Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne bi smelo da ima smisla. Šta će bog u školama?

I to u zemlji koja se dičila svojom sekularnošću, čiji su oci bili mahom ateisti ili barem agnostici.

 

Nek veruje ko u šta hoće ali u svoja četiri zida.

Link to comment

Ma mislim, u kontekstu toga da odbijaju gun control evidentno moraju da se uzdaju u božju volju.

 

To što se zemlja nekad dičila sekularnošću danas malo šta znači. Sad se diče fantazijom da su im u temeljima "Judeo-Christian values" (za razliku od ostatka zapadnog sveta, koji se valjda bazirao na šintoizmu.)

Link to comment

Ma, jasno. Ko se za moral pravda religijom i nije baš moralan.

Uvek su oni bili religiozni, ali mi se čini, na osnovu malog random uzorka informacija koje zahvatam, da sad postaju baš zadrti. Šta više, izgleda mi da je to svetska tendencija, paralelna sa nikad slobodnijim ateizmom. 

Čini mi se, ako dodje do trećeg svetskog rata, biće religijski i nacionalističi, više nego drugi.

Nadam se da grešim.

Link to comment

Oce nas Bujodraze, oce kao vrstu: imali smo 20. vek kao vek svih mogucih nacionalizama, sva je prilika da nas iza coska ceka 21. vek kao vek religija....

 

Obaska sto nas na sve to jebala nas tehnologija da nas jebala.

Link to comment

Čekaj, čovek kulturno ukrao pare i krenuo da beži, a mama & ćerka onda potegle peashooters i zapucale za njim? :blink: I posle, kao, borile su se za goli život? WTF?

Link to comment

zapravo postoji video koji sada ne mogu da nađem gde sexpert za sigurnost objašnjava šta se desilo

- naime kada je lopov ušao u prodavnicu aktivirao se sigurnosno sistem i zatvorio rešetkasta vrata na ulazu

- on je krenuo da beži ali je tu zaustavljen i trebao je tu da ostane do dolaska policije da su se 2 vrata ispred kase zatvorila dovoljno brzo

- nisu pa je on uspeo da ih otvori i ljubazno zamoli majku/ćerku da mu otvore vrata na izlazu ka ulici ali je majka pripucala, metak probio staklo, on razlupao ostatke i ušao u prodavnicu ponovo, tu je nastalo ono rvanje koje vidimo na snimku...

 

edit

 daje neki naš prodavac ovo izveo sada bi bio u pritvoru zbog izazivanja opšte opasnosti, nanošenja teških telesnih povreda, prekomerene upotrebe sile i već šta bi mu tužilaštvo natovarilo u optužnici...

Edited by gone fishing
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

...

 

edit

 daje neki naš prodavac ovo izveo sada bi bio u pritvoru zbog izazivanja opšte opasnosti, nanošenja teških telesnih povreda, prekomerene upotrebe sile i već šta bi mu tužilaštvo natovarilo u optužnici...

 

i treba

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...