Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

30 minutes ago, Random said:

Na koji nacin se bira to jedno dijete koje sve naslijedjuje? Najstariji sin, kcerka...?

U Japanu je nastarije dete koje ostane da živi sa roditeljima.

U Thai je najmlađe, pogotovo ako je ćerka. Mogu oni i da se dogovore, nije zakon.

Paziti na stare roditelje i dobiti sve što porodica ima, kuću, zemlju, to je u agrarnoj zemlji vekovni način.

Link to comment
25 minutes ago, Yoyogi said:

U Japanu je nastarije dete koje ostane da živi sa roditeljima.

U Thai je najmlađe, pogotovo ako je ćerka. Mogu oni i da se dogovore, nije zakon.

Paziti na stare roditelje i dobiti sve što porodica ima, kuću, zemlju, to je u agrarnoj zemlji vekovni način.

U Republici Koreji najstariji sin. Zato najstariji sinovi po pravilu nisu na ceni kod devojki. U samo jednoj generaciji su se zaokrenuli za 180 stepeni u svakom smislu, kulturoloskom, religijskom, privrednom... Tamo su uveli neku smesnu penziju za starce bez dece, ali deca nisu pod zakonskom obavezom da izdrzavaju pa je sramota kako mnogi starci koji imaju decu zive. Skupljaju karton i cak se prostituisu pod stare dane.

Edited by noskich
Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

Naravno, jasno da i sa svim troškovima, rentama itd. i dalje imaš tu više za godinu dana nego što bi imao tamo za 10 godina, u suprotnom bi davnih dana otišao. Uzgred, simpatično da se ne usuđuješ da odeš na Tajland, a kao rado bi živeo u Severnoj Koreji. :8_laughing:

Ej, ima dva posla, supruga radi kako bi slala novac nazad za tajland. Ima dete, u najstrožem delu grada iznajmljuje kuću... planira da kupi kondo... Ja bih se ubila od sramote šta ovde pišem. Pritom je mizogen na kvadrat.

1 hour ago, Random said:

Nije on otac tvoje zene, nego tvoj tast ili punac. Ne prestajem se diviti drustvenom obrazcu po kojem je on zbrinut i zivi pod svojim krovom, a kcerka i zet u kiriji mu s drugog kraja svijeta salju da ima za duvan i da pocasti drugare u kafani. Kako si se nadao, dobro si se udao... 

 

tast je samo ako postoji neki dublji odnos, ja svog svekra nazivam otac mog muža jer ga ne znam niti imam neki odnos sa njim.

Kako može neko da bude prisan sa njim kada ne zna tajski jezik.

Link to comment

Za one koji nisu vec culi - moram da ponovim - opet & opet. Pojam ostajanja dece kod kuce i produzenog detinjstva i svega sto je s tim u vezi nije izmisljen ni u bivsoj Jugoslaviji ni u Amerikama niti u Evropi. Izmisljen je osamdesetih u Japanu i jos uvek se drzi "zdravo i dobro"... K'o uostalom i sirom sveta, ne?  

Since the 1980s and 1990s, Japan has seen the growth of a parasite single or "freeter" segment of the youth population who live at home and work at undemanding jobs. The Hodo-Hodo zoku are employees who avoid promotion to minimize stress and maximize free time.

Twixters in other societies

Time magazine: Meet the Twixters 2005/01/16

 

Link to comment
30 minutes ago, MilenaS said:

Ej, ima dva posla, supruga radi kako bi slala novac nazad za tajland. Ima dete, u najstrožem delu grada iznajmljuje kuću... planira da kupi kondo... Ja bih se ubila od sramote šta ovde pišem. Pritom je mizogen na kvadrat.

tast je samo ako postoji neki dublji odnos, ja svog svekra nazivam otac mog muža jer ga ne znam niti imam neki odnos sa njim.

Kako može neko da bude prisan sa njim kada ne zna tajski jezik.

A sto ne proveris pre nego sto napises nesto? Nego odmah lupas bezveze. Lepo mi pise lokacija gde zivim. 

Link to comment
4 hours ago, Time Crisis said:

Naravno, jasno da i sa svim troškovima, rentama itd. i dalje imaš tu više za godinu dana nego što bi imao tamo za 10 godina, u suprotnom bi davnih dana otišao. Uzgred, simpatično da se ne usuđuješ da odeš na Tajland, a kao rado bi živeo u Severnoj Koreji. :8_laughing:

Zamisli da ode na Tajland a ni reč jezika ne znam, kuka kako ga čerupaju u srbiji i očekuju nešto od njega, a on postao koka za čerupanje Tajcima!

cccccc

Link to comment



Ne bih kukao kada bi ovde postojala drzava koja vodi racuna o svojim gradjanima. Posto takve drzave nema onda kukam.  
Evo, planira se trosak od 3 milijarde dolara za rusenje postojeceg stadiona i izgradnju novog: https://www.stuff.co.nz/sport/opinion/99618253/three-new-stadiums-in-three-years-for-3-billion--insanity .
A ljudi nemaju krov nad glavom. U DPRK svi imaju krov nad glavom, pa onda neka su sagradili najveci stadijum na svetu, sto ne.


Stadioni su nas održali njima hvala. S obzirom kolika se buka podigla oko nepotrebnih troškova obnove postojećih stadiona, ne bi me čudilo da se završi na obnovi samo stadiona u moore parku.

Da, skandinavske države vode računa o socijalnim stanovima, besplatnim univerzitetima... al tamo se poreska stopa popne na 40% pa i preko 50% u zavisnosti od prihoda. A sad ti zamisli sebe da izdvajaš još soma ili soma i po dolara mjesečno kroz dodatni porez od 'kojeg nemaš nikakve koristi'. Pa među prvima bi završio besplatan fakultet, a zaposljenje našao u državi s manjim porezom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, Random said:


 

 


Stadioni su nas održali njima hvala. S obzirom kolika se buka podigla oko nepotrebnih troškova obnove postojećih stadiona, ne bi me čudilo da se završi na obnovi samo stadiona u moore parku.

Da, skandinavske države vode računa o socijalnim stanovima, besplatnim univerzitetima... al tamo se poreska stopa popne na 40% pa i preko 50% u zavisnosti od prihoda. A sad ti zamisli sebe da izdvajaš još soma ili soma i po dolara mjesečno kroz dodatni porez od 'kojeg nemaš nikakve koristi'. Pa među prvima bi završio besplatan fakultet, a zaposljenje našao u državi s manjim porezom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Vec sam nekoliko puta ponovio, mene interesuje stanarsko pravo, besplatno obrazovanje, zdravstvo... osnovne potrebe. Kada je to zadovoljeno i garantovano plata mi i ne treba. 

Najefikasnija zemlja na svetu koja brine o svojim gradjanima je Singapur. Prosecna poreska stopa je 7% sa kojom drzava obezbedjuje stanarsko pravo, 80% stanova su drzavni za gradjane. Na povrsini uzeg Sidneja. Bez bilo kakvih resursa osim ljudi i drzave koja se brine o njima.

To se zove drzava. Ovo ovde nije drzava, ovo je korporacija.

https://www.guidemesingapore.com/business-guides/taxation-and-accounting/personal-tax/singapore-personal-income-tax-guide

Sutra bih se preselio tamo kada bih mogao da dobijem PR. 

 

Edited by noskich
Link to comment



tast je samo ako postoji neki dublji odnos, ja svog svekra nazivam otac mog muža jer ga ne znam niti imam neki odnos sa njim.
Kako može neko da bude prisan sa njim kada ne zna tajski jezik.


Bez obzira na jezičke barijere, roditelji bračnog druga se prihvataju i poštuju kao dio familije. Ako se u brak stupilo iz razloga iz kojih se inače u isti i stupa.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Vec sam nekoliko puta ponovio, mene interesuje stanarsko pravo, besplatno obrazovanje, zdravstvo... osnovne potrebe. Kada je to zadovoljeno i garantovano plata mi i ne treba. 
Najefikasnija zemlja na svetu koja brine o svojim gradjanima je Singapur. Prosecna poreska stopa je 7% sa kojom drzava obezbedjuje stanarsko pravo, 80% stanova su drzavni za gradjane. Na povrsini uzeg Sidneja. Bez bilo kakvih resursa osim ljudi i drzave koja se brine o njima.
To se zove drzava. Ovo ovde nije drzava, ovo je korporacija.
https://www.guidemesingapore.com/business-guides/taxation-and-accounting/personal-tax/singapore-personal-income-tax-guide
Sutra bih se preselio tamo kada bih mogao da dobijem PR. 
 
Tako i mene moja sedmogodišnja kćerka pita 'tata zašto sve nije za džabe'? Prvenstveno misleći na količine sladoleda u dućanu.

A ti si sam sebi odgovorio, kad bi sve bilo besplatno, plata ni napredovanje na poslu ti nije prijeko potrebna. A sve to besplatno neka plati neko tamo treći ko se bori za povišicu koju će direktno uplatiti poreskom zavodu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

Sutra bih se preselio tamo kada bih mogao da dobijem PR. 

Ako dobiješ posao, PR posle zaboravio sam, 3 ili 5 godina samo treba da zatražiš. Vole oni pogotovo mlađe od 55 godina, automatski vojni obveznik. Još ako ima mušku decu, još bolje.

Ja sam bio dobio posao u Cisco APJ u Singapuru 2008. i dok sam se premišljao , na svet se skrhao Leehman Brothers a na Cisco posebno Huawei koji ih je uništio. Od tada su otpustili 60,000 ljudi. Sva sreća da se nisam zayebo.

Link to comment
12 minutes ago, Random said:

Tako i mene moja sedmogodišnja kćerka pita 'tata zašto sve nije za džabe'? Prvenstveno misleći na količine sladoleda u dućanu.

A ti si sam sebi odgovorio, kad bi sve bilo besplatno, plata ni napredovanje na poslu ti nije prijeko potrebna. A sve to besplatno neka plati neko tamo treći ko se bori za povišicu koju će direktno uplatiti poreskom zavodu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Prava istina zasto sve nije dzabe je zato da bi plutokrate kontrolisale sto vise za njih, a sto manje za raju. Resursa ima dovoljno za sve, ali kada bi im svi imali pristupa (namerno boldujem, jer nije rec o vlasnistvu i monopolizaciji resursa, vec o pristupu) onda bi svi bili i jednaki. A to plutokrate nece. One hoce da kontrolisu druge. E zato nije dzabe.

To o povisici i borbi je prica za malu decu. Nemoj lagati dete.

https://www.credit-suisse.com/corporate/en/research/research-institute/global-wealth-report.html

the-global-wealth-report-2016-graph-4-en

Edited by noskich
Link to comment
9 minutes ago, Yoyogi said:

Ako dobiješ posao, PR posle zaboravio sam, 3 ili 5 godina samo treba da zatražiš. Vole oni pogotovo mlađe od 55 godina, automatski vojni obveznik. Još ako ima mušku decu, još bolje.

Ja sam bio dobio posao u Cisco APJ u Singapuru 2008. i dok sam se premišljao , na svet se skrhao Leehman Brothers a na Cisco posebno Huawei koji ih je uništio. Od tada su otpustili 60,000 ljudi. Sva sreća da se nisam zayebo.

Od 2011-te su potpuno promenili.

Za razliku od plutokratije u Singapuru glas na izborima nesto znaci. Vladajuca partija je i dalje vladajuca, ali cim su izgubili nesto malo mesta u pralamentu odmah su reagovali i drakonski poostrili imigracioni sistem. Jer je to bila najveca zamerka gradjana. I tako danas je jako tesko dobiti PR tamo. Posao se ne moze dobiti ako se ne dokaze da ne moze da se zaposli lokalac. Prvo se oglasava lokalcima. Cak i za radnu vizu je problem, a kamoli za PR. Sada odbijaju za PR ljude koji su tamo ziveli po 10 godina i vise.

Edited by noskich
Link to comment
Prava istina zasto sve nije dzabe je zato da bi plutokrate kontrolisale sto vise za njih, a sto manje za raju. Resursa ima dovoljno za sve, ali kada bi im svi imali pristupa (namerno boldujem, jer nije rec o vlasnistvu i monopolizaciji resursa, vec o pristupu) onda bi svi bili i jednaki. A to plutokrate nece. One hoce da kontrolisu druge. E zato nije dzabe.
To o povisici i borbi je prica za malu decu. Nemoj lagati dete.
the-global-wealth-report-2016-graph-4-en.png&key=55607114c15a5d0dc1e48d00e4dd879b02ae9306aa06b2a4b205e4f31b535845
Njoj je samo prosto objašnjeno šta je sve uključeno u cijenu sladoleda (repromaterijal, troškovi proizvodnje, distribucija, troškovi prodaje itd). Još je mala da shvati profitnu maržu i ostale čare plutokratije.

Kad u školama uvedu utopiju kao obavezni predmet pozvaću te da odradiš prvo predavanje. Sad će samo što nije, ja tebi 2kg sladoleda ti meni okrečiš plafon u dnevnom boravku. Bilo je i tako nekada, al ravnopravnosti u društvu nikada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Random said:

Njoj je samo prosto objašnjeno šta je sve uključeno u cijenu sladoleda (repromaterijal, troškovi proizvodnje, distribucija, troškovi prodaje itd). Još je mala da shvati profitnu maržu i ostale čare plutokratije.

Kad u školama uvedu utopiju kao obavezni predmet pozvaću te da odradiš prvo predavanje. Sad će samo što nije, ja tebi 2kg sladoleda ti meni okrečiš plafon u dnevnom boravku. Bilo je i tako nekada, al ravnopravnosti u društvu nikada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Bilo je tokom gotovo celog ljudskog postojanja sa izuzetkom nekoliko hiljada godina 'civilizacije'. 

I bice opet jer je ovaj sistem neodrziv. Ne moze se imati neogranicen privredni rast na planeti sa ogranicenim resursima.

Jednog dana ce se secati danasnjice kao sto se mi secamo bukvalnog ropstva.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...