moguce koncentracije, ali mozda je efikasnije da odmah krenes sa kremom roc pro correct koji ima 0,1% retinola (nju trenutno koristim) ili vichy kako se zvase (koristila sam je dok sam mogla da je nadjem, nema je unazad pola godine). istu tu koncentraciju ima i la roche posay redermic, ali ta krema je meni recimo izazvala probleme na licu, pa se drzim podalje od nje.

citam da avene ima novu liniju sa takodje 0,1%, retrinal, nisam je isprobala.

 

pocnes sa 2-3 noci nedeljno, pa vremenom stignes do svakovecernje njege retinolom

 

mozes poslije par mjeseci da predjes na paula's choice s 1% retinola pa da razredjujes svojom kremom dok ti se koza ne navikne. to je ujedno i najjaci procenat retinola u kozmetickim proizvodima, iznad njega je medicinski rang, airol i sl, primarno za aknoznu kozu (zene masovno uzimaju tu i srodne kreme i protiv bora, za ujednacavanje tena, ali su nuspojave guljenje i preosjetljivost koze na sunce)

 

edit, mozes u pocetku pola sata-sat poslije retinola da stavis hidrantnu kremu.


za rezultate btw treba makar pola godine redovnog koriscenja.

 

derma roler,  citam odlicna iskustva, nisam probala

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...