Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Jeste da ovaj gospodin iznad tvrdi da cd čak bolje zvuči od ploče (i ja mu verujem), ali ovo sam morao da imam na vinilu.
kirić tvrdi da remasterovana luna (cd) zvuči bolje od vinila, ako sam dobro razumeo?
Stiglo juče i koštalo malo više od Kiricevih 26 kila vinila.
Bez obzira na kolekcionarsku vrednost - skupo.
Samo ne radi mi gramofon već godinama, pukao kaiš, a imam za njega i rezervnu potpuno novu iglu. Jel ima kod nas neki servis gde bi moglo to da se sredi ili da kupujem nov?!
Kaiš se ne popravlja, već se pazari novi.Ima jeftinih rešenja (par stotina dinara), ovde, ali ih ne preporučujem, osim za prvu pomoć, a onda nabaviti originalni - od preko.
Link to comment
kirić tvrdi da remasterovana luna (cd) zvuči bolje od vinila, ako sam dobro razumeo?
Da."CD izdanje zvuci superiornije u odnosu na vinil (sto nije tako cest slucaj)"http://members.iinet.net.au/~predrag/recenz.html
Bez obzira na kolekcionarsku vrednost - skupo.
Kad nemam vremena da se motam po berzama ploča.
Kaiš se ne popravlja, već se pazari novi.Ima jeftinih rešenja (par stotina dinara), ovde, ali ih ne preporučujem, osim za prvu pomoć, a onda nabaviti originalni - od preko.
Znam da treba nov, nego sam mislio dal može da se nabavi preko nekog servisa i da se usput vidi da li mu još nešto fali.
Link to comment
Znam da treba nov, nego sam mislio dal može da se nabavi preko nekog servisa i da se usput vidi da li mu još nešto fali.
imam telefon nekog lika koji se bavio servisiranjem gramofona, sada doduše koliko sam shvatio radi belu tehniku za život, ali možda može da ti pomogne, mom ortaku je pomogao. ak si zainteresovan, piši na PM
Link to comment

Ako živiš u Beogradu:-Silken ima gumice (t.c. zeleni venac, 1. sp.)-mislim i BG Electronic-možda i (stari) Radio klub (u Timočkoj), sada se drugačije zove.Za kupovinu novog, potrebne su ti tačne dimenzije kaiša.Ako je Thorens u pitanju, potraži info o tome koji kaiš (dimenzije) ide na koji model na the analog department.Vinyl Engine ima u svojoj biblioteci dostupna za besplatni daunlod (nakon registracije) uputstva za upotrebu, često i servisna uputstva za ogroman broj gramofona: http://www.vinylengine.com/Može da pomogne.Za zamenu kaiša nije ti potreban serviser.Za proveru ispravnosti, takođe ti nije potreban serviser: vrti li tanjir, održava li brzinu, čuje li se bilo kakvo škripanje iz motora, ili ležajeva ruke i sl...Očisti gram, podmaži osovinu i vozi.

Edited by Ras
Link to comment
kirić tvrdi da remasterovana luna (cd) zvuči bolje od vinila, ako sam dobro razumeo?
meni nije jasno zasto je taj cd tako nenabavljiv u srbiji (ili gresim?)ja sam ga valjda kupio od baleta kad je izasao, bas cu cim stignem da overim dal se slazem sa kiricem.edit: kad sam (jedini put) bio u jugovinilu jedna od ideja mi je bila da kupim neke bitne duplikate, lunu, lolu v stain i sl. ali zaista je sokantno kakve su cene u pitanju, nije mi jasno ko to u bgd kupuje.ima dosta stranskih ploca koje su izdate u 500-1000 primeraka, i mnogo im je vece potencijalno trziste, pa opet manje kostaju. Edited by kurdi
Link to comment

eno, videh la stradu u jugovinilu za 15k din. sa sve posvetom :D najdrazi slucajni ulovi s/h vinila su mi velvet crush - free expressiongreen on red - gravity talkschris cacavas & the junkyard love - s/tthe walkabouts - setting the woods on firethe primitives - lazyeva braun - prisluskivanjaok, tu su i prvi petar pan i studeni studeni - cisto kao suza, al ispostavilo se da se naidje na njih, tu i tamo.+na poklon the go-betweens - tallulah

Edited by holden kolfild
Link to comment
meni nije jasno zasto je taj cd tako nenabavljiv u srbiji (ili gresim?)ja sam ga valjda kupio od baleta kad je izasao,
koliko se sećam, to je bio jedini način da se do cd-a dođeako nekom treba rip (wav, flac...) neka me piemuje da aplodujem
edit: kad sam (jedini put) bio u jugovinilu jedna od ideja mi je bila da kupim neke bitne duplikate, lunu, lolu v stain i sl. ali zaista je sokantno kakve su cene u pitanju, nije mi jasno ko to u bgd kupuje.ima dosta stranskih ploca koje su izdate u 500-1000 primeraka, i mnogo im je vece potencijalno trziste, pa opet manje kostaju.
cene vinila, čak i za ne tako retka izdanja (npr disciplina kičme za pgp) su ladno 4-5000 dinnisam kolekcionar, pa me i ne pogađadrugo, uvek treba biti strpljiv, kad-tad pojaviće se naslov koji ti je baš neophodan po normalnoj ceni n.pl.album-crossroads-original-motion-picture-soundtrack.jpg51EVMDVPHNL._SL500_AA240_.jpg
Link to comment

jesje, CD zvuci bolje.da se razumemo, ja ploce cenim mnogo vise nego diskove, ali kad je u pitanju nesto sto je kod nas objavljeno, sa losim rezom i slicno, nije neobicno da CD zvuci bolje od toga, a Bale je majstorski odradio posao.ipak, i dalje imam i plocu u kolekciji.

Link to comment

ah, da, sve receno ovde o Yugovinil je tacno: gazda pije na poslu, neke ploce su uzasno skupe, neke opet jevtine. uzeo "Godine ljubavi", nisam proverio, sada vidim druga strana skroz ukrivo presovana, ne moze da se slusa. Opet, kupio KOzmetiku za 1000RSD.

Link to comment
jesje, CD zvuci bolje.da se razumemo, ja ploce cenim mnogo vise nego diskove, ali kad je u pitanju nesto sto je kod nas objavljeno, sa losim rezom i slicno, nije neobicno da CD zvuci bolje od toga, a Bale je majstorski odradio posao.ipak, i dalje imam i plocu u kolekciji.
moj komentar nije bio u smislu 'nemoguće da cd zvuči bolje', samo sam tražio pojašnjenje, jer klimt nije bio najjasnijiinače, sam si dao objašnjenje, zbog čega je sasvim moguće da je boljiploču nemam, a zadnji put sam je slušao pre hiljadu godina, cd imam, ali se zaista ne sećam kako zvuči, možda pustim sad za vikend (potaknut diskusijom)
ah, da, sve receno ovde o Yugovinil je tacno: gazda pije na poslu, neke ploce su uzasno skupe, neke opet jevtine. uzeo "Godine ljubavi", nisam proverio, sada vidim druga strana skroz ukrivo presovana, ne moze da se slusa. Opet, kupio KOzmetiku za 1000RSD.
nije ti palo na pamet da gazda pije zbog gostiju (mušterija) :)Yugovinyl je jednostavno nezaobilazno mesto iz više razloga:-ogroman broj s/h naslova (imaju i nove ploče, da ne bude zabune)-sve možeš da probaš-ako si se zajebo, uvek možeš ploču da zameniš-cene su istaknute, ali su popusti prilikom kupovine (obično više komada) redovna stvar-naravno i zbog dobre atmosfere u radnji, a gazda je pun priča i spreman da ih prepričava - nekada pomislim da bi bio odličan guslar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...