Jump to content
IGNORED

Sweden


Tolaa

Recommended Posts

O misevima pojma nemam. A radno vreme muzeja i skoro svega ostalog je mozda najveci minus na dusi Stokholmice. Zimi kad se rano spusti onaj mrak to i ima smisla, ali ove godine sam bio bas kad je dan najduzi i onda ta rana zatvaranja deluju potpuno besmisleno.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    33

  • Mil@n

    16

  • I*m with the pilots

    15

  • Kampokei

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponovo u sledeci petak. :wub: Prosle godine sam bila krajem novembra/pocetkom decembra, sve je bilo pod snegom, temperatura se kretala izmedju -15 i -21, ipak je i to bilo super makar zbog voznje po sledjenom jezeru :wub: , ali se nadam da mi se sredinom oktobra makar nece mrznuti kosa na glavi. :D

Link to comment
Ponovo u sledeci petak. :wub: Prosle godine sam bila krajem novembra/pocetkom decembra, sve je bilo pod snegom, temperatura se kretala izmedju -15 i -21, ipak je i to bilo super makar zbog voznje po sledjenom jezeru :wub: , ali se nadam da mi se sredinom oktobra makar nece mrznuti kosa na glavi. :D
frisak email iz svedske (geteborg):How are you? Hope you have got better weather than us. I think the hole sky is open today and I went totally wet when I run from my car into the office today.
Link to comment

Bas ti hvala. :lol: Gledala sam danas prognozu na BBC-ju, za tih prvih par dana je pisalo da ce biti bez padavina. Sad kad sam videla ovo tvoje, odem na neki svedski meteo sajt, kad ono kisa non-stop. Ostajem 9 dana, valjda cu ubosti par suncanih. Okolina Stokholma je u pitanju.

Link to comment
To je bozja kazna za Nobela
:lol: Ja zapravo i idem da se borim sa Transformerom za Dobricinu cast! Ako imate neke ogorcene poruke da posaljete tim zlim ljudima koji su naseg Dobricu besramno pokrali, tu sam.
Link to comment

Ja ću u Stockholm od 21. do 24.10. Valjda neće padati kiša sva tri dana. Pokupio sam ovde dosta korisnih informacija pa se nadam da ću proveti 3 lepa dana u ovom gradu.

Link to comment
Ja ću u Stockholm od 21. do 24.10. Valjda neće padati kiša sva tri dana. Pokupio sam ovde dosta korisnih informacija pa se nadam da ću proveti 3 lepa dana u ovom gradu.
Ja se vracam 22. i cini mi se da sam videla da ce tad biti vedro. Cak i ako bude padala kisa, neces biti razocaran. Grad je predivan. Kad sam bila prosle godine, sve je bilo pod snegom, prvi put kad sam dosla bas u Stokholm, stigla sam oko 10 ujutro i NISTA se nije videlo od magle, bukvalno prst pred okom, mi smo 45 minuta trazili parking jer nismo mogli da vidimo znak, ali kad se magla podigla, divota jedna. :wub: I ja sam uglavnom slusala savete odavde, sad cu da nadoknadim ono sto tada nisam stigla. U planu je jos i Uppsala, a za ostalo cu tamo da odlucujem.
Link to comment

E, sad bi mogla da svratis do Centralbadeta, ako budes imala vremena i ako te to makar izdaleka interesuje. Pogledaj sajt uostalom. Atmosfera je nekako bas filmicna (tj nadam se da je i nakon renoviranja tako), ja sam jednom sam samcijat plivao u ovom starom bazenu jedno 20 minuta, a sve vreme ide neka klasicna muzika. Onako malo kjubrikovski, ili sam ja ovako sav nalozen tripovao da je tako. I svi oni hot tubs i prelepe saune, ali prave saune, vrele. I skoro sve u drvetu. Kad posle toga izadjes na ulicu, ni -20 ne smeta.

Link to comment
  • 3 months later...

svideo mi se geteborg; lepo raspoloženi multi-kulti ljudi, imam utisak da im je službeni jezik engleski - svi ga parlaju pa čak i babe i dede; prelep ambijent, puno zanimacija al šteta što su neke otvorene samo preko leta; vreme je bilo podnošljivo tih par dana od -3 do -10; sve je jebeno preskupo; odličan gradski prevoz; hladno al standard :)hvala sailormanu za neke smernice.nekoliko fotki ovde: http://photobucket.com/maheemgoteborg

Link to comment
  • 2 weeks later...
svideo mi se geteborg; lepo raspoloženi multi-kulti ljudi, imam utisak da im je službeni jezik engleski - svi ga parlaju pa čak i babe i dede; prelep ambijent, puno zanimacija al šteta što su neke otvorene samo preko leta; vreme je bilo podnošljivo tih par dana od -3 do -10; sve je jebeno preskupo; odličan gradski prevoz; hladno al standard :)hvala sailormanu za neke smernice.nekoliko fotki ovde: http://photobucket.com/maheemgoteborg
super slike, pogotovo ona delikatesna radnja :)
Link to comment
  • 4 weeks later...
super slike, pogotovo ona delikatesna radnja :)
jos bolje se vidi kad se prodje izlog i udje unutra :)

candy1b.jpg

svideo mi se geteborg; lepo raspoloženi multi-kulti ljudi, imam utisak da im je službeni jezik engleski - svi ga parlaju pa čak i babe i dede; prelep ambijent, puno zanimacija al šteta što su neke otvorene samo preko leta; vreme je bilo podnošljivo tih par dana od -3 do -10; sve je jebeno preskupo; odličan gradski prevoz; hladno al standard :)hvala sailormanu za neke smernice.nekoliko fotki ovde: http://photobucket.com/maheemgoteborg
gledam sad tvoj & moj album od pre par godina, slike su nam 90% iste :) ... mada ja i nisam bas neki fan tog klasicnog turizma, jesi li izlazio negde nocu i gde ? Treba mi neka preporuka, nadam se da ponovo odem tamo ove godine. Ja prvo nisam mogao da verujem da oni izlaze samo petkom i subotom, a ostalim danima nocima pustos, cak i jbeni gradski prevoz ne radi ... jedno vece sam cekao tri sata na stanici na prvi tramvaj. Ali onda sam se malo bolje upoznao sa cenama, mislim ono - 10€ samo da udjem u kafic, odlaganje jakne u garderobu se posebno placa, a mora nesto i da se popije ... zasu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...