Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Šta vam je zapravo zanimljivo na ovdašnjoj političkoj sceni? 

Ja ovako laički samo vidim korumpirane, lijene i priglupe nesposobnjakovice, gdje god da se okrenem. 😁

 

Ali zato naglašavam ono "laički". 

Link to comment
On 9. 2. 2024. at 20:44, red star forever said:

Šta vam je zapravo zanimljivo na ovdašnjoj političkoj sceni? 

Ja ovako laički samo vidim korumpirane, lijene i priglupe nesposobnjakovice, gdje god da se okrenem. 😁

 

Ali zato naglašavam ono "laički". 

Recimo činjenica da je od poslednjih pet saveznih vlada kojima je istekao mandat samo poslednja (Morisonova) dočekala kraj mandata sa istim predsednikom vlade kao na početku. To samo ako si živeo negde pod kamenom ili te politika ne interesuje u smislu onih antičkih neglasača nije zanimljivo. ABC mini-serija "Nemesis" je završena sinoć, posle nje je išao i kraći dodatak o snimanju te mini serije, Ja u životu nisam gledao program koji ima manje praznog hoda od te tri epizode od po devedeset minuta, za nju je nekadašnji igrani serijal "Ja, Klaudije" kao dečiji program.

 

Što se ovog drugog što si gore tvrdio tiče, imaš li ti neki primer za te korumpirane, lenje i priglupe nesposobnjakoviće? Ja kako pogledam trenutnu saveznu vladu, vidim sve vredne, pametne i sposobne ministre - Albo, Peni Vong, Džim Čalmers, Mark Batler, Tanja Pliberšek, Mark Drajfus, Ričard Marlčs, Edin Husić, Toni Burk, Kris Bauen, Keti Galager, Kler O'Nil, Uz još i ponajboljeg pomoćnika Endrjua Lija i još jednog pomoćnika Stivena Džonsa. Čak i kod opozicije ima svetlih primeraka poput Sajmona Birmingema, Pola Flečera i Džejmsa Patersona.

 

SaE

Link to comment

Gojko & Stojko,

žao mi je što nisam bio jasan kada sam pisao o dosadnom političkom životu u Australiji. U poredjenju sa politikom u Srbiji u poslednjih 35 godina, politika u Australiji jeste dosadna rabota. I jesam sve pratio do pre nekoliko godina, a onda sam odlučio da pojednostavim stvari; znači uvek glasam za Zelene, nikad za koaliciju, a laburisti… pa ako moram. Mislim, lepo je to što ulažeš toliko vremena i pratiš šta se dešava, ali ja mislim da ima puno zanimljivijih stvari na koje čovek može da potroši vreme od praćenja političkih dogadjaja u Australiji.

Link to comment
On 15. 2. 2024. at 18:06, Radnicka kontrola said:

Gojko & Stojko,

žao mi je što nisam bio jasan kada sam pisao o dosadnom političkom životu u Australiji. U poredjenju sa politikom u Srbiji u poslednjih 35 godina, politika u Australiji jeste dosadna rabota. I jesam sve pratio do pre nekoliko godina, a onda sam odlučio da pojednostavim stvari; znači uvek glasam za Zelene, nikad za koaliciju, a laburisti… pa ako moram. Mislim, lepo je to što ulažeš toliko vremena i pratiš šta se dešava, ali ja mislim da ima puno zanimljivijih stvari na koje čovek može da potroši vreme od praćenja političkih dogadjaja u Australiji.

Iz mog ugla gledanja, sledećeg meseca će da bude tačno 35 godina od kako je Srbija iz tri dela ponovo postala cela i od tada se ništa suštinski u politici u Srbiji nije promenilo. Rečima Matije Bećkovića, odvezala se od mrca (i vezala za drugog, ja bih dodao). I u Srbiji ima mnogo zanimljivijih stvari na koje čovek može da potroši vreme od praćenja politike, što se uostalom reflektuje i na izlaznost na izborima.

 

Što se mene i mog vremena tiče, čitam novine i gledam TV isto kao što sam gledao i u Srbiji, ništa više. Ako je to što umem da iz glave nabrojim većinu ministara savezne vlade indikator da na praćenje politike trošim mnogo vremena, šta li bi tek rekao kada bi prelistao ovu temu unazad i našao neke od mojih postova o zanimljivim stvarima na koje čovek može da potroši vreme. Možda bi se složio sa ovim postom lika koji je ovde obitavao dosta godina, napisao ga je nakon što je u prethodnih 11 postova preneo mejl koji sam mu napisao kao predlog za obilazak tipu koji je planirao da dođe u Sidnej (poslao sam mu mejl jer je to bilo pre nego što sam se registrovao na ovaj forum).

 

SaE

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ma u ALP je sve vrijedno, pametno, vispreno, posteno ... Ja sa prosto ne mogu opasuljiti sta ti judi traze u politici jer bi sa svim ovim kvalitetima prosto izdomirali u privatnom sektoru.

 

Pogotovo kod nas u VIC (dje ih puk religiozno glasa) toliko su vispreni da su citav dug napravljen zbog 200+ dana lockdowna prosto prebacili na racun vlasnika zemlje druge nekretnine koji to treba da otplate u nardenih 10g. Prosjecna vrijednost zemlje u Melbourne Metro je >600k pa vi racunajte gospodo koliko placas godinje ako imas investment property. I to sve na vrh 5% pune cijene koju si platio pri kupovini. Obicna kuca od $1m koju mozes da kupis na nekih 45tak minuta od centra, placas odmah oko $55k i onda godisnje oko $4k. 

image.thumb.png.b58fb06c8d2571d24968681fec910b88.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...