Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 minutes ago, MilenaS said:

ma šta pričaš? sa Nok Airom do Udon thanija je skuplje nego sa autobusom??? 

 

Jeste, nama je kao sto sam vec napisao bilo 3-4 puta jeftinije busom. A u ovom busu prespavas, ujutro stizes u Nong Khai. Nakon toga prelazis granicu za 10-ak minuta.

 

Link to comment
31 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pre dva minuta je prvi put u životu čula za Wang Nam Yen izgooglala se malo i eno je, zahteva istragu. Da je registracija BKK neko joj je rekao, ona ato ne bi znala da pročita.

Sada se googla sa tvojim busevima i letovima. 

 

Hajde nemoj da si prestrog, ipak je ovo zabaceni deo Tajlanda. Tebi je jasno zena odatle pa ga dobro poznajes.

Moja je sa juga. Familija iz Nakhon Si T, ona odrasla u Suratu.

Edited by noskich
Link to comment
Kashikorn Bank, od modernih zgrada ova je simbol Bangkoka kao što je Big Ben za London. Interesantno rešenje, na prvi pogled se misli da je ivica skinuta.

Godina 2000-ta, tada sam prvi put išao u Thai da postavim mašinu, state of the art, 3 miliona dolara. Onda su usledile Bangkok Bank i Thai Airways, jedva sam čekao da naučim lokalce i da idem na Bondi Beach umesto nedelje i nedelje u računskim centrima.

 

2017kashikorn01.jpg&key=b262adf48a92d94f1ddde424cf2252661c92a1663191994c2103d509fa28dc30

 

Spoj modernosti i tradicionalnog društva: kada je mašina puštena u rad, njihovi IT su organizovali da dođu budistički sveštenici da prošetaju krugove oko nje i da je je opoju za srećan rad. I stvarno su ih dovezli, desetak njih. Security nije dozvolio da uđu u računski centar pa su to obavili u sali za sastanke sa eksternim licima (ne ulazi se u kontrolisane prostorije banke).

Ogavne li zgradurine

 

Link to comment

Ja bio u Phuketu dva puta u zadnjih godinu dana i osim hotela sa 5 zvjezdica i lijepe prirode vidjeh samo prljavstinu, zestoku sirotinju prostitutke prodavce droge i totalni haos u saobracaju. 

 

Link to comment
Just now, Moracikus said:

Ja bio u Phuketu dva puta u zadnjih godinu dana i osim hotela sa 5 zvjezdica i lijepe prirode vidjeh samo prljavstinu, zestoku sirotinju prostitutke prodavce droge i totalni haos u saobracaju. 

 

Phuket je fuk et. Njesra neverovatno, a izvikano mesto.

Link to comment

Ne znam, ne znam.

Evo - meni neko da pokloni (povratnu) kartu do tamo - ja bih se - iil zahvalio pa odbio iil zahvalio i dao kartu - sta ja znam- kolegi noskichu...

Mene takva mesta ne privlace bash nikako. 

Link to comment
4 minutes ago, iDemo said:

Ne znam, ne znam.

Evo - meni neko da pokloni (povratnu) kartu do tamo - ja bih se - iil zahvalio pa odbio iil zahvalio i dao kartu - sta ja znam- kolegi noskichu...

Mene takva mesta ne privlace bash nikako. 

Odlicno je kao stopover kad idemo u EU. Bas mnogo lakse se prelezi jetleg

Link to comment

Je l' to povoljnije nego preko Katara?? Tamo je sve u jednom cugu sa sat ipo - dva pauze. 

Mis'im putovao sam i ja nekad preko Bangkoka i sve sto mi je ostalo u secanju to je onaj osecaj kao kad zavrsavam spremanje pire krompira pa gurnem glavu u lonac... Jara koju jedino ozbiljni ljubitelji pire krompira mogu da prevazidju...

Link to comment

Imas jetsar direktno do Phuketa i onda ostanes tamo 4-5 dana.

Nakon toga ima Aeroflotom do BG dosta dobra veza od 15 sati.Otprilike dodje na isto sto se cijene tice ali je mnogo lakse putovanje

Link to comment

Mozes da ostanes koliko hoces. Nama bas ovako odgovara jer djeci put lakse padne. A ima dobrih hotela i plaza za opustanje. Vanpansionska ponuda je bas losa. Nema pristojne ulice nidje.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...