Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pretpostavljam da je cilj da se ljudi podstaknu da koriste prevoz da bi bili manje izloženi zagađenom vazduhu.


Veoma oštroumno pretpostavljate. Ali onaj koji koristi auto za prevoz po gradu, ne radi to jer mu je cena javnog prevoza velika. Cena benzina i svih troškova oko auta svakako veća od cene prevoza, tako da, ako ranije nisu bili podstaknuti, ne znam kako će ovo bitnije uticati na vozače. Ima smisla jedino ako imaju joß koju meru - skuplje parkiranje, ograničenje ulica za saobraćaj...
Link to comment

ono sto mene tu muci je da posle sarajeva i skoplje uvodi odredjene mere zbog velike zagadjenosti vazduha

pa se pitam da li je i u beogradu alarmantna situacija

znam da je geografija u ovom slucaju u korist beograda, ali opet poznavajuci nas, plasim se da mi i to resavamo pomeranjem zareza

Link to comment

Ne moze Beograd niti bilo sta u Srbiji da se poredi sa trenutnom situacijom u Skoplju, maksimalna dozvoljena kolicina nekih cestica je 50, na 300 i vise se evakuisu gradovi, u Skoplju se meri od 500 pa do 1000, jedan od najzagadjenijih gradova u svetu.

Izvori razni, ima i industrija, kucno grejanje i lozenje, saobracaj i geografija.

Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

mene zanima chime se zagadjuju kad nemaju nikakve industrije kao ni mi. samo od saobracaja?

sent from bubamoto
 

deponija? grejanje?

ne znam, nagadjam :)

ako moze onako "fino" da zasmrdi gradom, onda nekako pretpostavljam da moze biti i stetno

7 minutes ago, djeneralche said:

Ne moze Beograd niti bilo sta u Srbiji da se poredi sa trenutnom situacijom u Skoplju, maksimalna dozvoljena kolicina nekih cestica je 50, na 300 i vise se evakuisu gradovi, u Skoplju se meri od 500 pa do 1000, jedan od najzagadjenijih gradova u svetu.

Izvori razni, ima i industrija, kucno grejanje i lozenje, saobracaj i geografija.

auu

 

 

 

da li su u sarajevo uspeli koliko toliko resiti problem?

vec duze nisam procitao/cuo da pominju zagadjenje. jedno vreme su redovno stizale takve vesti

Link to comment

U Sarajevu je katastrofa već godinama, i sve je gore. Grad leži u kotlini, a valjda krajem devedesetih je uspešno zaustavljen protok i to malo vazduha izgradnjom stambenih blokova taman na mestu na kome ne treba.

Link to comment

a hvale se kako su najzeleniji grad (ili ipak prestonica) u evropi

kud bi tek da nije tih suma

 

to sa gradjenjem stambenih blokova gde im mesto nije i time povecanja zagadjenja je bas onako balkanski

sreca nasa pa smo okupirali delove vojvodine i time obezbedili preko potrebno "kretanje vazdusne mase" :fantom: 

Link to comment
On 12/30/2017 at 3:12 PM, pbg12345 said:

ono sto mene tu muci je da posle sarajeva i skoplje uvodi odredjene mere zbog velike zagadjenosti vazduha

pa se pitam da li je i u beogradu alarmantna situacija

znam da je geografija u ovom slucaju u korist beograda, ali opet poznavajuci nas, plasim se da mi i to resavamo pomeranjem zareza

Moj prozor gleda ka  Novom Beogradu. Svako jutro gledam kako se do nivoa dvocifrenog sprata Geneks kule prostire sloj nečeg užasno prljavog.

 

U Kairu sam prvi put u životu video da Sunce zalazi iza smoga.

 

Takvih stvari ne možeš da budeš svestan ako si na licu mesta, moraš da se izmakneš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...