Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

čekaj, zar se olovo nije dodavalo radi podmazivanje, tj kako se ta funkcija obavlja u starim kolima ako se sipa bezolovni?
A kako se obavlja u novim? Nikako, tome služi ulje. Sem toga, naš bezolovni uopšte nije potpuno bez olova, samo ga ima daleko manje. Podmazivanje gorivom se pre svega dešava u dvotaktnim motorima, ali se tamo u gorivo dodaje ulje.
Link to comment
To mi se letos desilo i odneo sam kola u servis za karburatore Weber u Heroja Pinkija 22 i sredili su mi lepa, pa sam opet imao isti problem samo još gori jer nisam mogao ni voziti auto , gorivo je verovatno povuklo malo više prljavštine jer je bilo na dnu i stala mi kola u Petrovaradinu , kupio gorivo i opet isto . Sutradan sam odneo kola na popravku , čudno je bilo to da nisam imao nikakvih problema tokom te vožnje ,a i majstor nije ništa našao.
Jesu li ti i rezervoar ispirali?
Link to comment

E pa to je problem, jer kad to ostane prljavština u rezervoaru onda je imaš stalno i u motoru. Sem toga, pošto većina automobila ima filter i u rezervoaru, u slučaju zagušenja istog auto staje makar ti motor i gorivo bili najbolji na svetu.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Појавио се бензин са мање сумпора, фантомски европремијум који је фигурирао по ценовницима, али га на црпкама није било. Сада га у Бгд има на Дејтонки и на Змају 2 (кец нисам проверавао). То задовољство кошта 127 динара. Субјективни утисак је да мотор ради равномерније и да боље вуче.Трагедија је да је то код нас нешто екстра, у окружењу нико нема тако лош бензин.

Link to comment
čekaj, zar se olovo nije dodavalo radi podmazivanje, tj kako se ta funkcija obavlja u starim kolima ako se sipa bezolovni?
Olovo se koristilo u olovnom benzinu, kao prigušivač praska, prilikom rada motora. Otkad je izmišljen katalizator, nema potrebe za olovom.Inače, motori bez katalizatora, savršeno funkcionišu i sa bezolovnim benzinom, bez ikakvih problema. Obrnuto, motori sa katalizatorom, se urnišu(tj. katalizator propada), ako se voze na "olovni" benzin.Dakle, ukidanje tog starog (crveno obojenog benzina) neće ugroziti vlasnike starih automobila.Većina modernih vozila je baždareno i programirano da voze na benzin od 91 do 95 oktana (barem nemačka sigurno), tako da mi uopšte nije jasno opstajanje 100 oktanskog benzina, koji takvim vozilima šteti. Taj benzin je primeren retkim modelima auta, i urbana legenda kako će se sipanjem tog benzina auto "produvati" i ići bolje je bez veze. Produvaće se, ali ventili i klipovi. :)
Link to comment
  • 1 month later...
Ja juce svracao na Molovu pumpu u Mitrovici (doduse, kupovao sam cigare drugu, nisam sipao) i evrodizel je i dalje bio 119.90 :unsure:
Јок. Стао у Вишњици и изненадио се. Питам у чему је ствар, касирка каже да је то сад неко снижење које већ 10 дана фура по Јерковићу и код Плавог моста. Евродизел је исти онај који точе и на другим пумпама. Не разумем, но добро.
Link to comment

prekjucer je bio 114,90. tu stalno sipam. al super, sutra hitam da natocim do vrha.kladio bih se u svu ucinu kosu da ce za koji dan da skoci na 124 il tako nesto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...