Jump to content
IGNORED

Sweden


Tolaa

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    33

  • Mil@n

    16

  • I*m with the pilots

    15

  • Kampokei

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Helsinki i Turku preporučujem (bila, videla, dopalo mi se), ako te zanima nešto konkretnije pitaj.A u Tallin mi se ide pa baš javi valja li :)
Pa ono, samo reci šta slučajno da ne propustim. :)Svakako ću obići sve te gradove, baza je Stockholm, pa se svaki dan krstari do tih gradova. Ima još dosta do tada, reko da jednom za promenu krenem na vreme da se informišem o destinacijama.
Link to comment
cek, cek. nije mi jasno kako se svaki dan krstari. imate svoj brod pa plovite do obilazite pomenute gradove svaki dan?
Ne svoj, ne znam ni sam tačno, znam da se iskrcavamo u gradove ujutru i uveče uglavnom opet na brod i piči. U pitanju su veći turistički brodovi.
Link to comment

pazi, ako se svako vece vracate u stokholm to bas i nije krstarenje, ali nema veze. u junu su najkrace noci, a svedjanke vole da popiju i da se zezaju :)u svakom slucaju, bice ti super! :)

Link to comment

cena je super i ubedjen sam da ces se super provesti. vec sad je dan primetno duzi u svedskoj, a gde je jun...nego, posto sam prosle nedelje bio u svedskoj samo da prijavim da je to ulazak u zemlju sa najvise propitivanja koje sam doziveo u poslednje 2,3 godine, a putovao sam avionom, brodom, kolima. mene su samo pitali da li imam povratnu avionsku, ali sam slusao kako ispituju ljude kod koga idu, koliko ostaju, koliko imaju para, trazili da pokazu novac i slicno.

Link to comment

Ne znam kakav je taj brod, ali program je onako bas sadrzajan, a bas svako mesto gde idete mi zvuci zanimljivo. Balticko more je inace jako jako zanimljiv deo Evrope, sa istorijom nista manje komplikovanom od balkanske. Eto, recimo, bivsi finski predsednik Mannerheim je etnicki Svedjanin, nemackog porekla, bivsi ruski carski oficir, a onda finski marsal i drzavnik. Moja svedska prijateljica je rodjena u Estoniji, ruskog je porekla, a nemackog prezimena. I slicnih prica je mnogo. Inace, samo Balticko more na mapi ima oblik blago pogrbljenog gitariste :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Riga je fensi post-komunjarski grad. Ako stanete na ulici i zapalite, brzo će vas neko startovati i zatražiti vam pljugu ... Grad je pun Ruskinja i Letonki u crnim čarapama ili helankama na debelim nogama ...

Link to comment

Aj ovde da pitam, putovanje brodom, koliko zaista "ljulja", ako me razumte, ako je veći brod i sl, jedan ortak odustao jer mu frka da će da pegla svako veče, ono see sick, ja kontam da to i nije baš čamac, pa da me baca voda po kabini ko perce na vetru.Neko Iskusniji?

Link to comment

ne mora brod mnogo da ljulja da bi dobio morsku bolest, a i ako je dobijes ne znaci da ces da peglas. simptom moze da bude i jaka pospanost.postoji lek. zove se dramamin i trebalo bi da resava sve probleme, ali ga nisam koristio pa ne znam.

Link to comment

Brod ne ljulja u opste..Prelazio sam od Stokholma do Helsinkija ogromnim brodom od 11 spratova (ne racunaju se spratovi/nivoi ispod vode)ja sam bio u kabini bez prozora (citaj ispod vode) ni u jednom trenutku nisam osetio nikakvo ljuljanje ili sta veci kad se popnes na vr` broda osecas samo vetar kako siba (sve ovo naravno pod uslovom da je lepo vreme i mirno more)kud ne vidoh ranije, ovo je bas povoljno...

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...