Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

ja ovde ne vidim nista... onaj sto neko moze 'kontemplira' je iritativna praznina. belo je verovatno i najgora nijansa koja postoji na planeti. marina abramovic umetnicka kim kardasijan. 

 

ma nisam ja za ovu savremenu ...oprostite na pustenim mislima. 

 

nisam znala da je caligula formerly know as cowboy... nikad ne bih rekla da je to isti covek od pre 5 godina. sta se desilo?!

Link to comment

onaj sto neko moze 'kontemplira' je iritativna praznina. belo je verovatno i najgora nijansa koja postoji na planeti. 

 

Kako kome, verovatno.

 

Nego, meni je ta rec u odnosu na Tarelov rad generalno, bas zazvucala prigodno.

 

U vezi bele nijanse sa fotografije, nije svetlost Tarelov osnovni medij koliko podjednako i svetlost i prostor i vreme.

Sve u svemu, valjda ga ne degradiram previse ako kazem igra s percepcijom. 

 

marina abramovic umetnicka kim kardasijan. 

 

Marinin angazman danas, istina, deluje prilicno teatralno.

 

Kako god, da je znacajna umetnica, overall, jeste.

Dovoljno je prisetiti se njenih ranih radova i to posebno Co-rad s Ulajem. Bilo je sirovije i sustinskije. 

Edited by roksi
Link to comment

pre je to ulajev rad njegon njen a ona samo zna kako to da marketinski izbaci ...a i ne podnosim osobe koje se botoksiraju do te mere da izgledaju sve isto. 

Edited by mustang
Link to comment

pre je to ulajev rad njegon njen a ona samo zna kako to da marketinski izbaci ...a i ne podnosim osobe koje se botoksiraju do te mere da izgledaju sve isto. 

 

Ne znam, ne bih bas rekla, jer je i Ulaj izgubio kompas nakon Marine.

Nekako, ni Ulaj ni Marina nisu ‘to’, kao samostalni umetnici. Ispada da je njihov zajednicki rad izvlacio najbolje iz njih.

 

A botoks joj sigurno pri tome niti odmaze niti pomaze ;)

Link to comment

...a i ne podnosim osobe koje se botoksiraju do te mere da izgledaju sve isto. 

 

Mustange, moram da primetim da si kritiku MAbramovic izdigla na jedan novi nivo.

 

btw. imas topik za pljuvanje po savremenoj umetnosti, ovo je love topik  ^_^

 

 

A botoks joj sigurno pri tome niti odmaze niti pomaze ;)

 

Ne bih rekao. Sta je sa mimikom dok manipulise ljubiteljima umetnosti i Dzej Zijem, zar botoks to ne limitira? 

Link to comment

Ne bih je bas svrstala u kategoriju ljubimice. Iskreno, meni sve to oko njenog instituta u Hadsonu i Abramovic metode izaziva blagi transfer neprijatnosti.

Ali da cenim da je imala odredjeni, pa i znacajan doprinos u domenu performasa, to da.

 

Nego, da se vratimo na temu (sto rece Caligula postoji druga tema o kritici / btw prelistala sam malo, veoma zanimljiva):

 

gmc1.jpg

 

 

 

g. matta-clark

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...