Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

3 minutes ago, djeneralche said:

Pa da, Linux developeri nisu koristili reverzni inženjering, zato jedno nema veze sa drugim.

U pravu si, loš je primer. Jedno je pisati program od nule u cilju da se bude kompatibilan sa uzorom a drugo pisati program od nule uz uzimanje ideja od uzora.

Link to comment
15 hours ago, Clem Fandango said:

Kakav bre sd.conf na Linuxu/Androidu :lolol: ti troluješ, nema drugog objašnjenja

 

Objašnjenje je da si ti vezator. Evo ti primer gde čovek dodaje DDS backup tape u Linux RH 4:

 

> > root@... bacula]# /sbin/btape -d 10 -c /etc/bacula/bacula-sd.conf DDS=-4
> > Tape block granularity is 1024 bytes.
> > btape: butil.c:146 Could not find device DDS-4 in config file /etc/bacula/bacula-sd.conf.
> > btape: btape Fatal error: butil.c:96 Cannot find device DDS-4 in conf=ig
> > file /etc/bacula/bacula-sd.conf.
> > [root@... bacula]#
> >
> >
> > here is my conf
> >
> > Storage {                             # definition of myself
> >   Name =3D smb-sd
> >   SDPort =3D 9103                  # Director's port
> >   WorkingDirectory =3D "/etc/bacula/working"
> >   Pid Directory =3D "/var/run"
> > }
> >
Link to comment

Ajde ovako - nisam znao da li ovde, ili na "kupovinu komponenti" topik: dobih novi telefon, Samsung Galaxy S8, i kod prošlog (S6) me je najviše nerviralo što je nakon dve godine upotrebe baterija toliko oslabila da je čak i bez nekog naročitog korišćenja telefona negde do 6-7 uveče bila na 20%. Ruku na srce, nisam se nešto naročito brinuo o bateriji, pa shodno tome pitam za one koji znaju više:

 

1. Nije dobra praksa utaći mobilni uveče da se napuni i ostaviti ga utaknutog (kad zaspim) u struju na 100% celu noć, da/ne?

2. Nije dobra praksa izmusti ceo ciklus baterije, od 100% do 0 do 100%, više od, odokativno, jednom mesečno, da/ne?

3. Najoptimalnija praksa za dugovečnost baterije je truditi se da se baterija stavi na punjenje negde oko 40% i da se ne puni do kraja, nego negde oko 80%, da/ne? (izvor, ovo me najviše i zanima, jer ovakvo punjenje smara, ali ako stvarno pomaže, ajd)

 

 

Link to comment

Šta god da je najbolje za bateriju, ne treba da budeš rob telefonu, uvek možeš da zameniš tu bateriju ako misliš da je dotrajala.

 

edit: u stvari, možda to ide malo teže sa S8 ali uvek imaš opciju eksterne baterije ako je baš frka..i ja sam jedno vreme razmišljao tako, kao kako da mi baterija duže traje i onda sam shvatio da je to nepotrebno opterećenje

Edited by copkillah
Link to comment

Posle 2 godine, kad baterija oslabi, prodaj tel... :fantom:

 

Ja radim i 1 i 2 (2 slučajno, desi se sigirno više od jedno mesečno)... Na note2 mi je za 3 godine je oslabila neznatno, držala ceo dan uvek, kad sam išao na spavanje bila oko 25-30%, uvek...

 

Sad imam Xaomi, na početku je držala tako, do 40%... Posle godinu dana, obično, kad idem da spavam bude ispod 10%...

 

Mislim da zavisi od malo više faktora sve to...

Link to comment

Ma ima smisla što kažete, ali fazon je u tome da mi se na svake dve godine obnavlja ugovor kad mi pošalju novi telefon, i onda 3-4 meseca pred istek ugovora mi bez veze davati, koliko, 70-80 funđi da se zameni baterija za ta tri meseca, a na ovim modelima se ne može promeniti bez odnošenja u servis.

 

Nisam lud naravno da se bičujem oko toga, ali ako je nešto lako uraditi (recimo 1 i 2), onda to vrlo lako mogu da makar pokušam. Ovo pod 3 bi me već ohoho mrzelo, ali ako mi neko kaže da drži dugovečnost, ne bih se trudio non stop da buljim u indikator, ali ono, kad može.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Sumnjam da će razlika biti baš toooooliko drastična da ćeš poželeti da menjaš bateriju pre nego što zameniš telefon u tom vremenskom prozoru od 2 godine.

 

Primera radi, ja imam jedan Xiaomi već dve i po godine i baterija sada jeste slabija ali još uvek nije ništa drastično u pitanju i da sam menjao telefon kada sam produžavao ugovor, verovatno ne bih ni primetio neku veću razliku u bateriji.

Link to comment

Ja danas narucio bateriju kod Alija, 5€ (prilicno orginalna [emoji23])

Na leto mi se pohaba cini mi se kad se pregreva pa valja svakih godinu/godinu i po menjati. Bar dok telefon moze da povuce. A punim/praznim kako se pogodi. Dobro gore rece covek, ne opterecujem se zbog tih 5-10 jel telefon je kineski pa je i baterija jeftina/orginalna

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Sumnjam da će razlika biti baš toooooliko drastična da ćeš poželeti da menjaš bateriju pre nego što zameniš telefon u tom vremenskom prozoru od 2 godine.

 

 

+1, eventualno uzmi neki poer bank ako ti bude frka pred obnovu

Link to comment
  • 1 month later...

Pocela pre par dana da minse prazni baterija vrlo brzo (za nekoliko sati od 100 do 0).

Jutros pogledam malo i vidim da ova app (njegova sistemska valjda) radi stalno.

4578068b4b80b0e10fbe8acd0a5384d8.jpg

Probao da je Force Stop, ali nista se ne desava.

22f9645eb868e4c98c954c73001a1355.jpg

Da li neko ima predlog kako da resim?

Android 4.4.4 je u pitanju.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...