Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

On 2/14/2018 at 6:30 PM, Đipalo Junuz said:

E. Rekonstrukcija pruge. Od svečanog otvaranja radova krajem novembra pa do danas na zemunskoj železničkoj stanici desilo se:

- otvoreni radovi krajem novembra, ograđeno, došla mašina i podigla 40 metara pruge da odnese

- sutradan mašine otišle, 40 metara pruge vraćeno gde je i bilo; ni jedan radnik, mašina, ništa. Samo ograda.

- sredinom decembra vetar srušio ogradu; ležala srušena do jutros

- jutros odneli ogradu, nema ničega. Samo utaban šljunak zbog svečanog otvaranja. I presečen kolosek.

Lep sažetak. Sviđa mi se :) Nisam direktno pogođen tom rekonstrukcijom, ali treba čovek da je u toku kad se radi nešto veliko.

 

Nego, valjda je ovo pravi topic za pitanje o Beogondoli. Gledam sinoć onog lika što propagira istu i posle i njegov video iz Koblenza i pokrene se jedna radoznalost. Jel radio neko nekad ozbiljnu studiju oko gondole u Bg? Jel pisano šta o tome već na PPP?

Link to comment

Ma to je glupost. Gde god se gondola pojavljuje, to je pomoćni vid prevoza, da se premosti nešto, da popne na/siđe sa brda i slično. Ta u Koblencu radi samo pola godine (od aprila do oktobra). Ovaj lik bi da počupa tramvajske šine, trolejbuske žice i skoro sve buseve s ulica i da zameni to gondolom. Ne postoji gondola sa kapacitetom da preveze ono što u Beogradu prevoze tramvaji, trole i busevi (o nekom metrou da ne pričamo). To je samo prva nebuloza, da ne pričamo o tome kako pobosti stubove svugde po gradu, šta se desi kada duva košava i slično.

Link to comment

To je sve uglavnom intuitivno jasno (pogotovo to za stubove posvuda) i lik deluje kao osrednji šarlatan, al baš zato i pitam jel računao neko ozbiljan cenu, kapacitet itd., makar u smislu dopunskog sistema? Pominjali su razni gondolu (valjda i Mali, ako se dobro sećam).

Link to comment
2 hours ago, jezovuk said:

Lep sažetak. Sviđa mi se :) Nisam direktno pogođen tom rekonstrukcijom, ali treba čovek da je u toku kad se radi nešto veliko.

 

Nego, valjda je ovo pravi topic za pitanje o Beogondoli. Gledam sinoć onog lika što propagira istu i posle i njegov video iz Koblenza i pokrene se jedna radoznalost. Jel radio neko nekad ozbiljnu studiju oko gondole u Bg? Jel pisano šta o tome već na PPP?

Bila je ideja za žičaru od bloka 44 (plac pored budućih arheoloških iskopina akva parka) preko ade do Banovog brda. Bili su i neki tripovi tipa Kalemegdan - VRO - Zemun ali taj ko je to predlagao nije osetio Košavu u Beogradu. 

Link to comment

Vozio sam se trolom 29 u kojoj je bilo par stepeni hladnije nego napolju. Nema grejanje, suplje, duva sa svih strana... uzas. A najprometnija trola.

 

Ajd ja sam izdrzao to malo, al razmisljam kako je onom mucenom vozacu satima tu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...