Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 2/3/2018 at 1:49 AM, Ayatollah said:

Pa ko je odlučio da se ukine prednost muških naslednika pri nasleđivanju krune, australijski parlament ili neko van Australije? Jer, ako je tu odluku doneo neko u Londonu, nebitno da li kraljica ili britanski parlament, i onda takvu već donetu odluku samo poslao na ratifikaciju u australijski parlament, onda teško da možemo govoriti o suverenom pravu Australijanaca da odlučuju o ovim stvarima. Drugo, nije mi jasno da li bi australijski parlament sada mogao da donese odluku kojom se npr. vraća prednost muških naslednika na nasleđivanje krune u Australiji, odnosno da li bi mogao da inicira da se na nivou Komonvelta promene nasledna pravila za vladajuću britansku dinastiju. U slučaju da ne, opet se ne može govoriti o potpunom suverenitetu Australije u ovim stvarima.

 

 

Odluku je donelo 16 premijera komonveltskih monarhija 2011. u Pertu. Pre toga nije usvojen nikakav zakon po tom pitanju u UK. Zakon u UK (Succession to the Crown Act) usvojen je 2013. I rečeno je da tada da će zakon stupiti na snagu tek kada sve ostale komonveltske monarhije usvoje zakone po tom pitanju, kako bi u svima njima ti zakoni stupili na snagu u isto vreme. Inače radnom grupom koja se bavila ovime predsedavao je Novi Zeland.

 

Da li bi Australija mogla da inicira na nivou Komonvelta promene - naravno da bi mogla da pokrene to pitanje.

 

Da li bi Australija mogla jednostrano da promeni pravila nasleđivanja - da, samo bi za to verovatno bio potreban ustavni amandman.

 

Npr., kada su u Kanadi usvojene promene nasleđivanja po pertskom sporazumu, pred sudovima su osporene, jer su neki tvrdili da je za to potreban ustavni amandman, tj. da se ne može regulisati običnim zakonom koji se usvaja prostom većinom samo u federalnom parlamentu. Sud je to odbio, sa argumentacijom da 1) promena pravila nasleđivanja ne menja ovlašćenja i ulogu monarha u kanadskoj državi i 2) da je deljenje monarhije sa Britanijom ,,u srži" kanadskog ustava, te kako se u britanskoj monarhiji nasleđivanje reguliše zakonom i običajnim pravom, sve dok Kanada zajedno s Britanijom menja ta pravila nasleđivanja, ustavni amandman nije potreban. Zaključak je bio da bi jednostrana promena pravila nasleđivanja od strane Kanade zahtevala ustavni amandman. No i dalje bi bila moguća, samo uz zahtevniju proceduru (koja bi svakako bila kanadska interna stvar).

 

Da li se neki sud problematikom tom bavio u Australiji, ne znam, ali predpostavljam da bi zaključak bio sličan.

 

Btw - Australija ne menja pravila nasleđivanja za britansku vladajuću dinastiju, već za svoju. To jesu isti ljudi naravno, ali u ustavno-pravnom smislu su odvojeni (tj. oni su i jedno i drugo simultano). Australija ne može da nametne Britaniji pravila nasleđivanje, ali niti može Britanija da nametne Australiji. Zato je i potpisan sporazum, pa su u obe zemlje usvojeni zasebni zakoni.

Link to comment
21 hours ago, bigvlada said:

U hipotetičkom slučaju gde oko 400 ljudi umre/pogine/bude ubijeno australijski monarh postaje Aca gica. Da li Australijanci imaju pravo da kažu ovog nećemo, dajte nekog drugog? 

 

Niko - ni Britanci, ni Australijanci, ni Kanađani - ne potvrđuje dolazak novog monarha na presto (pa ni Ace Gice u tvom slučaju). Zakon o nasleđivanju je takav da 1) se zna precizno utvrđen lanac nasleđivanja 2) onoga trenutka kada umre trenutni moharh, sledeći u lancu nasleđivanja automatski postaje novi monarh (krunisanje je tradicionalna ceremonija koja u modernom ustavnom poretku nema nikakvo pravno dejstvo).

 

Ako bi Australijanci (ili Britanci, Kanađani, Novozelanđani itd.) hteli da spreče Acu da postane potencijalno novi monarh, morali bi unapred da usvoje zakon koji bi ga isključio iz lanca nasleđivanja.

 

Mislim to je kao što bi sutra u slučaju Vučićeve smrti Maja Gojković automatski postala v.d. predsednika republike, nema tu ko da kaže ,,e ne sviđa nam se Maja, daj nekog drugog da bude v.d. dok ne izaberemo novog predsednika". Zakon definiše da takve stvari idu po automatizmu.

Link to comment
On 1/18/2018 at 7:07 PM, pt 2.0 said:

hvala na odgovoru.

pogodio si u srce stvari.

tome dodaj i novi trend da su keramičari i građevinski tehničari ministri i direktori, odnosno da je opasno neobrazovan i potpuno korumpiran svet stao na sva (ili gotovo sva) ključna mesta u državi.

Ima naravno i još nešto, evo fotka sa lica mesta.

v95JdXt.jpg

Za ovo sa kraja, dobar uvid u kako to danas funkcioniše, iskusni pilot se serćom spasao sudbine koja je zadesila radnike iz onih namenskih (i jedne nenamenske) firmi koje sam pominjao.

 

On 1/19/2018 at 2:35 AM, ultra plasticni said:

To u svojoj sustini dokazuje nesto sasvim drugo, sto ako nisi u tome, opravdava tvoje nepoznavanje materije, ali se u principu svodi na zakljucak da masovno dostupni prostori za izradu legalnog strit arta znace postojanje utvrdjenih procedura , dobijanje dozvola, postojanje sponzora, potpisivanje ugovora o delu, postojanje spiskova i gomilu drugih birokratsko-tehnickih pravila, koji za posledicu imaju oduzimanje slobode i uvlacenje u mejnstrim kanale umetnika koji za novcanu naknadu sprovode urbanisticku politiku lokalnih uprava i samim tim pravim crtacima takve aktivnosti su strane i neprihvatljive.

Grafiti su otprilike kontrakultura,  unistavanje i nihilizam, a legalni grafiti galerije na otvorenom, ono kolarac i progres ili moma.

Inace, solidno sam upoznat sam grafiti scenom Australije i znam da postoje jake ekipe koje peru metroe i ostala prevozna sredstva i da ovo sto pokazujes svakako nije sve sto se tamo desava.

Ako si tako dobro upoznat, daj neki primer da vidim i ja šta se sve to ovde dešava. Ulična umetnost iz mog komšiluka koju sam ja ovde prenosio (jesi li ti siguran da si dobro video sve fotke) je iz dve opštine - jedna je grad Sidnej (iz koje je samo nekoliko fotki), druga je Merikvil. Za Merikvil znam da je za postavljanje murala dovoljna dozvola vlasnika kuće/garaže, i da opština čak ima program spajanja umetnika sa voljnim vlasnicima, za grad Sidnej verovatno nije baš toliko lako, ali nije ni mnogo teže. I na koje prave crtače misliš, ako nije tajna, ako već Fintan Magee nije "pravi" crtač?

 

On 1/19/2018 at 9:54 AM, noskich said:

Pise moj stojko koji zivi u svom jevrejskom marksistickom plutokratskom balonu od sapunice kako ne vidi siromastvo i kriminal. 

A meni preporucuje da se zaduzim kao vo i dam 600,000 dolara za dvosobni stan u oronuloj zgradi izgradjenoj 60-ih godina od azbestosa (dokazani kancerogen), na pola sata hoda od vozne stanice u predgradju gde sama zena ne moze da hoda ulicom nocu. Ja danas cekam zenu na stanici kada zavrsi nocnu smenu i isto to bih radio u ovom drugom predgradju koje moj stojko preporucuje, a za zivu glavu ne bi tamo ni rentao, a kamoli kupio.

 

Moj stojko zivi na dve vozne stanice od posla, meni bi prvo nakon sto otpesacim pola sata do Rockdale stanice bilo 15. Manje vise slicno kao sada. 

 

3 miliona ljudi u Australiji zivi ispod granice siromastva. Vise ima beskucnika po glavi nego Srbija. Hitna pomoc kosta 1000 dolara samo da se pojavi.

Ludaci hodaju gradom. Znao sam jednog decka koji je bio u takvom stanju da je policija morala da ga silom odvede u mentalnu ustanovu. Tamo je nadrogiran bensedinima i pusten sledeci dan. Zasto, pa zato sto sat vremena kod dobrog psihijatra kosta 500 dolara. Kod advokata isto. Ne daj boze nesto da ti zafali ili da te tuzi neko ko novca ima. Trecina ljudi u Australiji hodaju krezubi jer nemaju da plate za zubara.

 

Moj stojko je kao oni novokomponovani skorojevici u Srbiji koji pricaju da uz pozitivno misljenje Srbija jeste odlicna zemlja za zivot, kako ono bese 100 lepih dana u Srbiji ili tako nesto?

Ne bi iznajmljivao u Rokdejlu ili Volaj Kriku, a iznajmljuješ u Oburnu? Dobro.

 

Za ostalo što si pisao da žena ne može da ti dobije odgovarajući posao jer nema dobar akcenat, hm - kod mene u firmi ima par Kineskinja i jedan Nepalac sa izgovorom daleko od idealnog, ali znaju dobro da rade svoj posao. Jesi li ti siguran da ona zna da radi taj posao za koji se školovala?

 

SaE

Link to comment
On 2/4/2018 at 9:57 AM, roksi said:

For you Gough you Gough you Gough Edward Gough Whitlam

 

You Gough you Gough
Days of wine and roses, days of wine and roses
All the artists flew in and all the arseholes flew out in '72
For you Gough, you Gough, you Gough...

Eh, Gof Vitlam. Video sam ga "uživo" u publici u Spiegeltentu na Sidnejskom festivalu 2007. na koncertu Markosa Valea i Žoaa Donata. Vesela muzika, gledaoci veseli kako i dolikuje, Gof (već je bio prešao devedesetu ali se još dobro držao) i Margaret kez od uveta do uveta.

 

Govor Noela Pirsona sa Gofove komemoracije

 

 

 

SaE

 

 

Link to comment
On 2/4/2018 at 3:28 PM, hazard said:

 

Niko - ni Britanci, ni Australijanci, ni Kanađani - ne potvrđuje dolazak novog monarha na presto (pa ni Ace Gice u tvom slučaju). Zakon o nasleđivanju je takav da 1) se zna precizno utvrđen lanac nasleđivanja 2) onoga trenutka kada umre trenutni moharh, sledeći u lancu nasleđivanja automatski postaje novi monarh (krunisanje je tradicionalna ceremonija koja u modernom ustavnom poretku nema nikakvo pravno dejstvo).

 

Ako bi Australijanci (ili Britanci, Kanađani, Novozelanđani itd.) hteli da spreče Acu da postane potencijalno novi monarh, morali bi unapred da usvoje zakon koji bi ga isključio iz lanca nasleđivanja.

 

Mislim to je kao što bi sutra u slučaju Vučićeve smrti Maja Gojković automatski postala v.d. predsednika republike, nema tu ko da kaže ,,e ne sviđa nam se Maja, daj nekog drugog da bude v.d. dok ne izaberemo novog predsednika". Zakon definiše da takve stvari idu po automatizmu.

Ok. Da li bi onda Australija imala jednog monarha a ostali drugog? Kada smo već kod toga, da li Elizabeta Vindzor i familija joj imaju i pasoše Kanade, Australije i Novog Zelanda? Meni sa strane izgleda da familija sa mestom boravka i pasošem jedne države nominalno vlada u drugim državama bez da građani tih država mogu da izaberu nekog drugog ko nije član familije (sem ako odluče da budu republike, kao Južnoafrička republika). Da li je uopšte dozvoljeno propagirati republiku? Znam da je u Engleskoj to bilo krivično delo. 

Link to comment

Uzgred, stari ustavi kraljevine srbije i jugoslavije propisuju da kralj ne sme da postane vladar drug zemlje bez saglasnosti skupštine. Znači da tako nešto nije baš neuobičajeno bilo. 

Link to comment
58 minutes ago, bigvlada said:

 Kada smo već kod toga, da li Elizabeta Vindzor i familija joj imaju i pasoše Kanade, Australije i Novog Zelanda? Meni sa strane izgleda da familija sa mestom boravka i pasošem jedne države nominalno vlada u drugim državama bez da građani tih država mogu da izaberu nekog drugog ko nije član familije (sem ako odluče da budu republike, kao Južnoafrička republika).


https://www.royal.uk/passports
 

Quote

When travelling overseas, The Queen does not require a British passport.

 

 

Link to comment
10 hours ago, Gojko & Stojko said:

Eh, Gof Vitlam. Video sam ga "uživo" u publici u Spiegeltentu na Sidnejskom festivalu 2007. na koncertu Markosa Valea i Žoaa Donata. Vesela muzika, gledaoci veseli kako i dolikuje, Gof (već je bio prešao devedesetu ali se još dobro držao) i Margaret kez od uveta do uveta.

 

Govor Noela Pirsona sa Gofove komemoracije

 

 

 

SaE

 

 

 

au, kakav govor. koncentrat istorijska lekcija :hail: 

 

4 hours ago, Hamlet Strašni said:

U australiji se strelja ko propagira republiku ili referendum o tome, pa ne sme da se zucne :)

 

non-alternative fact: trenutni PM (centre-right) je republikanac:)

 

@hazard, izgleda da malo romantizujes ono sta pise na papiru. na terenu (sto rece indy), za razliku od teorije i slobode interpretacije napisanog je ipak drugacije. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...