Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, noskich said:

 

Pa ako nisi mislio zasto lazes da sam napisao da bih ziveo sto nikada nisam napisao vec sam odavno objasnio zasto ne bih ziveo?

 

Oni koji čitaju ovu temu pretpostavljam da razumeju šta sam mislio, tebi ionako ne vredi objašnjavati.

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Oni koji čitaju ovu temu pretpostavljam da razumeju šta sam mislio, tebi ionako ne vredi objašnjavati.

 

Pa hajde objasni njima u jednom postu ako mozes. Nemoj meni.

Link to comment

Kashikorn Bank, od modernih zgrada ova je simbol Bangkoka kao što je Big Ben za London. Interesantno rešenje, na prvi pogled se misli da je ivica skinuta.

Godina 2000-ta, tada sam prvi put išao u Thai da postavim mašinu, state of the art, 3 miliona dolara. Onda su usledile Bangkok Bank i Thai Airways, jedva sam čekao da naučim lokalce i da idem na Bondi Beach umesto nedelje i nedelje u računskim centrima.

 

2017kashikorn01.jpg

 

Spoj modernosti i tradicionalnog društva: kada je mašina puštena u rad, njihovi IT su organizovali da dođu budistički sveštenici da prošetaju krugove oko nje i da je je opoju za srećan rad. I stvarno su ih dovezli, desetak njih. Security nije dozvolio da uđu u računski centar pa su to obavili u sali za sastanke sa eksternim licima (ne ulazi se u kontrolisane prostorije banke).

Link to comment

Ti imas profesionalne uspomene na tu zgradu, ja malo manje profesionalne. Dobra drugarica moje zene radi u toj zgradi, pa smo pre puta u Laos u koji smo isli zajedno svratili do nje na vrh te zgrade. Ogromna moderna kuhinja i kupatila sa tushevima. Istushirao se pre puta, popio picence, milina. A ovi bankari sto su bili u kupatilu ni da trepnu videvsi me. Sasvim normalna stvar da se farang tushira na vrhu zgrade banke pred kraj radnog vremena. Tu odmah preko puta te kuhinje i tusheva zastakljen deo za trejdere, da obrcu transakcije. Gomile monitora na sve strane.

 

Radio sam u headquartersu Westpaca u Barangaroo i tamo bi tako nesto bilo nezamislivo. Da neko usheta u zgradu banke bez odobrenja, izdate ID kartice i privatnim poslom pa se jos istushira i iskulira.

Edited by noskich
Link to comment

Da se nadovezem na prethodni post. Do Laosa smo isli nocnim takozvanim "VIP" busom, nigde nisam video tako nesto.

Autobus ima stjuardesu, uzina, vecera i dorucak su uracunati u cenu karte, kao i flasirana voda. Pozadi ima najveci WC koji sam ikada video u busu, sve perfektno cisto, ceo bus.

Unutar sedista je ugradjen masazer, a ispred tebe je kao u avionu ekran sa izborom filmova, igara, radija, muzike...

Cena koliko se secam nije bila skupa uopste. 

 

experience_night_bus_in_thailand_1.jpg 

 

11_2846.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Zašto su auta na toj slici sa BKK registracijama?

 

K bank je najbolja, samo su sada promenili zakon, i sve mora lično, to jest, ne možeš više ništa telefonom i poštom ili internetom kao nekada.

Call centar je užasan, novi zakon ne dozvoljava ako ti bankomat proguta karticu da ga banka vrati. Tako su mojoj svekrvi rekli, jbg, zovite svoju banku u Evropi da vam vrati.

 

@iDemo Auto prevoznici se trudi na svaki način da zainteresuju ljude da se voze njima, niko se ne vozi normalan busevima, jer su cene avionskih karata u istom rangu. 

Link to comment
19 minutes ago, MilenaS said:

Zašto su auta na toj slici sa BKK registracijama?

 

Koja auta? Jedan ispred? Misliš, došli građani u provinciju da poziraju pa ko slika da misli kako to seljaci voze a ne pozeri?  Onda su im milioni angažovani na tome, kao Nemci dok su gubili rat pa vozili konvoje praznih kamiona da simulraju snagu i da oni vode.

Edited by Yoyogi
Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Treba - kad god se vozis ovako luksuznim vozilima/avionima/brodovima da slikas i toalet. To bi bilo vredno (za) videti. 

Nisam slikao ja, nasao na netu.

Retko kad sta slikam. 

Link to comment
33 minutes ago, MilenaS said:

 

@iDemo Auto prevoznici se trudi na svaki način da zainteresuju ljude da se voze njima, niko se ne vozi normalan busevima, jer su cene avionskih karata u istom rangu. 

 

Ima low cost letova koliko volis, ali ne prema Laosu, makar tada nije bilo jeftinih letova jer smo isli u Laos za loklanu novu godinu. Cena autobuske karte je bila 3-4 puta jeftinija ako me secanje dobro sluzi.

Edited by noskich
Link to comment
11 minutes ago, MilenaS said:

želim da znam zašto auto na slici iz Wang Nam Yen District, Sa Kaeo, je sa BKK registracijama?

Stvarno, to je svetsko čudo. Meni je jedan pričao da je jednom u Beogradu video kola sa Niškom registracijom. Ja mu nisam verovao.

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Ima low cost letova koliko volis, ali ne prema Laosu, makar tada nije bilo jeftinih letova jer smo isli u Laos za loklanu novu godinu. Cena autobuske karte je bila 3-4 puta jeftinija ako me secanje dobro sluzi.

ma šta pričaš? sa Nok Airom do Udon thanija je skuplje nego sa autobusom??? 

Link to comment
2 minutes ago, noskich said:

 

:4_joy:

 

Pre dva minuta je prvi put u životu čula za Wang Nam Yen izgooglala se malo i eno je, zahteva istragu. Da je registracija BKK neko joj je rekao, ona ato ne bi znala da pročita.

Sada se googla sa tvojim busevima i letovima. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...