Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

ako nekog zanima:

za nedelju dana izlazi vinilno reizdanje kultnog albuma skopske nju vejv sint-pop grupe bastion, originalno izdatog za PGP-RTB početkom osamdesetih

bastion su glumica ana kostovska, kiril džajkovski i car na basu ljubomir stojsavljević. tekstove je pisao milčo mančevski

remaster je radila londonska acc records

 

https://accrecords.bandcamp.com/

(nisam očekivala da će omogućavanje bandcampa/soundclouda biti tako težak zadatak za admine :()

 

Link to comment

Više mi se sviđa stari omot.

Mislim da sam ih prvi put čuo na Ventilatorovom Demo topu. U emisiji. 

Najbolja pesma je ubedljivo Molitva.

 

Molitva 


Mama, letim prema moru. 
Mama mene čeka u Seulu.

 

Edited by klimt
Link to comment

slažem se za omot. osim toga, bitan je za identitet tog albuma koliko i muzika

molitva zaista odskače od ostalih pesama, ali imoj favorit je ipak a hot day in mexico (ne zbog trockog :))

ana kostovska inače ima tako lep, kristalno čist glas i savršenu dikciju

 

 

mislim da je mančevski režirao i spot za tu pesmu, ali ga nikad nisam našla

 

a kad sam već kod nje moram da pomenem i ovu punokrvnu obradu

 

 

 

 

Link to comment
21 minutes ago, beyoncé said:

slažem se za omot. osim toga, bitan je za identitet tog albuma koliko i muzika

molitva zaista odskače od ostalih pesama, ali imoj favorit je ipak a hot day in mexico (ne zbog trockog :))

ana kostovska inače ima tako lep, kristalno čist glas i savršenu dikciju

 

 

mislim da je mančevski režirao i spot za tu pesmu, ali ga nikad nisam našla

 

a kad sam već kod nje moram da pomenem i ovu punokrvnu obradu

 

 

 

 

 

 

Ali, obratite pažnju na zvuk bas gitare u originalnoj verziji.

Mis'im, koliko je Leb i Sol uticao na sve redom.

Link to comment
14 hours ago, beyoncé said:

ako nekog zanima:

za nedelju dana izlazi vinilno reizdanje kultnog albuma skopske nju vejv sint-pop grupe bastion, originalno izdatog za PGP-RTB početkom osamdesetih

bastion su glumica ana kostovska, kiril džajkovski i car na basu ljubomir stojsavljević. tekstove je pisao milčo mančevski

remaster je radila londonska acc records

 

https://accrecords.bandcamp.com/

(nisam očekivala da će omogućavanje bandcampa/soundclouda biti tako težak zadatak za admine :()

 

je li reizdanje sa master traka ili sa vinila?

Link to comment
10 minutes ago, Nikola Kiric said:

je li reizdanje sa master traka ili sa vinila?

Sudeći po preslušanom sa bandcampa, rekao bih da je sa master traka. Odlično se čuje. Fakat je da su Kiril i basadžija odlični svirci te da Ana ima i glas i dikciju, ali je ovo potpuno bezličan i bled album. Mene interesuje priča iza reizdanja. Zašto bi neko uložio kintu u rezdanje koje nema nikakav značaj niti se ikada pominjalo u kontekstu bitnih izdanja, niti postoji tražnja medju kolekcionarima koji su po meni jedino tržište.

Link to comment
On 3/5/2018 at 12:26 AM, wayfaring stranger said:

Mene interesuje priča iza reizdanja. Zašto bi neko uložio kintu u rezdanje koje nema nikakav značaj niti se ikada pominjalo u kontekstu bitnih izdanja, niti postoji tražnja medju kolekcionarima koji su po meni jedino tržište.

možda zato što postoji tražnja među ljudima koji slušaju muziku jer je vole?! teza da je neki album bitan samo ako je tražen među kolekcionarima je blago rečeno odraz površnog i pogrešnog pristupa muzici (usput, original na discogsu košta 120 e, duplo više nego npr. videosex)

svidela se nekome muzika ili ne (a složili smo se da mu svirački i vokalni kvalitet ne manjka), s obzirom na vremenski i prostorni kontekst u kom je nastao, bastion je i te kako bitan, između ostalog kao pionirski rad iz elektronske muzike u tadašnjem (i sadašnjem) šupku šupka evrope gde je malo šta slično tome poniklo. možda je nebitnim kolekcionarima nebitan ali je to svakako jedan od albuma koji je oblikovao „glas skoplja“ kada je savremena muzika u pitanju. ne slažem se da je bezličan i bled, već pravljen sa namerom da bude takav – minimal u svakom smislu. meni bliži nekom post pank minimalizmu, nego elektro popu tadašnjih „sunarodnika“ denis & denis ili videosexu. zbog toga je i dan-danas u „našim“ okvirima autentično i, što da ne, relevantno ostvarenje. pogotovo kada se uzme u obzir da se na prethodnim stranama jedan generički album kao što je npr. triko, ne znam koji po redu takav u poslednjih 10 godina, proglašava KLASIKOM (nadam se da su konsultovani kolekcionari kada se donosila ta kvalifikacija, kada već nije uzet u obzir test vremena kao neophodan uslov da se jedno delo proglasi klasikom), što ga valjda čini dostojnim da bude izdat na jebenom vinilu

 

ljakse, molim te nemoj da se naprežeš da razmišljaš, i letimična pretraga foruma ima odgovor na tvoju zapitanost

Link to comment

E pa ako je bitan zato sto je pionirski rad, to vec uveliko menja situaciju i red je da se ovo proglasi klasikom iako je sranje od albuma. To sto kosta 120e znaci da je neko nabio cenu jer nema previse primeraka u prodaji ili cini sebi reklamu. Sto se tice formiranja cena vinila na na domacim i stranim sajtovima o tome mozemo da pricamo mesecima. I da, ja slusam muziku jer je mrzim, ne zato sto je volim, a vinile kupujem vec 30 godina samo zato sto nemam kasetofon i magnetofon. Pazi, genericki Triko je zakon za ovo izdanje koje niko ne bi primetio da na njemu ne sviraju poznati likovi. Kolika je bila cena tog vinila pre vinil revivala?

Link to comment
14 hours ago, Host said:

Soundcloud bi trebalo da radi (al ne radi), a bandcamp ne radi zbog kombinacije idiotluka bandcampa i Invision boarda. Videcu sa Bracom da otvori tiket za Soundcloud. Mixcloud radi.

bandcamp je radio pre migracije

nije od životnog značaja ako ne može, naravno, al je zgodno

 

14 hours ago, Host said:

Bitolj >> Skopje

uvek :)

 

14 hours ago, ljakse said:

Evo kad smo već kod Skopja i ploča, podsetilo me da pustim

 

https://fuckyogarecords.bandcamp.com/album/mercury

 

najjači skopski HC bend će zauvek biti bloody george. najviše kao neponovljiva skupina likova u neponovljivom vremenskom trenutku

nadam se da se ništa od toga nikada neće naći na nekoj ploči, niti na bilo čemu drugom

 

kad smo kod toga, podsetilo i mene:

poklanjam singlicu patareni/agathocles, žut, providni vinil, ima i insert

https://www.discogs.com/Patareni-Agathocles-Patareni-Agathocles/release/1466031

kolekcionari stop :D
 

10 hours ago, čekmeže said:

Zašto ti je nik beyonce?

zato što je čekmeže bilo zauzeto?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...