Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Stvarno ne znam čemu bi Stepanek mogao da ga nauči a da ovaj već ne zna.

 

Hm, tom logikom onda ni Vajda ne imao čemu da ga nauči, pa opet nije bilo tako. Npr. Marej je 2016. bio u super formi tokom sezone šljake, dva puta je igrao sa Stepanekom i jedva ga dobio, iako je Steps tada već imao 37,5 godina i nije nikad ni bio nešto posebno na šljaci, jako pametan igrač i nije nimalmo za potcenjivanje. :)

Link to comment

Hm, tom logikom onda ni Vajda ne imao čemu da ga nauči, pa opet nije bilo tako. Npr. Marej je 2016. bio u super formi tokom sezone šljake, dva puta je igrao sa Stepanekom i jedva ga dobio, iako je Steps tada već imao 37,5 godina i nije nikad ni bio nešto posebno na šljaci, jako pametan igrač i nije nimalmo za potcenjivanje. :)

 

Mislim da Novakovi problemi u igri nikad nisu bili tehničke prirode već mentalne. Zato je procvetao sa Bekerom je ovaj imao iskustva osvajanja velikih turnira i pritisaka koje takvi mečevi i finala nose. Stepanek je na kratko bio osmi na ATP listi a većinu karijere je proveo motajući se po to 50. Ne želim da sporim njegovo znanje i potencijalnu trenersku karijeru, ali Novak nije bilo koji igrač već neko kome je neuspeh sve osim osvajanja slemova i najvećih turnira. Da li 1 Stepanek može za to da ga spremi ne znam, ali skepsa mi je jača od nade.

 

Edit: Vajda ga je trenirao od početka karijere, ovaj dolazi kada je Novak jedan od najboljih igrača svih vremena, mislim da poređenje nije na mestu. :)

Edited by Mil@n
Link to comment

Stepanek je sigurno 3-4 godine bio top 20 igrač ako ne i duže, ima dva GS-a u dublu i verovatno nema prljavog trika koji ne zna, setimo se samo čuvenog rukovanja sa Tipsarevićem, baš sa mentalne strane verovatno odličan izbor (ako bude).

Link to comment

Rukovanje sa Tispom nije prljav trik već seljačenje na kvadrat i neopisivi primitivizam...

 

Al ko zna šta Novaku sada treba posle svega u poslednjih godinu dana, možda je to i 1 Stepanek, videćemo. Baš me zanima na šta će Novak da liči kada se vrati...

Link to comment

Vrlo sam skeptična oko toga šta će da bude sa Novakom ako se vrati na tur. 

Logika kaže da ako su mogli Nadal i Federer, što ne bi mogao i Novak. Ali, jedno veliko ali, se meša u taj posao.

Prvo, ova dvojica su po povratku demonstrirali takav tenis, kojim su posramili i počistili sve mlađe igrače. Drugo, kad gledaš Nadala naročito, vidiš da je taj čovek 200 % posvećen tenisu i da ga je briga za to da li mu je devojka odradila jogu sama ili u društvu vrbe koja širi mentalnu harmoniju, a kad gledaš Novaka vidiš da strepi da li će mu brat sedeti u roze majici ili u tirkiznoj.

 

Naravno , volela bih da osvoji sve redom.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...