Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 minute ago, palikaris said:
46 minutes ago, MilenaS said:
Zato kao narod Srbija i Tajland izumiru, negativni prirodni priraštaj, jednostavno ljudi ne žele nekome da budu na teretu. Dok u Holandiji je sve lepo uređeno i ljudi imaju potrebu da "razmnožavaju".
Zar nije australija tipa prosečan životan vek 86 godina? 
a ti si u jako lošoj situaciji sa dve nekretnine i rezervnim kondom u Vijetnamu.

Taj prosecan zivotni vek na koji se stalno pozivaju razvijene zemlje vazi za ove sadasnje matorce koji su najveci deo zivota proveli u vrlo udobnim welfare state sistemima. Za nase generacije i mladje sumnjam da ce da se odrzi. To su ljudi koji mahom rade mnogo za relativno male pare, stresiraju se, zive po rupcagama, jedu djubre, disu dim iz auspuha. Let's wait and see, ali cini mi se da ce prosecni zivotni vek da se sroza ozbiljno u budućnosti.

Plus milion.

Baby boomeri su sa obicnim fakultetom imali garantovane menadzerske pozicije. Sa jednom platom su mogli komotno da otplacuju komfornu kucu. Plate rasle kontinuirano, vrednost kuca i investicija takodje. Sve beneficije zagarantovane, socijalna drzava je morala biti na nivou pod crvenom pretnjom. Proziveli su kao bubreg u loju. Njihova deca generation X nesto losije, ali opet solidno. Zato sada mi generation Y i millennials placamo taj ceh. 

Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

Plus milion.

Baby boomeri su sa obicnim fakultetom imali garantovane menadzerske pozicije. Sa jednom platom su mogli komotno da otplacuju komfornu kucu. Plate rasle kontinuirano, vrednost kuca i investicija takodje. Sve beneficije zagarantovane, socijalna drzava je morala biti na nivou pod crvenom pretnjom. Proziveli su kao bubreg u loju. Njihova deca generation X nesto losije, ali opet solidno. Zato sada mi generation Y i millennials placamo taj ceh. 

Sa ovim se slažem.

Link to comment
1 hour ago, adam said:

pa tako ti je u svim drzavama gde socijala ne funkcionise, samo ti to odbijas da vidis. ljudi se drze zajedno i pomazu jer nemaju altenrativu. kad/ako i kod njih profunkcionise socijalna drzava, drugu ce pesmu pevati. 

4 minutes ago, adam said:

 

U Thai, penzije imaju samo oni koji su radili u državnim službama. Ima i ko je, preko firme, ako je "bela kragna" imao neke uplate i posle penziju.

90% stanovništva to nema. Ostaje porodična obaveza.

Evo, premijerno, šta znači logo Thai Airways.

Evo ga tačno šta je na repu Thai Airways aviona: dok rak, (latinski : Calotropic) cvet porodične ljubavi, još je i "Crown Flower".

2017dokrak01.jpg

Imao sam ga u ruci, primetio sam (slikano po jakom suncu) da slike nisu uspele tek uveče

2017dokrak02.jpg

Googlovao sam da nađem bolju sliku

2017dokrak04.jpg

To je on, stilizovan na repu aviona daje utisak brzine, stizanja na odredište i ljubaznosti i poštovanja prema kralju Tajlanda

2017dokrak03.jpg

Nije samo za elitu koja putuje avionom, opštenarodni je, taksisti kače venčiće od njega na unutrašnji retrovizor.

Link to comment
49 minutes ago, palikaris said:

Taj prosecan zivotan vek na koji se stalno pozivaju razvijene zemlje vazi za ove sadasnje matorce koji su najveci deo zivota proveli u vrlo udobnim welfare state sistemima. Za nase generacije i mladje sumnjam da ce da se odrzi. To su ljudi koji mahom rade mnogo za relativno male pare, stresiraju se, zive po rupcagama, jedu djubre, disu dim iz auspuha. Let's wait and see, ali cini mi se da ce prosecni zivotni vek da se sroza ozbiljno u budućnosti.

 

ovo isto i moj suprug misli, kao da ste rod. Još ako ste iz IT struke?

Link to comment
8 minutes ago, Yoyogi said:

Noskicu je sada 1am. Kada se probudi, neka pokaže ovaj post njegovoj ženi.

noskich pali kompjuter samo noću, jer je tad jeftina struja. konto se neće sam povećati. 

tako da je on online

Link to comment
3 minutes ago, palikaris said:

Nema dvotarifnih brojila u plutokratiji :D

to je garant zato jer se noću temperatura spušta do niskih vrednosti, te plutokrate brinu da im robovi ne umru od hladnoće dok istrajavaju u internet aktivizmu...

Link to comment
4 hours ago, teacher said:

jesi li ti to stavio na papir, da vidimo koliko je dobra thai žena, a koliko vredi thai dete i da li se više thai dece vrednuje linearno ili eksponencijalno. 

po meni, srpska žena vredi najviše 20k eura, ali bi je dao za 15k. decu cenim 20k po komedu, za svo troje možda 50k.

Moja žena vredi barem 25k, ali bih platio i 30...

Link to comment
Just now, Ayatollah said:

Moja žena vredi barem 25k, ali bih platio i 30...

nije ti dobra računica, da je noskich tako računao, ostao bi bez obe kuće, stana i ne bi imao ko da ga masira za džabe. o besplatnim aktivnostima kao što su casual sex, spremanje kuće, kuvanje i donošenje novca od 33 dodatna posla, da i ne govorim. ti si bre jedan plutokrata!

Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Ono kad konsultujes Mr Gugla prije zenidbe.

Ukucas koje su nacionalnosti najbolje za zenit i nakon toga kreces u potragu

Moja sestra su udala za Italijana i otišla tamo da živi. Kada dobije stalni boravak, treba joj 2 godine za državljanstvo, ako međuvremenu dobije decu, onda samo 1 godina boravka u Italiji. Ako je tačno (nisam proveravao), mislim da nema bolje od ovoga, duže traje bezbedosna provera da se zaposliš na VMA...

Link to comment
3 minutes ago, teacher said:

nije ti dobra računica, da je noskich tako računao, ostao bi bez obe kuće, stana i ne bi imao ko da ga masira za džabe. o besplatnim aktivnostima kao što su casual sex, spremanje kuće, kuvanje i donošenje novca od 33 dodatna posla, da i ne govorim. ti si bre jedan plutokrata!

Te su aktivnosti samo prividno besplatne, naročito seks. Ako podeliš ukupne mesečne troškove održavanja žene, sa prosečnim brojem seksualnih odnosa u mesec dana (0,25), videćeš da su opšti troškovi izuzetno visoki. Otud i formiranje krajnje ponude na nivou od 30k.

A da sam plutokrata, jesam, čak sam to i stavio u opis iznad avatara. Drago mi je što igram u njihovom timu, bolje pešadija kapitaliste nego princ gologuzije...

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

A inache Yoyogi zna, sa Thai zenom nikada neces ostati gladan ni bolnih ledja, sa Thai detetom ti ne treba penzija, a sa Thai familijom je svako vidjenje izlet. Nema da te ostave po strani, deo si familije kao i bilo ko drugi, bez obzira sto si stranac. Porodica na prvom mestu, a zatim i prijatelji na drugom je jedna od najboljih stvari na Tajlandu.

За тебе је скроз у реду да будеш на грбачи дјетета? 

Link to comment
5 hours ago, noskich said:

Tako je, to se u Aziji zove milk money. Ti si ga dojio mlekom, e onda kad poraste vodi racuna o starcima. A ne ostavlja ih u staracki dom kao kucice u stenaru.

Невјероватно, треба дијете свој живот да проведе старајући се о родитељима. Ја лично тај "луксуз" никада не бих приредио свом дјетету. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...