Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

3 hours ago, teacher said:

Ogavne li zgradurine

 

Da ne ispadne ovde da se MilenaS loše udala i da je dovedena u bedak  u kome je u googlatorskom očaju. A ove dve ribe, noskičeva i moja se iz toga izvukle.

Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Mozes da ostanes koliko hoces. Nama bas ovako odgovara jer djeci put lakse padne. A ima dobrih hotela i plaza za opustanje. Vanpansionska ponuda je bas losa. Nema pristojne ulice nidje.

Nikada nisam bila u AUS, i ne znam kako sada taj let ka Srbiji tj Balkanu izgleda. ali dobra ideja pošto su generalno avio karte jako povoljne iz i za tajland.

Link to comment

Izgleda da me je očajna "Goospodža"  stavila na"Ignore". Reče da ima kućne pomoćnice.

 

No problem, osim da sve što misli da zna o Thai je pokupila sa mog sajta, zadnjih 6 meseci.

 

Očajna, nepotrebna, neprivlačna (ne znam je, za Thai su bele žene sexy kao ulične bandere) , niti sama zna šta će sama sa sobom niti Thai znaju šta će sa njom.

 

Link to comment
On 12/14/2017 at 4:59 PM, MilenaS said:

Plata ne znam, suprug nije vezan za primanja ovde, mora da 20 posto toj umbrela kompaniji koja mu je sredila papire. Tipa to su kompanije koje nekoliko iz IT otvore i tako zapošljavaju ljude. Sama Tajska se je jako popalila na to oko interneta, digitalizacije, takozvani Internet of Thinks, (stvarno ne znam šta je to i zašto je toliko bitno) i inovacije. Žali bože ko bi hteo da bude inovativan kad je sve pod rukom glavnokomandujećeg, nema uslova da se razvija inovativnost u sredini gde se sve odluke prvo donose na vrhu onda se to preliva ka dole, to nema ni G od građanske države a samim tim i nema efikasne uprave i raspodele. 

Neka zanimanja su jako tražena i nema niko da ih radi, tako naprimer čistačica tj kučna pomočnica i njen muž koji je baštovan živi u boljem kvartu od mene, sami migranti su jako loše plačeni i rade poslove koji Tajci ne žele, jako malo iskustva i veština imaju tako da su dno dna društva, najviše su uspeli oni su radili na svojim veštinama i otvorili svoj posao. Npr plačam 100 evra da mi izvuku boju iz kose, što bre ni u centru amsterdama nije toliko! Onda sam skontala da ima oko te zone druga zona gde su vlasnici frizerskih salona stranci (iz okolnih zemalja) i ja odem tamo i platim sve skupa 50 evra.

generalno nije skupo kao Australija i Holandija, ali srbija je jeftinija, kilo belog luka je 140 THB, to je 3 evra, mada iskreno nebrinem brigu jer muž plača.. sprkinja u meni se trese i samo govorim da to nisu bahte nego dinari, pa gledam sve kao da košta u dinarima i da imamo platu u dinare...tako varam svoj um.

hrana na ulici je okej za probat, ali generalno je golo govno ako želiš da jedeš svaki dan, doduše vidim da neke kolege draganove jedu tako i da im je okej da imaju nudle. Pitaj boga zašto.

Kuća nam je okej, tipa šta da kažem, mislim da imamo azbest u kuhinji, verovali ili ne nije zabranjen, i čitala sam neke članke o tome zašto nije, kad ono nije ga ni Kanada zabranila jer najviše izvozi za Tajland i ovaj deo sveta. ne znam kakve su im srednje škole, bila sam na univerzitetima i nekim konferencijama, okej onako... plakala bih da radim tamo svaki dan.

Plata je ne bitna jer nemaš pravo na nekretninu, 

kondominijumi su debilno preskupi i jako grozni, to je nešto kao studio apartment tkz. garnisera.

šta vas još zanima? 

 

 

Sa tim "č" i dž" pišu goospoodže koje imaju kućne pomoćnice.

 

BTW, to se zove Internet of Things (ne Thinks), budalaština kao .com 1999-te.

Link to comment
5 hours ago, Moracikus said:

Ja bio u Phuketu dva puta u zadnjih godinu dana i osim hotela sa 5 zvjezdica i lijepe prirode vidjeh samo prljavstinu, zestoku sirotinju prostitutke prodavce droge i totalni haos u saobracaju. 

 

 

Gde si ti video drogu na Puketu hajde bas da cujem konkretno napisi? Pa na Tajlandu za obican dzoint sleduje od dve minimum pa do deset godina zatvora plus novcana kazna. Ne daj boze da je nesto ozbiljnije, za to ide dozivotna robija ill smrtna kazna.

Jel to ono isto kao sto si napisao da si za kucu u Melburnu pozajmio 800k 2011-te, pa sam ti pronasao citat od pre godinu i kusur da je u stvari bilo rec o 200-ak?

 

A to za prostituciju, pa to ne bi trebalo da ti bude nepoznanica:

http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/he-attacked-me-with-a-baseball-bat-street-sex-worker-reveals-her-life-in-the-most-dangerous-job-in-australia/news-story/13f3cbc94c5875b8c5084a18aa3e8fd5

 

‘He attacked me with a baseball bat’: St Kilda sex worker talks about the dangers of her job
IN THE past four years, seven sex workers have died and others have been attacked with baseball bats. Welcome to Australia’s most dangerous workplace.

 

Edited by noskich
Link to comment

China’s economy, despite a slowdown in its pace of growth since the global financial crisis of 2008, has seemed to have found a magic bullet – digitalization – buoyed by the country’s booming development of e-commerce

Just now, Yoyogi said:

 Jako moodo.

Puuuu, 

Link to comment
1 minute ago, MilenaS said:

puuuu

 

Dođu McKinsey u moju firmu. Execs ih vole, pa idu okolo pitaju za želje, pa prave neke tabularne preglede. Pa naprave nešto što izgleda pametno a u stvari je neostvarivo, lepo naplate a Execs izgledaju pametni kada to saopšte na all hands meeting.

I nikada ništa od toga.

 

Onaj Ilić, došao kod Vučića kao ministar finansija baš iz McKinsey, evo, ja mu se ne sećam ni imena, prezime Ilić, možda ni to nisam upamtio. Tako je veliki McKinsey.

Link to comment

IoT budalaština? :D 

termin je budalaština, upotreba koncepta nije. Uradili smo projekat (od mnogih drugih) za Rolls Royce, pa njih pitaj da li je budalaština kada trebaš prizemljiti avion zbog servisa motora.

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

 

Gde si ti video drogu na Puketu hajde bas da cujem konkretno napisi? Pa na Tajlandu za obican dzoint sleduje od dve minimum pa do deset godina zatvora plus novcana kazna. Ne daj boze da je nesto ozbiljnije, za to ide dozivotna robija ill smrtna kazna.

Jel to ono isto kao sto si napisao da si za kucu u Melburnu pozajmio 800k 2011-te, pa sam ti pronasao citat od pre godinu i kusur da je u stvari bilo rec o 200-ak?

 

A to za prostituciju, pa to ne bi trebalo da ti bude nepoznanica:

http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/he-attacked-me-with-a-baseball-bat-street-sex-worker-reveals-her-life-in-the-most-dangerous-job-in-australia/news-story/13f3cbc94c5875b8c5084a18aa3e8fd5

 

‘He attacked me with a baseball bat’: St Kilda sex worker talks about the dangers of her job
IN THE past four years, seven sex workers have died and others have been attacked with baseball bats. Welcome to Australia’s most dangerous workplace.

 

X puta mi nudili na ulici da kupim tj kad malo razmislim svaki put kad sam izasao napolje bez djece me neko saletio. To mi se samo tamo desilo i nidje drugdje.

Ne citas pazljivo kao i obicno. 800k sam pozajmio za drugu kucu koju sam uzeo prije pola godine. 2011 je davna proslost moga zivota. A koliko sam tada uzeo cu ti reci kada ti javno kazes koliko rentas gajbu u Ipswichu. Uglavnom 200k je sica bila i tada.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...