Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

  • 2 months later...

Meni ovo super kontemplativno

 

Uopste, smestanje neocekivanih objekata u neki svakodnevni da ga nazovem interfejs je uvek interesantno. Sem ako to nisu ljudi koji random pune rupe po arhitekturi

Edited by Caligula
Link to comment

Meni ovo super kontemplativno

 

 

Milsim da Turrell ne bi imao nista protiv toga da se njegov rad smatra kontemplativnim. Naprotiv. Dobra rec, zapravo dobar opis.

 

jako uspelo na čisto estetskom nivou. lepo.

 

Pa jeste, slazem se apropo’ estetike. Iako, nesumnjivo, Turrell bi branio poziciju da to ipak nije sve sto pokusava da kaze svojim radom.

 

kauboju se ovo neće svideti, ne, ne

 

A ko je kauboj? Ne voli doticnog?

Link to comment

Pa jeste, slazem se apropo’ estetike. Iako, nesumnjivo, Turrell bi branio poziciju da to ipak nije sve sto pokusava da kaze svojim radom.

 

 

Ma ovo je bilo više upućeno kauboju tj. Caliguli, kome je, rekao bih, estetski doživljaj definišući za umetničku "validnost", a ima problem sa savremenom umetnošću koja ga "ne radi", te ovaj tvoj podnestak jako lepo demantuje taj aspekt cele priče. A da je lepo, lepo je, samo što nisam ni mislio da je to sve što se pokušava reći.

Link to comment

Ma ovo je bilo više upućeno kauboju tj. Caliguli, kome je, rekao bih, estetski doživljaj definišući za umetničku "validnost", a ima problem sa savremenom umetnošću koja ga "ne radi", 

 

 

... nikad to nisam rekao. Ne "radi" me jedan dobar deo savremene umetnosti zato sto je previse bukvalan i vredja inteligenciju. Ovaj svetleci kubus u enterijeru (voleo bih da ovo vidim uzivo) je sve samo nije bukvalan.

 

 

Kada ovaj kubus odapne strelu iz tvoje glave, ne znas gde ce zavrsiti. Kada, sa druge strane, biznismen napravi zlatnog Majkla Dzeksona, tacno znas gde ce strela zavrsiti jer je stvar uvredljivo bukvalna.

 

Nego, da ne trolujemo ovde mojim pricama

 

Edited by Caligula
Link to comment

fin lik iz munzeta

 

jeste velikoglav, al baš drag (i prgav)

 

haha, thanks for the heads up. Uneto u rokovnik. ;)

 

Ma ovo je bilo više upućeno kauboju tj. Caliguli, kome je, rekao bih, estetski doživljaj definišući za umetničku "validnost", a ima problem sa savremenom umetnošću koja ga "ne radi", te ovaj tvoj podnestak jako lepo demantuje taj aspekt cele priče. A da je lepo, lepo je, samo što nisam ni mislio da je to sve što se pokušava reći.

 

Jeste lepo, sasvim se slazem.

Razumemo se ;)

 

 

Kada, sa druge strane, biznismen napravi zlatnog Majkla Dzeksona, tacno znas gde ce strela zavrsiti jer je stvar uvredljivo bukvalna.

Nego, da ne trolujemo ovde mojim pricama

 

 

Pa dobro, sve je stvar pozicije, tj. koncepta. U Koons-ovom pristupu i jeste to da se igra savremenim simbolima & idolima.

 

Licno, sto se Koons-a tice, ni ne mislim da on smatra da je njegova umetnost ‘lepa’, vec neki odgovor (ako ne i manipulacija ili tacnije: igra) onim sto danas zauzima status obozavanja.

 

Dakle, uopste ne mislim da on postavlja svoje radove na nacin da nam se dopadaju kao predmet, vec kao ideja. Recimo da ih postavlja/predstavlja, sasvim racionalno, kao predmet ismevanja. A vrlo je darezljiv na taj nacin.

 

btw, Koons mi nije od omiljenih umetnika, mada sasvim prihvatam njegovu premisu.

Link to comment

Licno, sto se Koons-a tice, ni ne mislim da on smatra da je njegova umetnost ‘lepa’, vec neki odgovor (ako ne i manipulacija ili tacnije: igra) onim sto danas zauzima status obozavanja.

 

 

... jasno, slazem se. To radi na vrlo bukvalan nacin ali drugacije je sa "idejama" i "porukama" u umetnosti nemoguce.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...