Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

stavio sam fotografiju jer kinezi iz sichuana trpaju ljutinu svuda, pa cak i u salatu. ovo je kao "evropska salata", ali kuvar izgleda nije izdrzao da ne ubaci malo ljutine, verovatno konta ko ce da jede ako je bljutavo 

Link to comment
Ali lopata kida laugh.png
Ček samo da overe naši hipsteri...

Jel ovde sa ppp ili sam pomešao, neko vratio porciju u nekom fensi restoranu, kad su mu doneli u tiganju , kao to je tanjir...
Kelner se do jaja naljutio...
Link to comment
5 hours ago, banecare1 said:

belo sa tackicama je dragon fruit. paradajz je isto voce.

Jel znas kako se zove voce slicno dragon frutu, samo crveno, isto ima neke tacke? Jako lici spolja neoljusteno, ali mi je ukusnije. Mozda je isto dragon frut samo druga sorta.

Link to comment

isto je dragon fruit, samo crveni. 

ja od voca u kini kupujem samo tzv ruzne mandarine. fantazija od uksa, lako se ciste, a nisu nesto skupe. prvi put sam ovde video. 

 

google kaze da je japansko voce: 

0_zcwk5DTvCi7UrE0_._zlptsq.jpg

Sichuan’s favorite fruit is called “Ugly Person Fruit” 丑八怪. Similar to the traditional orange, this fruit is a hybrid citrus. Originally from Japan, the “Ugly Person Fruit” looks like a tangerine on the outside with many wrinkles. The flavor is more sweet and intense than an orange.

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...
10 minutes ago, Moća said:

Sladoled sa pomfritom???

da

 

imaju svasta nesto interesanto u asortimanu: sladoled u vrucem kornetu, picu u slanom kornetu i sl. kinezi prave nama nezamislive kombinacije. 

imaju cak i moju fotografiju u kabinetu direktora + jedno dvaes komada po kancelarijama :kecman:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...