Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kako je prosao tehnicki pregled? Jel su sva vozila ispravnija nego ikad?
Nikad nisu ni bila neispravna:Obavljen vanredni tehnički pregled vozila koja učestvuju u sistemu javnog gradskog saobraćaja Beograda, kako bi se utvrdila njihova ispravnost. Za nezgode češće krivi vozači nego neispravna vozila....Saobraćajne nesreće u manje od pet odsto slučajeva nastaju kao posledica neispravnosti vozila, dok je u oko 90 odsto slučajeva kriv vozač.http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/985858/Vanredni+pregled+vozila+GSP-a.html
Link to comment

Nego, jedno pitanjce za ljude koji su već uzeli novu personalizovanu karticu. Jel treba da se nosi slika ili se tamo fotka? Kad kažem tamo, mislim i na MTS, Tempo i Erste, ne samo u GSP poslovnicama.

Link to comment
Nego, jedno pitanjce za ljude koji su već uzeli novu personalizovanu karticu. Jel treba da se nosi slika ili se tamo fotka? Kad kažem tamo, mislim i na MTS, Tempo i Erste, ne samo u GSP poslovnicama.
Ne moraš da nosiš sliku, ali ako uzmemo u obzir da za slikanje koriste one šugave veb kamere, preporučujem ti da ponešeš jednu ili daš sliku iz povlastice!
Link to comment

Priča mi čovek da je ovo na Zvezdari isključivo vozačeva greška. Otišao da popije kafu, a zaboravio ručnu da povuče. Uspeo je da uskoči u autobus koje se već kretao ka parku, ali kasno.

Link to comment
Nikad nisu ni bila neispravna:http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/985858/Vanredni+pregled+vozila+GSP-a.html
Ček, oni su "proveravali" samo GSP vozila?Privatnici su izuzeti od "provere"?
Link to comment
Ček, oni su "proveravali" samo GSP vozila?Privatnici su izuzeti od "provere"?
istini za volju, ne pise tako, pise vozila "koja učestvuju u sistemu javnog gradskog saobraćaja Beograda", to obuhvata i privatne i drzavne
Link to comment
Ne moraš da nosiš sliku, ali ako uzmemo u obzir da za slikanje koriste one šugave veb kamere, preporučujem ti da ponešeš jednu ili daš sliku iz povlastice!
Hvala, mada sam već bio krenuo u Tempo da vidim šta i kako, naoružan nekom bajatom slikom. Inače, lepo od GSPa što nam je omogućio na više mesta na Paliluli i levoj obali, da to obavimo, plus jako pristupačno i za ljude koji ne voze ili nemaju kola.Stigoh oko 2 i naravno, Marfijev drugar mi kaže da dodjem u 3, jer im je ponestalo kartica :isuse: U MTSu, bože sačuvaj, da stave obaveštenje na vratima da se za te potrebe ne ulazi iz Bulevara, nego iz bočne ulice. Lakše je da sačekaš i praviš gužvu ljudima koji su tu zbog telefonije. Samo što sam krenuo da izadjem, čujem devojku u pozadini kako pita isto pitanje, a ispred zgrade vidim ženu srednjih godina nekih 10 metara ispred mene, ide istom putanjom. Dakle, nas troje u roku od minut :Hail: Čak i da je čista koincidencija u pitanju, ne verujem da ih manje od 100 ljudi dnevno pita isto pitanje.Sinoć sam se lepo ismejao na replike Mr. Pinka o profesionalizmu u "Psima", danas sam već imao krvave oči i zube.Na kraju, završio posao kod braće Germana u banci.
Link to comment
Priča mi čovek da je ovo na Zvezdari isključivo vozačeva greška. Otišao da popije kafu, a zaboravio ručnu da povuče. Uspeo je da uskoči u autobus koje se već kretao ka parku, ali kasno.
Uh, nisam siguran da je to moguće. Ta okretnica ima ozbiljnu nizbrdicu, tek kad se prodje park. Imao sam koleginicu u zgradi preko puta okretnice, za dvadesetak godina, dvaput im je uletala trola u zgradu po tom principu, popusti ručna. Da bi uleteo u park, morao bi da parkira znatno iznad, faktički u smeru Bana Ivaniša, pa opet ne znam koliko bi bus mogao da dobije ubrzanje na blagoj nizbrdici da udari kola i kontejner, i još da nastavi daljeedit: prolazim tuda svaki radni dan, pa na osnovu toga dajem stav Edited by Garnirung
Link to comment
Onda ovaj moj lupeta, mada nije tome sklon. Priznajem da nemam pojma kako okretnica izgleda, verovatno si u pravu.
Ako je stvarno video da vozač uskače, onda ok, nemam razloga da ne verujem. Samo je verovatnoća jako mala, jer kao što rekoh, nizbrdica je tu mala, tj. tek kreće, a kad autobus izadje iz krivine okretnice i krene nizbrdo, park mu je skroz sa desne strane. Plus ivičnjak, automobil i kontejner, ne verujem da to bus može da pomeri ako ne ide bar 30 km/h. Opet, ako se stvarno tako desilo, onda je i vozač osim nevidjene gluposti, ispao i nevidjeni baksuz.Ovako laički, rekao bih da se pre desilo nešto tipa, da je vozač krenuo da okreće i da mu je u toj najvišoj tački odakle kreće ulica Bana Ivaniša ili iskliznuo volan i bus produžio punom brzinom u park ili riknuo volan i produžio u park ili riknule kočnice, pa opet u panici produžio u park.U svakom slučaju, tragedija je, a taj detalj će samo odlučivati koliko će vozač biti kažnjen.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...