Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Bilo je, samo što su neka društva imala veći pristup prirodnim resursima od drugih. Što je dovodilo do ratova koji su na duži period usporavali privredni rast.

Da je stari egipat do današnjih dana ostvario privredni i civilizacijski uspon od 3% godišnje jedna dajsonova sfera bi nam bila realnost. A ne samo puka mogućnost za nekih par stotina godina. Pričali bi o nivoima kardaševljeve skale, a ne o maslovoj piramidi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, noskich said:

Kao i obicno izvrces sve sto napisem. I svesno lazes. 

Heh, pa sam si napisao kako se ne usuđuješ da odeš na tajland, ne bi da čačkaš mečku, a kao jedva čekaš da živiš u Pjongjangu, samo da ti neko da kartu...i posle ja lažem. :8_laughing: Jaz između onog što pišeš i onog što radiš je toliko veliki da bi mogao šleper tuda proterati.

Link to comment
3 hours ago, Random said:


 

 


Bez obzira na jezičke barijere, roditelji bračnog druga se prihvataju i poštuju kao dio familije. Ako se u brak stupilo iz razloga iz kojih se inače u isti i stupa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Ne znam, to je verovatno neko starinsko pravilo. Barem mi u BGD ne praktijemo više to, znam da u unutrašnojsti Srbije poštovane svekra,svekrve ili tasta,tašte je jako bitno i naglašeno,. sva sreća pa se nisam na Balkanu udala. tj. da se ogradim, kod ovih mlađih generacija nije tako. Greška je velika što se ne povezujemo dublje, ali ne mož se sve na silu.

 

59 minutes ago, Time Crisis said:

Heh, pa sam si napisao kako se ne usuđuješ da odeš na tajland, ne bi da čačkaš mečku, a kao jedva čekaš da živiš u Pjongjangu, samo da ti neko da kartu...i posle ja lažem. :8_laughing: Jaz između onog što pišeš i onog što radiš je toliko veliki da bi mogao šleper tuda proterati.

on laže na svakom drugom postu. Sada spominje Singapur, a sama država je na rubu diktature, ko god kaže protiv vladajučeg premijera ode u zatvor na neodređeno. Onaj Amon Lee je od Trumpa tražio azil, jbt i dao mu. To je neko dete koje je pričalo nešto protiv vlasti. Oko 100.000 dolara mora da plati premijeru za uvredu. Ljudi bukvalno umiru od gladi, 20 posto starih živi u najgoroj mogućoj bedi. On prodaje priču kako je raj na zemlji. Fuj bre, vrhunac plutokratije je Singapur.

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

Vec sam nekoliko puta ponovio, mene interesuje stanarsko pravo, besplatno obrazovanje, zdravstvo... osnovne potrebe. Kada je to zadovoljeno i garantovano plata mi i ne treba. 

Najefikasnija zemlja na svetu koja brine o svojim gradjanima je Singapur. Prosecna poreska stopa je 7% sa kojom drzava obezbedjuje stanarsko pravo, 80% stanova su drzavni za gradjane. Na povrsini uzeg Sidneja. Bez bilo kakvih resursa osim ljudi i drzave koja se brine o njima.

To se zove drzava. Ovo ovde nije drzava, ovo je korporacija.

Sutra bih se preselio tamo kada bih mogao da dobijem PR. 

Za mali porez (7%) je pre svega zaslužna kompaktnost teritorije. Singapur je manje nego dva puta veći od opštine Lazarevac (56,000 stanovnika ) a ima ih 100 puta više (5.6 miliona). Održavanje puteva, grada, svega što država plaća, troškovi su daleko niži.

Da se celo čovečanstvo preseli u Ameriku, naseljenost bi bila 15% od gustine Singapura. I opet ih zovu "Garden state" zbog obilja zelenih površina i parkova.

Stanovati u "Housing Development Board" stanovima (gde živi preko 80% stanovništva) nije znak ličnog neuspeha. samo je znak da nisi bogataš koji ne može da se kvalifikuje za takav stan. Ovakvi kao noskich, mlade porodoice, u to ulaze iz taka.

Učenici su im među najboljim na planeti na PISA testu.

Nisam tamo baš živeo (u smislu svog stana) ali sam proveo jedno 10 meseci. Divno mesto. Dugo sam hteo da se tamo preselim. Mogu i danas, samo treba da kažem da hoću. Moje rukovodstvo je tamo, Englezi, Irci, Amerikanci.

A za diktaturu - to je da se ne bi stvorila Bosna i Hercegovina, to se lokalcima sviđa.

Prestao sam da pratim PR, ako se promenilo, to je bilo i očekivano. Prvi put kada sam tamo bio, imali su 4 miliona stanovnika (godina 2000-ta). Od onda do danas, novih 1.6 miliona.

Link to comment

Većina velikih gradova/financijskih centara, a takav postoji u svakoj razvijenoj državi - znamo tačno koji su... bi bio razvijeniji s manjom poreznom stopom od trenutne kad bi nekad postala nezavisna država poput Singapura.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, Random said:

Većina velikih gradova/financijskih centara, a takav postoji u svakoj razvijenoj državi - znamo tačno koji su... bi bio razvijeniji s manjom poreznom stopom od trenutne kad bi nekad postala nezavisna država poput Singapura.

Hong Kong je od tih, isto mala teritorija. Čak se Singapore i Hong Kong takmiče ko će više firmi da privuče.

Link to comment
17 minutes ago, Yoyogi said:

poor noskich. 

Ne zna kako da razvali cipelom u usta (bez zuba biće jako pusta) tipčine koji misle da ga karaju.

jesi li to u japanu naučio ili si doneo od kuće?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...