Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Sve je moguce sto pisete, par godina vec nisam bio na pregledu, mozda i 4-5 ili jace. A kad smo kod suvoce, ne znam jos za oci mada mislim da su suvlje nego pre ali zato ona sluzokoza u nosu ne postoji godinama, suvo ko barut. Naravno, ni za to nisam isao da pogledam:isuse:

Link to comment
3 hours ago, Zli Gli said:

Au... Pa ja bez njih ne vidim nista, minus 2.5 mi je dioptrija, a trenutno sljakam u Nemackoj. Neizvodljivo otprilike bar jos mesec dana. I moguce da je to ali desilo mi se mnogo puta ranije da zaspim sa socivima i nista a to jutro cim sam se probudio osetio da nije dobro, peklo me i mutno bilo sve. Lose bas. 

 

To što aram kaže: kupi naočare, ionako ćeš morati. Ja sam tada kupila prinudno, i nikad se nisam vratila na sočiva. Kasnije jednom sam probala, i žuljalo me. 

Isti je i meni bilo - sve okej, sve do jednom. Zbog spavanja s njima.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Sve je moguce sto pisete, par godina vec nisam bio na pregledu, mozda i 4-5 ili jace. A kad smo kod suvoce, ne znam jos za oci mada mislim da su suvlje nego pre ali zato ona sluzokoza u nosu ne postoji godinama, suvo ko barut. Naravno, ni za to nisam isao da pogledam:isuse:


idi bre u DM i kupi neke za 4-5 evra, bolje i to nego da sjebeš dalje oči

  • +1 3
Link to comment
  • 1 year later...

Uzeo neke Tabu naocare da kombinujem sa socivima, da nosim uglavnom po kuci ujutru i uvece i mozda nekad napolju. Odredjena dioptrija -2.25 i neki cilindri 0.50, dok je kod sociva -2.50 i nema tih cilindara naravno ali nisam zadovoljan. Nezgodno mi je ovo sto sam navikao sa socivima da sve vidim isto a sa cvikerima ima jedno 30% oko stakala sto ne vidim jasno pa me zbunjuje valjda. Pas mater. 

Link to comment

naravno. ja vec godinu nosim naocare veci dio dana, sociva samo vani na po par sati, rijetko kad duze. treba malo vremena za adaptaciju ali bice ok.

 

ranije sam sociva nosila od jutra do veceri.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...