Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Random said:

Ma nema nista, pos'o-kuca-kuca-pos'o. Petkom poslije posla se narokas u pabu i dobijes batina od lokalnih nasilnika. Vikend prespavas i onda i opet iz pocetka. 

 

LM, nedavno sam jednog matorog engleza pitao sta mu se najvise svidja ovdje. Covjek je bio u posjeti vec 17 puta pa mislim se mora da mu se nesto svidjelo pored toga sto mu ovdje zive sin i unuk. Kaze kad sam negdje u outbacku i pogledam nocu prema zvjezdanom nebu. Toliki broj zvijezda nigdje nisam vidio, a proputovao sam svijeta... 

 

Eto, ipak nesto ima. A ja bi dodao i kvalitetan izbor hrane iz cijelog svijeta. Bas juce sam rucao kvalitetnu kinesku supu u nan tien temple, nesto vise od sat vremena voznje juzno od sidneja. Jedan drugar kinez mi tvrdi da je autenticna hrana bas kao u kini. Znaci ovdje mozes da pojede autenticnu kinesku hranu, ali u kini nikada neces moci u prirodi nahraniti kengura. 

 

Toliko od mene, a za ostatak ce se pobrinuti G&S :)

 

Zvezde mozes da gledas u bilo kom nenaseljenom delu sveta. Ne moras da ides u outback. Kvalitetan izbor hrane iz celog sveta danas imas u svakom vecem svetskom gradu. Ne treba ti visok nivo imigracije za to. 

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Dzaba trutovima objasnjavati

 

Argumenti batice, a ne prazno vredjanje sagovornika. To je diskusija.

 

Trut ce uskoro sa zenom da dogura do 350,000 placenog poreza na prihod drzavi Australiji od koje nismo videli nista osim pregleda kod doktora opste prakse.

Sa dva posla vec se priblizava cetvrta godina, i ja i zena. Jos malo pa deseta godina u iznajmljenim kucama/stanovima sa cimerima.

Edited by noskich
Link to comment
2 hours ago, Random said:

ali u kini nikada neces moci u prirodi nahraniti kengura. 

 

Svaki region ima posebnu floru i faunu. Umesto kengura imas nesto drugo...

 

To sto si napisao kuca-posao-kuca to ti je isto svuda bez razlike. Jedino je razlicito onda kada vise nisi primoran da budes wage/debt/consumer slave. A na Tajlandu to makar za mene moze, zato i hocu tamo na prvom mestu. Umesto sto bih otplacivao kucu 30 godina ovde.

 

Klima, zivotinje, plaze ili planine, i ostalo je stvar ukusa. 

Edited by noskich
Link to comment

Šta znam, Tajlanđanima se jako sviđa priroda Australije i Novog Zelanda, rado idu tamo i ima puno što šta da se vidi.

Onaj masovni ubica vaš je upucao najviše malezijca i turista iz Azije, to da nema šta da se vidi po Australiji a da ima više u jednom Phuketu??? to nešto ja sumnjam.

Link to comment

To sam i napisao. Jedino autenticno u Australiji su prirodne lepote. A njih obici na razdaljinama koje se mere hiljadama kilometara nije lako, ni vremenski, ni novcano. 

Opet tendenciozno pises i poredis jedan grad i okolinu sa celim kontinentom. Australija je najvecim delom pustinja u kojoj nema nicega - 2% stanovnistva zivi na teritoriji obojenoj u zuto:

582c620c3e0ccd854b79ce9254ff17cf--popula

 

Od ovoga sto je belo imas lepu prirodu za videti u malim regionima zemlje koje dele kao sto vec napisah hiljade kilometara. Izmedju toga nistavilo. 

Na Tajlandu na svakih 20-ak kilometara imas nesto da vidis. Bilo lokalni hram, prirodnu lepotu poput shume, brda, pirincanih polja, jezera, dzungle, plaza, bilo neko selo sa lokalnim marketom i restoranima ili gradski region...

 

thailand-tourist-map.jpg

Edited by noskich
Link to comment

ali na to belo ima više stvari nego po celom Tajlandu.

Dajte molim vas, kakva su ovo poređenja da jedna australija koja ima 300 raznovrsnosti, bude svedena na Tajland, koji je blagorečeno jednoličan. Monolitna kutura.

Link to comment

ima onih brkatih guštera od 50 kila,kengura i šta još? možda u posetu  rezervata aboriđina?

pustinja ima bliže..

ima u australiji i arheoloških iskopina i piramida jer to je jedna stara kultura.

Ćušba

ima buhreka,pljeskavica,špageta i kebaba 

 

Edited by bradilko
Link to comment

Noskiču, uglavnom me iritiraš, ali sad mi te stvarno žao. Položi konačno vožnju, kupi neka polovna kola i iznenadićeš se koliko (besplatnih) predivnih mesta ima u toj teritoriji obojenoj u žuto koju si nazvao ništavilom. 

Link to comment

naprimer, uvek sam htela da vidim darwin i onaj rajski vrt blizu njega, prema guglu

$237 was the cheapest return price from Darwin to Sydney last month.
The average flight time from Darwin to Sydney is 4h 15min.
There are 22 flights a week from Darwin to Sydney.
Darwin to Sydney is 3,157 km.

 

Što je jako smešna cena... ne znam gde Nosckih nalazi da je to skupo

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...