Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

21 minutes ago, iDemo said:

Ko/kako? 

 

Pa, npr Rolls Royce ne prodaje više motore za avione, sada naplaćuju u thrust hours. 

 

Imaju info u real time šta je sa svakim motorom slučaj, kao i piloti. Pomaže im da bolje koordinišu kad raditi scheduled maintenance, kao i unscheduled, limitirajući gubljenje vremena i ubrzavanje rešavanja problema.

 

to se meri u milionima dolara.

 

imam još primera, no me mrzi da kucam sa telefona.

Link to comment

Auspicious tatami mat arrangements

An auspicious tatami mat arrangement is a tiling of a rectilinear region with two types of tiles, 1 × 2 tiles (dimers) and 1 × 1 tiles (monomers). The tiles must cover the region and satisfy the constraint that no four corners of the tiles meet; such tilings are called tatami tilings. The main focus of this paper is when the rectilinear region is a rectangle. We provide a structural characterization of rectangular tatami tilings and use it to prove that the tiling is completely determined by the tiles that are on its border. We prove that the number of tatami tilings of an n × n square with n monomers is n2 n−1 . We also show that, for fixed-height, the generating function for the number of tatami tilings of a rectangle is a rational function, and outline an algorithm that produces the generating function. Keywords: tatami, monomer-dimer tiling, rational generating function

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

 

Pa, npr Rolls Royce ne prodaje više motore za avione, sada naplaćuju u thrust hours. 

 

Imaju info u real time šta je sa svakim motorom slučaj, kao i piloti. Pomaže im da bolje koordinišu kad raditi scheduled maintenance, kao i unscheduled, limitirajući gubljenje vremena i ubrzavanje rešavanja problema.

 

to se meri u milionima dolara.

 

imam još primera, no me mrzi da kucam sa telefona.

'Risk management' samo tako, ne? 

 

Link to comment



Ja bio u Phuketu dva puta u zadnjih godinu dana i osim hotela sa 5 zvjezdica i lijepe prirode vidjeh samo prljavstinu, zestoku sirotinju prostitutke prodavce droge i totalni haos u saobracaju. 
 


Čekaj, ako ne valja zašto si išao i drugi put? Phuket je lijepo ostrvo naročito ako se iznajmi auto pa se provozaš po zabačenim malim plažama na južnoj strani ostrva kao npr. ao sane i ao jon. Pa poslije svratiš na piće u neki ekstra luksuzan hotel oko cape panwa s fenomenalnim pogledom. Pa ekskurzije do krabi i phi phi island, pa malo na ronjenje ili posjeta nekim budističkim hramovima u unutrašnjosti ostrva. Ako ne odmakneš dalje od patong beach, normalno da će te nakon nekog vremena boliti glava.

Ti što 'prodaju' drogu u stvari rade s korumpiranom policijom. Navataju pijane turiste i uvale im nešto, onda se tu za tili čas nađe policija i ti ih počastiš sve zajedno sa 30,000 bht direktno s atm mašine. U suprotnom ideš na sud...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Opet cu da idem u Thai iz prostog razloga jer je na pola puta do Evrope i vjerovatno najbolja azijska zemlja sto se turizma tice. Samo mi cudno da vidim odje ljude koji ga hvale kao super zemlju za useljenje i dobar standard + ljudska prava

Link to comment
1 hour ago, Random said:


 

 


Čekaj, ako ne valja zašto si išao i drugi put? Phuket je lijepo ostrvo naročito ako se iznajmi auto pa se provozaš po zabačenim malim plažama na južnoj strani ostrva kao npr. ao sane i ao jon. Pa poslije svratiš na piće u neki ekstra luksuzan hotel oko cape panwa s fenomenalnim pogledom. Pa ekskurzije do krabi i phi phi island, pa malo na ronjenje ili posjeta nekim budističkim hramovima u unutrašnjosti ostrva. Ako ne odmakneš dalje od patong beach, normalno da će te nakon nekog vremena boliti glava.

Ti što 'prodaju' drogu u stvari rade s korumpiranom policijom. Navataju pijane turiste i uvale im nešto, onda se tu za tili čas nađe policija i ti ih počastiš sve zajedno sa 30,000 bht direktno s atm mašine. U suprotnom ideš na sud...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Mislim da ga niste razumeli,

stvarno je super mesto turistički, plus vama iz AUS je  verovatno prejeftino, tipa avionski prevoz je 200 THB razlike od buseva. svaki veći grad ima aerodrom. Infrastruktura je najbolja u jugoistočnoj aziji. Veliki borj kulturnih i istorijskih spomenika i događaja. Raznovrsna hrana...

 

ali samo to... i ništa više

Link to comment

Mi iz Australije autobusom nigdje ne možemo stići. Čisto sam primjetio da je moracikus išao u dva navrata, a prve asocijacije su mu prljavština, sirotinja i prostitucija.

Koga zanima kičeraj patonga, ping pong, jahanje slonova ili gledanje thai boks mečeva ima priliku da to i doživi... Ko želi da pobjegne od svega toga i provede savršen odmor u miru i meditaciji može i to. Neko treći će da provede vrijeme tako što noge zabije u pijesak i po čitav dan cirka jeftine koktele. Naravno da ima savršenijih mjesta za odmor, niko nije rekao da nema. Phuket je spoj luksuza i siromaštva, sa raznovrsnom ponudom dobre hrane, fantastičnom uslugom i prilično dobrom infrastrukturom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Random said:

Mi iz Australije autobusom nigdje ne možemo stići. Čisto sam primjetio da je moracikus išao u dva navrata, a prve asocijacije su mu prljavština, sirotinja i prostitucija.

Koga zanima kičeraj patonga, ping pong, jahanje slonova ili gledanje thai boks mečeva ima priliku da to i doživi... Ko želi da pobjegne od svega toga i provede savršen odmor u miru i meditaciji može i to. Neko treći će da provede vrijeme tako što noge zabije u pijesak i po čitav dan cirka jeftine koktele. Naravno da ima savršenijih mjesta za odmor, niko nije rekao da nema. Phuket je spoj luksuza i siromaštva, sa raznovrsnom ponudom dobre hrane, fantastičnom uslugom i prilično dobrom infrastrukturom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Iskreno ne znam šta je to video on, jer je phuket najbogatija opština u Tajlandu, sa prosečnim primanjima oko 60 000 THB.

Lekari imaju početnu oko 37.000 THB.  Mislim da se ta sirotinja razlikuje od vaše Australijanske.

Prostitucija i glavno turističko mesto??? Ma da li je moguće? Budva nema prostitutki?

 

Njemu se sviđa sigurno jer mu sa AUS platom sve jeftino. Što razumem.

Link to comment
16 hours ago, MilenaS said:

Mislim da ga niste razumeli,

stvarno je super mesto turistički, plus vama iz AUS je  verovatno prejeftino, tipa avionski prevoz je 200 THB razlike od buseva. svaki veći grad ima aerodrom. Infrastruktura je najbolja u jugoistočnoj aziji. Veliki borj kulturnih i istorijskih spomenika i događaja. Raznovrsna hrana...

 

ali samo to... i ništa više

 

A sta ima u Australiji? Da izuzmemo prirodne lepote do kojih se prvo treba dovuci hiljadama kilometara od jedne do druge lokacije. U Sidneju sta ima za obici se moze videti za jedan dan ko se dobro organizuje. Za ostale gradove jos manje. 

Edited by noskich
Link to comment

Ma nema nista, pos'o-kuca-kuca-pos'o. Petkom poslije posla se narokas u pabu i dobijes batina od lokalnih nasilnika. Vikend prespavas i onda i opet iz pocetka. 

 

LM, nedavno sam jednog matorog engleza pitao sta mu se najvise svidja ovdje. Covjek je bio u posjeti vec 17 puta pa mislim se mora da mu se nesto svidjelo pored toga sto mu ovdje zive sin i unuk. Kaze kad sam negdje u outbacku i pogledam nocu prema zvjezdanom nebu. Toliki broj zvijezda nigdje nisam vidio, a proputovao sam svijeta... 

 

Eto, ipak nesto ima. A ja bi dodao i kvalitetan izbor hrane iz cijelog svijeta. Bas juce sam rucao kvalitetnu kinesku supu u nan tien temple, nesto vise od sat vremena voznje juzno od sidneja. Jedan drugar kinez mi tvrdi da je autenticna hrana bas kao u kini. Znaci ovdje mozes da pojede autenticnu kinesku hranu, ali u kini nikada neces moci u prirodi nahraniti kengura. 

 

Toliko od mene, a za ostatak ce se pobrinuti G&S :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...