Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

5 hours ago, Yoyogi said:

Divota.

Ponižavajući uslovi za vizu će me možda naterati da dignem ruke od Thai.

Bračni drug, za bračnu vizu i njenu obnovu, mora da svakih godinu dana dostavi uverenje od svoje ambasade da ima 1,000 EUR mesečnih prihoda. Ili da ima 800,000THB u Thai banci (20,000EUR). I da raportira Immigration Office svaka 3 meseca. (fotokopije svega i svačega, 2 fotografije).

Ako mu bračni drug umre (nikome to ne želim ali za čas se padne sa motora) ima 72 sata da napusti zemlju. Imao decu, stan, kola, nema veze, napolje.

Jedini način da se dostojanstveno živi u Thai je "Elite Card".  Plati se 2 miliona THB (50,000EUR) i onda ta agencija radi vize i raportiranje. To je kao "stanarina" od 200 EUR mesečno na 20 godina (kupuje se 5, 10 ili 20 godina za 0.5. 1 ili 2 miliona THB) da se bude u zemlji. Ko preživi 20 godina pa mu to istekne, resetovan je na nulu. Sagledavajući svoje životne izglede, može opet da kupi  tu "Elite Card" na 5 ili 10 godina. 

Ne znam ko vam je dao ove informacije, to nije jedina opcija, ta opcija koju ste opisali je da izdržavate porodicu u Tajlandu. Ako ste išli u JNA, onda ste vi preko 50 god i imate pravo na penzionersku.

Ako imate decu, onda u slucaju da vam supruga umre, mozete preko deteta napraviti vizu. Ne znam gde crpete te informacije, ali su daleko od istine da vam je samo jedna opcija, 

Link to comment
5 hours ago, Yoyogi said:

Divota.

Ponižavajući uslovi za vizu će me možda naterati da dignem ruke od Thai.

Bračni drug, za bračnu vizu i njenu obnovu, mora da svakih godinu dana dostavi uverenje od svoje ambasade da ima 1,000 EUR mesečnih prihoda. Ili da ima 800,000THB u Thai banci (20,000EUR). I da raportira Immigration Office svaka 3 meseca. (fotokopije svega i svačega, 2 fotografije).

Ako mu bračni drug umre (nikome to ne želim ali za čas se padne sa motora) ima 72 sata da napusti zemlju. Imao decu, stan, kola, nema veze, napolje.

Jedini način da se dostojanstveno živi u Thai je "Elite Card".  Plati se 2 miliona THB (50,000EUR) i onda ta agencija radi vize i raportiranje. To je kao "stanarina" od 200 EUR mesečno na 20 godina (kupuje se 5, 10 ili 20 godina za 0.5. 1 ili 2 miliona THB) da se bude u zemlji. Ko preživi 20 godina pa mu to istekne, resetovan je na nulu. Sagledavajući svoje životne izglede, može opet da kupi  tu "Elite Card" na 5 ili 10 godina. 

Yoyogi, nakon tri godine boravka na bracnoj vizi se kvalifikujes za prijavu za PR. Sa PR nemas vise ta cimanja iznad, osim sto ti treba re-entry permit kada napustas zemlju i vracas se. A mozes uzeti  multiple entry permit. Lako se vadi, treba samo formular, fotografija i taksa. Nakon 10 godina boravka kao PR se mozes prijaviti za drzavljanstvo. 

http://www.thaiembassy.com/thailand/thai-permanent-residency.php

http://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php

Edited by noskich
Link to comment
Just now, noskich said:

Yoyogi, nakon tri godine boravka na bracnoj vizi se kvalifikujes za prijavu za PR. Sa PR nemas vise ta cimanja iznad, osim sto ti treba re-entry permit kada napustas zemlju i vracas se. Nakon 10 godina boravka kao PR se mozes prijaviti za drzavljanstvo. 

http://www.thaiembassy.com/thailand/thai-permanent-residency.php

http://www.thaiembassy.com/thailand/re-entry-permit-thailand.php

nije istina, on je u bračnoj vezi sa Tajkom, ima pravo direkt na državljanstvo

Link to comment
1 minute ago, MilenaS said:

nije istina, on je u bračnoj vezi sa Tajkom, ima pravo direkt na državljanstvo

Netacno, boravak na Tajlandu je preduslov i za PR i za drzavljanstvo. Tri godine boravka za PR i 10 godina za drzavljanstvo. Nebitno koliko je dugo u braku, boravak se racuna.

Da je to tako kao sto ti pricas mi bismo registrovali brak odavno i vec bih bio drzavljanin Tajlanda.

Link to comment
Just now, noskich said:

Netacno, boravak na Tajlandu je preduslov i za PR i za drzavljanstvo. Tri godine boravka za PR i 10 godina za drzavljanstvo. Nebitno koliko je dugo u braku, boravak se racuna.

Da je to tako kao sto ti pricas mi bismo registrovali brak odavno i vec bih bio drzavljanin Tajlanda.

da li ste pročitali šta sam napisala? Napisala sam da posle 3 godina boravka ima pravo direktno da konkuriše za državljanstvo.

Nema potrebe da čeka deset godina na PRu pa potom da konkuriše.

 

@dragance Ovi su majstori poluinformacija i spinovanja. Što njihov mozak umisli to je. 

Edited by MilenaS
Link to comment
10 minutes ago, MilenaS said:

nije istina, on je u bračnoj vezi sa Tajkom, ima pravo direkt na državljanstvo

 

4 minutes ago, MilenaS said:

da li ste pročitali šta sam napisala? Napisala sam da posle 3 godina boravka ima pravo direktno da konkuriše za državljanstvo.

Nema potrebe da čeka deset godina na PRu pa potom da konkuriše.

 

@dragance Ovi su majstori poluinformacija i spinovanja. Što njihov mozak umisli to je. 

Pa ili je direktno ili nije direktno. Ne moze biti direktno posle 3 godine.

A i to je netacno. Nije 3 godine vec 10. Nemoguce je odmah se prijaviti za drzavljanstvo, mora prvo za PR nakon 3 godine boravka pa za drzavljanstvo nakon 10 godina boravka.

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Pa ili je direktno ili nije direktno. Ne moze biti direktno posle 3 godine.

A i to je netacno. Nije 3 godine vec 10. Nemoguce je odmah se prijaviti za drzavljanstvo, mora prvo za PR nakon 3 godine boravka pa za drzavljanstvo nakon 10 godina boravka.

ma nije istina, on je u  bračnoj vezi sa Tajlandskom državljankom. Ima pravo odmah posle 3 godina, da konkuriše za državljanstvo. 

Link to comment
18 minutes ago, papapavle said:

Valjda je ovo definisano zakonom, cemu drzavljometrija? http://www.refworld.org/pdfid/506c08862.pdf

Quote

Section 9. An alien woman who marries a person of Thai nationality shall, if she desires to acquire Thai nationality, file an application with the competent official according to the form and in the manner prescribed in the Ministerial Regulations. The granting or refusal of permission for acquisition of Thai nationality shall lie with the discretion of the Minister.

1

eto nama ženama ni ne treba da čekamo tri godine ako smo udati za Tajca.

Link to comment

Što li je onda komšija u provinciji, Holanđanin, kada je ostao bez para da pokaže u banci otišao u Holandiju, ostavio ženu i dvoje dece, dolazi na 3 meseca turistički.

Da je pobegao od njih, ne bi pokušavao da ih sve odvede u Holandiju. Bio je tamo od 2004. do prošle godine, preko 10 godina.

Prve 3 godine bračna ili penzionerska viza do podnošenja za PR su pare u banci ili potvrda o prihodima, raportiranje na 3 meseca.

Čudi me da više ljudi nema PR.  Za državlanstvo, PR je 20 od 100 poena. Sa 50 poena se kvalifikuje. Ima intervju, neki tvrde da su morali da pevaju himnu u ofisu.

 

Link to comment
9 hours ago, Yoyogi said:

Divota.

Ponižavajući uslovi za vizu će me možda naterati da dignem ruke od Thai.

Bračni drug, za bračnu vizu i njenu obnovu, mora da svakih godinu dana dostavi uverenje od svoje ambasade da ima 1,000 EUR mesečnih prihoda. Ili da ima 800,000THB u Thai banci (20,000EUR). I da raportira Immigration Office svaka 3 meseca. (fotokopije svega i svačega, 2 fotografije).

 

Tako ti je i u Srbiji ako si stranac, vrlo slični uslovi, nema nigde vize na lepe oči. :)

Link to comment
4 hours ago, noskich said:

Yoyogi, nakon tri godine boravka na bracnoj vizi se kvalifikujes za prijavu za PR. Sa PR nemas vise ta cimanja iznad, osim sto ti treba re-entry permit kada napustas zemlju i vracas se. A mozes uzeti  multiple entry permit. Lako se vadi, treba samo formular, fotografija i taksa. Nakon 10 godina boravka kao PR se mozes prijaviti za drzavljanstvo. 

Sajtovi koje si naveo su .com , to nije državno. Ja se prvo čudio kako je tako lako PR, pa ima možda 200 hiljada ljudi koji se maltretiraju sa raportovanjem, potvrdama a tamo su po više od 10, neki više od 20 godina.

Premda ne tvrdim da sajtovi lažu, pre će biti da je to zagrebana površina koliko da nekog uvuku u svoje usluge. Onda se tek vidi kako to ide a niko ne može da ih krivi - ne daju oni PR i državljanstvo.  Kao oni što se reklamiraju da pružaju usluge za konkurisanje za američku green card lottery (znam jednoga koji je platio 80 AUD da mu oni to obave).

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...