Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, noskich said:

Trut ce uskoro sa zenom da dogura do 350,000 placenog poreza na prihod drzavi Australiji od koje nismo videli nista osim pregleda kod doktora opste prakse.

Sa dva posla vec se priblizava cetvrta godina, i ja i zena. Jos malo pa deseta godina u iznajmljenim kucama/stanovima sa cimerima.

A za ovo mi te nije žao jer si jedan običan kriminalac koji je utajio pare od poreza koji si trebao da platiš na prihod od izdavanja soba na crno. Pravedno bi bilo da ti naplate kaznu i porez sa kamatama, još 350,000 dolara. Licemeru.

Link to comment
6 hours ago, noskich said:

 

Argumenti batice, a ne prazno vredjanje sagovornika. To je diskusija.

 

Trut ce uskoro sa zenom da dogura do 350,000 placenog poreza na prihod drzavi Australiji od koje nismo videli nista osim pregleda kod doktora opste prakse.

Sa dva posla vec se priblizava cetvrta godina, i ja i zena. Jos malo pa deseta godina u iznajmljenim kucama/stanovima sa cimerima.

 

Pa preseli se u neku socijalnu zemlju onda tip Skandinavije, ali mogu misliti kakva bi onda kuknjava nastala, jao koliki porez plaćam, jao koliko su mi uzeli. :)

Link to comment

Reg: All right... all right... but apart from better sanitation and medicine and education and irrigation and public health and roads and a freshwater system and baths and public order... what have the Romans done for us?

 

Xerxes: Brought peace!

 

Reg: (very angry, he's not having a good meeting at all) What!? Oh... (scornfully) Peace, yes... shut up!

Link to comment
2 hours ago, peralozac said:

Noskiču, uglavnom me iritiraš, ali sad mi te stvarno žao. Položi konačno vožnju, kupi neka polovna kola i iznenadićeš se koliko (besplatnih) predivnih mesta ima u toj teritoriji obojenoj u žuto koju si nazvao ništavilom. 

 

Meso i kola su dve najgore stvari koje covek moze da uradi po ovu planetu.

 

2 hours ago, peralozac said:

A za ovo mi te nije žao jer si jedan običan kriminalac koji je utajio pare od poreza koji si trebao da platiš na prihod od izdavanja soba na crno. Pravedno bi bilo da ti naplate kaznu i porez sa kamatama, još 350,000 dolara. Licemeru.

 

Koji prihod? Nikakvog prihoda nema. Sobe izdajem cimerima da pokrijem troskove, rentu i racune.

 

Evo ga novi trol specijalno kreiran samo za ovu temu. I to se koristi VPN da bi se pokazala adresa iz neke druge zemlje. 

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, roksi said:

 

e ovo je vec nisko, noskicu. koristis nesto kao sto je ova prica u svoje propagandne svrhe. vrlo ruzno.

 

Sta koristim? Jesam li ja napisao scenario, rezirao, snimao kamerom, glumio?

Covek pisao o vidjenju zvezda kao glavnoj prednosti Australije nasuprot drugim zemljama u diskusiji o Australiji i Tajlandu.

I ja se lepo nadovezao i postavio kratak film koji povezuje sve pomenuto, zvezde, Tajland i Australiju.

Link to comment
2 hours ago, Time Crisis said:

 

Pa preseli se u neku socijalnu zemlju onda tip Skandinavije, ali mogu misliti kakva bi onda kuknjava nastala, jao koliki porez plaćam, jao koliko su mi uzeli. :)

 

U Australiju sam dosao 2008 jer je ovo nekada bila socijalna drzava. Vise nije.

Link to comment
2 hours ago, MilenaS said:

ali na to belo ima više stvari nego po celom Tajlandu.

Dajte molim vas, kakva su ovo poređenja da jedna australija koja ima 300 raznovrsnosti, bude svedena na Tajland, koji je blagorečeno jednoličan. Monolitna kutura.

 

Koja monolitna kultura? Malajci na jugu muslimani. Burmanci na zapadu. Laosani u Isanu, vise Laosana zivi u Isanu nego u Laosu samom. Kmeri uz granicu sa Kambodzom.

Sami Tajlandjani su miks ljudi raznolikog porekla i kulture. Od preplanulih juznjaka do veoma bledih severnjaka. Jako mnogo ljudi sa kineskim poreklom pa time i kineske kulture. Tajlandska kultura je pretprela uticaj i hinduizma i budizma i kmerskog carstva i Burmanaca...

 

Rec je o autenticnoj kulturi, za razliku od ovog ovde gde nema nikakve autenticne kulture osim aboridzinske, a Aboridzini se i dalje sistematski satiru u ovoj zemlji. Zive kao Afrikanci pod aparthejdom u SAR.

 

 

Link to comment

Velicina Tajlanda u poredjenju sa Nemackom:

thailand-germany.jpg

 

Od juga Italije do Danske. Koliko tu ima raznovrsnosti. Od tropskih ostrva i plaza na jugu preko ravnica u centralnom delu, pa do planina na severu. I sve to veoma lako i povoljno obici. Ko kako voli. jeftini letovi, voz, busevi, kola, cak i bicikl, nije problem. Jako mnogo cikloturista obilazi ceo Tajland za mesec dana i manje.

Edited by noskich
Link to comment

A što ne uporediš sa Australijom? nego porediš sa evropom?

A što ne kažeš kako su ti Mjanmarci tretirani od strane  lokalaca Tajca? Grouping and selling like a sex slave!

Koliko procenata nacionalnih manjina oni imaju? 7... koliko australija, preko pola

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...