Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Uh, potpuno sam zaboravio na ovaj topic.

hm... a šta knjiga kaže novo i delotvorno?
Meni drugačiji pogled na problematiku.Jedini uslov da uspe je da zaista želiš da prestaneš.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Moram istovremeno i da se požalim i da se pohvalim. Prestala sam da pušim pre 7 dana. Od tada nisam imala nijednom želju da pušim (ponekad se setim kad sam u situaciji u kojoj sam po pravilu palila cigaretu). Međutim, izgleda da imam fizičke simptome apstinencijalne krize (ne sve istovremeno, niti neprekidno)- aritmija, tahikardija, neujednačen pritisak (od 100/70 do 130/90), knedla u grlu, glavobolja, stezanje u grudnom košu, buđenje u ranim jutarnjim satima. Preplašena sam jer nisam sigurna da li je sve ovo posledica isključivo prestanka pušenja ili ima i drugi uzrok. Analize krvi, UZ, 2x internista, sve je u redu. Sad sam se još više zainatila, jer sam besna kakve sve reakcije mogu da proisteknu zbog 20-godišnjeg neprekidnog pušenja. Jedino što mi je žao je što se nisam o ovome informisala na vreme ( svi govore o volji, niko o telesnim manifestacijama), pa sad moram da obilazim doktore i čitam po internetu tuđa iskustva, umesto da mirno posmatram ove fizičke reakcije.Iskoristite ove praznične dane ako hoćete da prestanete da pušite. Trebaće vam više slobodnog vremena za neke druge poslove od onih uobičajenih, što su se radili uz cigaretu. Meni najviše znači što sam se 7 dana sklonila od ljudi koji puše.

Link to comment
Moram istovremeno i da se požalim i da se pohvalim. Prestala sam da pušim pre 7 dana. Od tada nisam imala nijednom želju da pušim (ponekad se setim kad sam u situaciji u kojoj sam po pravilu palila cigaretu). Međutim, izgleda da imam fizičke simptome apstinencijalne krize (ne sve istovremeno, niti neprekidno)- aritmija, tahikardija, neujednačen pritisak (od 100/70 do 130/90), knedla u grlu, glavobolja, stezanje u grudnom košu, buđenje u ranim jutarnjim satima. Preplašena sam jer nisam sigurna da li je sve ovo posledica isključivo prestanka pušenja ili ima i drugi uzrok. Analize krvi, UZ, 2x internista, sve je u redu. Sad sam se još više zainatila, jer sam besna kakve sve reakcije mogu da proisteknu zbog 20-godišnjeg neprekidnog pušenja. Jedino što mi je žao je što se nisam o ovome informisala na vreme ( svi govore o volji, niko o telesnim manifestacijama), pa sad moram da obilazim doktore i čitam po internetu tuđa iskustva, umesto da mirno posmatram ove fizičke reakcije.Iskoristite ove praznične dane ako hoćete da prestanete da pušite. Trebaće vam više slobodnog vremena za neke druge poslove od onih uobičajenih, što su se radili uz cigaretu. Meni najviše znači što sam se 7 dana sklonila od ljudi koji puše.
Keep Fighting The Evil! :)
Link to comment
  • 2 months later...

svako mora da pronadje sopstveni razlog ili razloge za ostavljanje cigarete:strah (\dravstveni problemi tipa kasalj ili sl), zabrane, sve je manje pusaca (nemas s kim a ni gde da pusis), smrad (ali stvarno-smrad), trosenje novca , obzir prema deci, nepusacima itd. Biti nepusac je default stanje, prirodno stanje, sve drugo je GLUPA navika! Zatim svako mora da analizira sebe: kada pusi, kada mu bas prija a kada to radi po inerciji itd. To je zaista proces , za neke ljude. Definitivno mislim da ima ljudi koji samo preseku, moj muz je tako, ali je mesecima nosio u dzepu tu nacetu kutiju i pricao da on 'trenutno' ne pusi (pre 5 god je prestao). Ja sam postepeno, tokom 3 meseca, smanjila prvo na 5-6 dnevno (sa 1 paklice) i to mi nije bio neki problem, malo planiras u toku dana, gledas na sat kada ces sledecu, odlazes itd, a onda sam se spustila na 2 dnevno i dugo bila u tom stanju i mislila da ih se nikad necu resiti. Zapravo, hvatala sam zalet :)) i pitala se da li sutra mogu da ne zapalim te 2 famozne i... u jednom trenutku sam osetila da mogu. Narednog dana sam uklonila iz okoline cigarete i evo... uskoro slavim prvu godisnjicu bez duvana. Nikakve krize, nista, osecam se sjajno, pobednicki! E sad bih da oslabim :)))) ako imate savet...

Link to comment
Ako radis idi na pilates il jogu. Taman da te malo i rastresira u kriznim situacijama :)
to je moj plan. Ne nameravam da prestanem, prija mi da zapalim, ali u poslednjih nedelju dana kontam da 60% pljuga popušim iz nervoze ili dosade.
Link to comment
deseti dan kako nisam zapalila cigar, a pluća ojađena kao da sam jutros od šes do sad popušila čitavu paklu! :wacko:
Можда ти је време да изненадиш плућа. Промени марку - пробај да од сад не пушиш неке друге цигаре. Може и скупље од претходних, нисмо стипсе, јелда.
Link to comment

Uf, ne bih smeo da ti kažem da sam sto posto siguran. Za to ti je najbolje da pozoveš neki od yoga centara i da pitaš.Iskreno, ne vidim zašto ne bi, ali ovo je jedno totalno laičko mišljenje.alternativno, pozovi servis iz ovog članka.

Edited by Alphons
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...