Jump to content
IGNORED

Sweden


Tolaa

Recommended Posts

šteta što preskačete Dansku. meni su Kopenhagen i Aarhus super zanimljivi bili.neko spomenu da je švedska hrana za izbegavanje!? :blink: brate, ti Raggmunk nisi jeo očigledno? :Draggmunk.jpeg("čudne" palačinke, pržena slanina i slatki džem od nekih bobica)od Stokholmskih zanimljivosti što nije dosad nabrojano na topicu a mislim da bi trebalo videti:- Stockholm Ice Bar, jedino što je tu nezgodno što mora rezervacije da se uzmu, a nama su dva puta rekli da nema mesta ni danas ni sutra. mož se desi da bude cimanje.- ostrvo Djurgarden (jeste onaj što ih je Partizan izbacio u pohodu na LŠ ;)). ako ste u fazonu da obilazite muzeje i šetate po prirodi. dva top pika od muzeja su tu Aquaria vattenmuseum (mali ali zanimljiv vodeni svet i džungla) i Vasamuséet (restauriran potopljeni drveni brod. predobro!)[ribometrija on]inače, one ženske sa slika iz klubova što neko okači... čist marketing. ili sam ja izlazio na baš pogrešna mesta. <_< :( što se tiče onog što ćeš viđati na ulicama - jako slabo. Beograd je za Švedsku 300 godine ispred po kvantiteu i kvalitetu.najlepše cure koje sam sretao po Stokholmu i Malmeu su mahom neke s bliskog istoka (mada u H&M radnji u Kisti je bila predivna "klasična Šveđanka" koje se i dalje rado sećam)[ribometrija off]

Edited by Svarog
Link to comment
  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    33

  • Mil@n

    16

  • I*m with the pilots

    15

  • Kampokei

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

setih se još jedne lokacije na Gamla stan-u koja će vam biti zanimljiva ako imate nekog ko je opsednut stripovima, SF/fantasy knjigama, igrama, figuricama ili onim što zovu "collectable"samo potražite znak u najprometnijoj uličici:4868999620_84ecdcdff7.jpgIMG_0742 by snicholson, on Flickra evo kako izgleda deo unutrašnjosti:4868999244_f0920dd934.jpgmene je žena odande išutirala nakon sat vremena :D

Link to comment
[ribometrija on]inače, one ženske sa slika iz klubova što neko okači... čist marketing. ili sam ja izlazio na baš pogrešna mesta. <_< :( što se tiče onog što ćeš viđati na ulicama - jako slabo. Beograd je za Švedsku 300 godine ispred po kvantiteu i kvalitetu.najlepše cure koje sam sretao po Stokholmu i Malmeu su mahom neke s bliskog istoka (mada u H&M radnji u Kisti je bila predivna "klasična Šveđanka" koje se i dalje rado sećam)[ribometrija off]
Uf, ne znam bas. Tko ima sklonost ka plavusama, sedne u neki cafe u vec pomenutom Sodermalmu i - uzivancija. A mozda utisku doprinosi i to sto nase zemske u proseku (kazem, u proseku) imaju sramotno los stil u poredjenju sa ovima gore. Fascinantna mi je sposobnost i potreba Svedjanki da nekako decentno pokazu noge i na -10 gradi.
Link to comment
Aj ovde da pitam, putovanje brodom, koliko zaista "ljulja", ako me razumte, ako je veći brod i sl, jedan ortak odustao jer mu frka da će da pegla svako veče, ono see sick, ja kontam da to i nije baš čamac, pa da me baca voda po kabini ko perce na vetru.Neko Iskusniji?
koliko ljulja zavisi od broda i od mora. ako je otvoreno more, ne valja, svima zlo, kad nije otvoreno more, bolje je. na nekim velikim brodovima dobijes magnete sto stavis iza uva da ne bude muka, koliko rade ne znam. nije svima muka sve vreme, to se menja. dramamin radi. koliko god da ljulja i da je muka, dok covek lezi napolju nije mu bas nista, skroz mu je dobro, kad ustane odmah :puke:
Link to comment
  • 1 month later...

Daj neke utiske sa puta - pogotovo iz Talina :)

Pa ono, samo reci šta slučajno da ne propustim. :)Svakako ću obići sve te gradove, baza je Stockholm, pa se svaki dan krstari do tih gradova. Ima još dosta do tada, reko da jednom za promenu krenem na vreme da se informišem o destinacijama.
Link to comment
  • 3 weeks later...

proučila sam (i odštampala) postove o stokholmu, a vi slobodno dodajte ako ima nešto novo vredno pažnje. smile.gif idem za par dana, pa me zanima kako da se garderobno i cipelarno opremim. čisto da ne omašim totalno zavedena ovdašnjim tropskim vrućinama.

Link to comment
Daj neke utiske sa puta - pogotovo iz Talina :)
Tek sada vidim ovo. :(Videh ti na Flickeru da si bio u Rigi, kontam da je "pao" i Talin.Ako trebaju još neke info, cimni na PP.
Link to comment
idem za par dana, pa me zanima kako da se garderobno i cipelarno opremim. čisto da ne omašim totalno zavedena ovdašnjim tropskim vrućinama.
Blago li se tebi! Tamo ti je sad idealnih 20-25 stepeni. Ja isla bosa leti, doduse u Geteburgu ne u Stokholmu, al je to isto sto se klime tice. (I ne bosa kao ovi Tonijevi sto idu po ulici u carapama, nego u nekim sandalama/papucama a bez carapa.) Tako da - ako pitas da li da poneses letnju garderobu - da, ponesi, al ponesi i nesto 'prelazno'. Södermalm i meni omiljeni deo Stokholma. Imas tamo dve (a mozda i vise) prodavnice jako jeftinih a super second hand ploca, ako te to zanima.. Sve ostalo sto bih ti rekla vec imas u predhodnim postovima.
Link to comment

Evo ovde Sounds of Stockholm, dokumentarac o novijim klinackim i manje klinackim bendovima iz Stokholma. Malo suvise lelujava muzikica za moj ukus, ali grad izgleda lepo, pa mozda nije los intro za put.

Link to comment

Super je :DJebote, imam dve odlične drugarice u Jeteborju i obe me već vekovima zovu, a ja nikako da se smislim :(

Edited by MancMellow
Link to comment

Nisam bio u Jeteborj. Moja eks Norvezanka nije htela da me vodi, iako je grad prilicno blizu Osla, jer je tvrdila da je dosadno ("fucking boring"). Ali, ona nije objektivna, njoj je Oslo lepsi od Stokholma, iako svi znamo da to nije tako. Trebalo bi da bude zanimljivo tamo, grad je bio jedno vreme holandski pandan nemackim hanzeatskim gradovima u Baltiku i Severnom moru. Moguce cak da je holandski bio i zvanican jezik. A zapravo ne bi trebalo ni da je "fucking boring", imaju tamo sasvim solidnu lokalnu scenu (El Perro del Mar, Jose Gonzalez...).

Link to comment
  • 5 weeks later...

bila, videla, uživala. smile.gifjoš jednom se zahvaljujem forumašima na svim korisnim informacijama.čini mi se da niste pominjali, pa da dodam da mi je interesantna bila poseta drottningholmu. to je kraljevska rezidencija, ali dobar deo dvora i prateći objekti su otvoreni za razgledanje. kao skoro sve tamo, i to je ogroman park. od tih objekata najslađe mi je bilo pozorište iz 18. veka, drottningholm slottsteater, koje još uvek funkcioniše u nepromenjenom izdanju, i kineski paviljon, odnosno kako su tadašnji skandinavci zamišljali kineski paviljnon*. vrlo šarmantno, malo i ušuškano zdanje. smile.gifi da, da ne biste došli u situaciju da trčite kao bez duše poput mene, imajte na umu da se mnogi muzeji zatvaraju u 16-17 sati. jedino vasa muzej i mislim oni u slopu kraljevske palate na galma stanu rade do 18h. posle sam naučila, pa sam proveravala na netu pre svake posete.imam i jedno pitanje- često sam viđala figurice miševa na ulicama i u jednom od muzeja (livrustkammaren ili the royal armoury muzej) pored svakog eksponata stoji i miš. znate li zbog čega je to? niko, koga sam pitala, nije znao da mi objasni. jedino sam sigurna da nije zbog ovoga danas. biggrin.gifedit: *po brojnim restoranima i salonima za masažu da se zaključiti da su šveđani poprilično fascinirani tajlandom. rečeno mi je da je to najnovija fascinacija koja traje nekoliko godina, ali ovaj paviljon i slični dalekoistočni motivi u kraljevskim palatama, pokazuju da interesovanje za daleki istok nije nova moda. to mi je bilo mnogo simpatično

Edited by stormy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...