Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Just now, noskich said:

Sta pricash napamet. Na Tajlandu se ima prosecno jedno I po dete pa opet 90% starih zivi bez penzije. I sve funkcionise.

Što onda nisi na Tajlandu već juče, čemu toliko zadržavanje u najskupljem gradu na svetu? :)

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

nego, mozda je vreme da podvucemo crtu i vidimo (makar prolazne) rezultate

dakle iz izlozenog na prethodnih stotine stranica ostaje nejasno gde se najbolje zivi. u japanu, tajlandu ili ipak srbiji?

za australiju je jasno da ne moze u ovu grupu i pitanje je dana kada ce i poslednji covek napustiti to tuzno ostrvo i ostaviti ga kengurima da se oni tamo pate i izumiruu nadi da ce se za zivota docepati kakvog kucerka u centru sidneja

Čitajući šta se sve ovde piše, odgovor je jasan... Srbija je najbolja...Krov nad glavom za 50-100K možeš naći čak i u BG... Plata je spram troškova života pristojna, za visoko obrazovane...

Dakle, ovišto su odlazili džaba su se mučili da idu na kraj sveta... :(

Link to comment
2 minutes ago, Random said:

Shvatam ja kulturne različitosti, ali ne mogu da razumijem roditelja koji prihvati da mu žensko dijete bude sex worker u najgorem ili sobarica u najboljem slučaju da bi on imao šta da jede. Ja bi radije umro od gladi. Još manje mogu da razumijem Srbe koju prodaju to kao neki porodični sistem kojem treba da težimo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Gluposti, pa vecina zaposlenih u sex industriji na Tajlandu su stranci. Vise devojki zavrsavaju fakultete na Tajlandu nego muskaraca. Isto kasnije pri zaposljavanju, koliko hoces zena profesionalki.

Link to comment
Just now, noskich said:

Gluposti, pa vecina zaposlenih u sex industriji na Tajlandu su stranci. Vise devojki zavrsavaju fakultete na Tajlandu nego muskaraca. Isto kasnije pri zaposljavanju, koliko hoces zena profesionalki.

vrede li svakog reala?

Link to comment
3 minutes ago, Time Crisis said:

Što onda nisi na Tajlandu već juče, čemu toliko zadržavanje u najskupljem gradu na svetu? :)

To sam vec odgovorio mali milion puta. Kad sam vec bio investirao godine I novce na studije ovde onda da mi se isplati ta investicija. Zarada I ushteda.

Link to comment
1 hour ago, Random said:

A onda moraš bar ponekad da im nabiješ na nos za troškove dojenja. Moj matori često kaže da bi doživio lični neuspjeh kad bi dočekao da ga djeca izdržavaju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Nema tu nikakvog nabijanja. To je kultura. Sto je napisao Yoyogi kao riba u vodi. Sasvim je prirodno da roditelji brinu o deci, a kasnije se zamene uloge.

Link to comment
1 hour ago, Random said:

A onda moraš bar ponekad da im nabiješ na nos za troškove dojenja. Moj matori često kaže da bi doživio lični neuspjeh kad bi dočekao da ga djeca izdržavaju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

A jel bi doziveo licni neuspeh da umire lagano prepusten samom sebi u bedi? Za sve ove godine deljenja stana u Sidneju nemali broj puta su mi se javljali stari ljudi koji bi da iznajme sobu jer nemaju stan niti mogucnosti da ga iznajme.

Link to comment
32 minutes ago, noskich said:

To sam vec odgovorio mali milion puta. Kad sam vec bio investirao godine I novce na studije ovde onda da mi se isplati ta investicija. Zarada I ushteda.

Pa na Tajlandu ćeš zaraditi i uštedeti 10x više, a nekretnine 10x jeftinije, bar po onome što pričaš sve vreme, kao to sad odjednom u Australiji može da se uštedi i zaradi? :)

Link to comment

Pattaya, Thailand, Walking Street. Ko voli, ima

2017walkingstreet01.jpg

Sve iz bivše sovjetske imperije, ne treba im viza za do mesec dana.

Pa ko to troši? Odlikaši?

Nee. Arapi i Indusi, oni umiru za plavkama kao ova. Ima ih na stotine.

Link to comment
11 minutes ago, Time Crisis said:

Pa na Tajlandu ćeš zaraditi i uštedeti 10x više, a nekretnine 10x jeftinije, bar po onome što pričaš sve vreme, kao to sad odjednom u Australiji može da se uštedi i zaradi? :)

Imam posao koji mi odgovara. Necu da cackam mecku, vec lepo ovde odradim koliko mi treba i zavrsim. 

Link to comment
38 minutes ago, noskich said:

Imam posao koji mi odgovara. Necu da cackam mecku, vec lepo ovde odradim koliko mi treba i zavrsim. 

Samo da prodaš tu kuću (a imaš sigurno i još sa strane nešto) tamo bi imao dragoceni krov nad glavom da biraš i još bi ti ostalo keša, a posao bi sigurno našao, sam si lepio kako je tamo do jaja predavačima engleskog... šta bi sad, odjednom smrzavanje u Australiji i nije tako loše?

Link to comment
51 minutes ago, Time Crisis said:

Pa na Tajlandu ćeš zaraditi i uštedeti 10x više, a nekretnine 10x jeftinije, bar po onome što pričaš sve vreme, kao to sad odjednom u Australiji može da se uštedi i zaradi? :)

I nikada nisam tvrdio da se na Tajlandu zaradjuje vise. Nije bila rec o nominalnoj zaradi koja je svakako visa u razvijenim zemljama nego u zemljama u razvoju, vec o odnosu zarade i troskova. Napisao sam, sto i dalje mislim, da u zemljama u razvoju taj odnos zarade i troskova moze biti povoljniji. Nije nuzno povoljniji, vec to zavisi od licnih okolnosti i koje se zemlje uporedjuju.

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

Samo da prodaš tu kuću (a imaš sigurno i još sa strane nešto) tamo bi imao dragoceni krov nad glavom da biraš i još bi ti ostalo keša, a posao bi sigurno našao, sam si lepio kako je tamo do jaja predavačima engleskog... šta bi sad, odjednom smrzavanje u Australiji i nije tako loše?

Pratis li ti temu? Jos od 2011-e cilj je finansijska nezavisnost. To jest da radim sta hocu i kad hocu, a ne sta i kad moram.

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

I nikada nisam tvrdio da se na Tajlandu zaradjuje vise. Nije bila rec o nominalnoj zaradi koja je svakako visa u razvijenim zemljama nego u zemljama u razvoju, vec o odnosu zarade i troskova. Napisao sam, sto i dalje mislim, da u zemljama u razvoju taj odnos zarade i troskova moze biti povoljniji. Nije nuzno povoljniji, vec to zavisi od licnih okolnosti i koje se zemlje uporedjuju.

Pa to, znači svesno odbijaš da ideš u zemlju gde je taj odnos bolji, da bi ostao u zemlji gde je taj odnos gori i još tvrdiš da ti baš to odgovara i da nećeš da čačkaš mečku. Pa gde je tu logika, osim da tamo baš i ne cvetaju ruže kao što pokušavaš da predstaviš. :)

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...