Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Odmah da se ogradim da premestite pitanje u bolju sekciju ako sam promašio. Elem, u porodici se ide na Aljasku, a tamo bi htelo da se utakne nešto i u struju. Ima li adaptera potrebnih za ovaj proces za kupit' u Beogradu ili Novom Sadu (potonji sam obišao, al' je ponuda slaba)? Btw, na netu sam naišao na ovo:5412_Weltadaptersteckerset_01.jpgali me interesuje da li postoji neki adapter samo za američke utičnice...

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Zar na Aljasci nije kao u ostatku UsofA struja 110 volta? Dzabe ti adaper ako je tako..odnosno moze al treba transformator...

Edited by Takanohana
Link to comment
  • 4 months later...

moram da kupim masinu za susenje vesa. znam da je pravilo br. 1 ne kupiti kombinivanu za pranje i susenje, bilo ovde a i drugde se slazu.nego, sad tu ima dve vrste masina - jedna sa onom kondenzacionom kutijom koju treba prazniti posle susenja i druga sa cevkom kroz koju se odvodi para. koje su bolje? ove sa kutijom su skuplje, ne kapiram iz kog razloga? da li zato sto ne zahtevaju da imas neki otvor kroz koji bi izbacio tu cev, pa mozes da je stavis gde hoces. ako je samo to, to mi nista ne znaci posto imam predvidjeni otvor bas na mestu gde bi masina stajala. a i ta ideja da prosipam vodu iz kutije posle svakog susenja mi nije bas primamljiva.

Link to comment

Mi smo uzeli tu sa kutijom baš iz razloga da ne moramo da imamo otvor za vodu za nju. Proizvođač Gorenje i na kraju se ta kutija pokazala kao najmanji problem pošto mašina jednostavno ne osuši do kraja veš čak iako se stavi na najveći broj minuta. Posle sam u upustvu za korišćenje pročitao malim slovima da razlog nesusenja veša do kraja(uglavnom osuši do 95%) može da bude i spoljna temperatura koja ne sme da ide preko 36C. A pošto je mašina u maloj prostorijici tu temperatura tokom sušenja ode i na 50 i više stepeni. Mada ko zna, možda mašina jednostavno ne radi. U svakom slučaju zaobidji Gorenje.

Link to comment
moram da kupim masinu za susenje vesa. znam da je pravilo br. 1 ne kupiti kombinivanu za pranje i susenje, bilo ovde a i drugde se slazu.
Ja imam kombinovanu i zadovoljna sam njom. Ako imaš prostora onda je verovatno bolje imati odvojene mada je tu minus što veš neće sam da pređe iz perilice u sušilicu već moraš da budeš nazočna.
Link to comment
  • 1 year later...

Ljudi, imam ponudu da uzmem onaj coca cola frižider za neke čini mi se povoljne novce(150e), malo korišćen. Mislio sam da ga koristim za vikendicu, gde bi bio uključen nekih 6 meseci godišnje. E sad, od par ljudi sam čuo da oni bitno više troše struju od običnih frižidera, pa me interesuje da li ej to tačno, i o kolikoj odokativno potrošnji se radi(u kw)?Hvala

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ima li neko preporuku za ves masinu? U pitanju je dvoclano domacinstvo sa normalnim potrebama :)Sa vise strana sam cuo da je Gorenje u poslednje vreme prilican krs, pa su mi trenutno favoriti Whirlpool i Elin.Malo sam gledao specifikaciju nekih WP masina na Tehnomanijinom sajtu, i pise da je duzina trajanja programa oko 240 minuta, sta radi toliko majku mu!?

Link to comment

koliki je budžet? ja skoro, pre 5-6meseci, pazario candy grand evo. ima program i za 7 minuta, sjajno pere, još bolje cedi, farmerke izlaze skoro pa suve. tada kada sam je uzimao uz gorenje jedini davali 5 godina garancije što je presudilo

Link to comment
koliki je budžet? ja skoro, pre 5-6meseci, pazario candy grand evo. ima program i za 7 minuta, sjajno pere, još bolje cedi, farmerke izlaze skoro pa suve. tada kada sam je uzimao uz gorenje jedini davali 5 godina garancije što je presudilo
Pa sta znam, tristotinak evara, ne bih davao vise.
Link to comment

ova "moja" je tu negde, bila. sad sam proverio cene ja sam je platio 37k sad je 42k. otprilike kod candyja se tu oko 300€ lome cene. mašinu energetske efikasnosti a++ ćeš teško naći za manje. ovo je najjeftiniji model a da je a++editi lg je ok, ali samo sa direct drive motorom na koji daju garanciju 10g(samo na motor), ali su sve 40k i više :(

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...