Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Ima li neka preporuka za usisivač do 200-tak EUR?

 

Imam neki AEG, ima onu posudu za prasinu, ima one HEPA filtere i tako to... ali i pored pranja tih filtera ne vuče više ko ranije a i brzo se pregreje motor pa mu izbaci termalna zaštita. Tako da taj sistem više nebi. Za one na obične kese me strah da za par godina neću moći naći te kese pa da ću morati da koristim neke s pijace sumnjivog kvaliteta... a za one na vodu sam čuo da nisu baš tako sjajni  kao na reklamama a i da su te vlažne posude, creva itd. vrlo zahvalno tlo da se zapate razne bakterije i sl. Kirbi nema za 200 eur... tako da... moram da nađem neku alternativu...

 

Link to comment

Sa posudom definitivno više neću, mada, ovaj moj usisivac može da koristi i kese, pa ću verovatno to tako da koristim dok ne nađem neko bolje rešenje. Ostaje samo da nadjem neke kvalitetne papirne kese ovde kod nas. Pa dok traje nek traje...

 

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, JakeBlues said:

Ima li neka preporuka za usisivač do 200-tak EUR?

 

Imam neki AEG, ima onu posudu za prasinu, ima one HEPA filtere i tako to... ali i pored pranja tih filtera ne vuče više ko ranije a i brzo se pregreje motor pa mu izbaci termalna zaštita. Tako da taj sistem više nebi. Za one na obične kese me strah da za par godina neću moći naći te kese pa da ću morati da koristim neke s pijace sumnjivog kvaliteta... a za one na vodu sam čuo da nisu baš tako sjajni  kao na reklamama a i da su te vlažne posude, creva itd. vrlo zahvalno tlo da se zapate razne bakterije i sl. Kirbi nema za 200 eur... tako da... moram da nađem neku alternativu...

 

Moji koriste valjda Iskra 6006 usisivač koji ima brat bratu 30 godina, nikada nisu imali problem da nađu kese niti problema sa istima. Radnje koje drže delove za sanitarije i belu tehniku imaju i kese za dosta modela usisivača. 

Link to comment
6 hours ago, JakeBlues said:

Ima li neka preporuka za usisivač do 200-tak EUR?

 

Imam neki AEG, ima onu posudu za prasinu, ima one HEPA filtere i tako to... ali i pored pranja tih filtera ne vuče više ko ranije a i brzo se pregreje motor pa mu izbaci termalna zaštita. Tako da taj sistem više nebi. Za one na obične kese me strah da za par godina neću moći naći te kese pa da ću morati da koristim neke s pijace sumnjivog kvaliteta... a za one na vodu sam čuo da nisu baš tako sjajni  kao na reklamama a i da su te vlažne posude, creva itd. vrlo zahvalno tlo da se zapate razne bakterije i sl. Kirbi nema za 200 eur... tako da... moram da nađem neku alternativu...

 

Ako te ne mrzi ciscenje istog posle usisavanja onda

Quote

Dynamix usisivač Aquafilter 1500 (ex LIV)

Dosta je jak i cupa svu stroku, nema  kese.

Edited by djeneralche
Link to comment

Ovaj AEG je kupljen 2001 ili 2002, ne secam se više. Odavno nije u garanciji, pa to nije više ni bitno :) 

Elem, u to neko doba kada sam kupovao taj usisivač su me uveravali da je to sa posudom najbolje rešenje jer je večno i ne brineš se za kese... i kese su bile skupe (originalne jesu bile, ne sećam se više koliko ali nije bila nežna cena) a one neoriginalne su bile jeftinije, ali su znale da puknu i generalno su bile lošeg kvaliteta.

Moguće da je i "mala privreda" izrade tih kesa u medjuvremenu napredovala ovde. Proveriću, hvala!

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel neko kupovao ili su mu donosili frižider iz Segedina ? Prijatelj ide u Mađarsku pa ga interesuje da uzme neki kvalitetniji tamo ili ako neko donosi odande da naruči...
Njemu prodavac u Tehnomaniji rekao da ovo što dolazi kod nas je loša klasa i da oni i ne nabavljaju ove kvalitetnije jer im slabo idu...
A možda ima i ovde nekih kvalitetnijih da se prodaju?


...shiit has hit the fan....

Link to comment
On 8.2.2018. at 6:13 PM, djeneralche said:

Jel ima iko ideju zasto LG daje samo dve godine garancije na ves masine iako je 10 godina na DD motor? Motor je verovatno poslednja stvar koja tu moze da rikne.

Pa sam si odgovorio. Ono sto pre riknjava bitno je da ima sto kracu garanciju.Misli, bitno za proizvodjaca...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...