Jump to content
IGNORED

Волем, језички


расејан

Recommended Posts

to je nešto neobjašnjivo.

narodu je poznat nadimak fića za filipa i svi znaju da je od muškog imena, a verovatno znaju i da je nadimak od fijat, pa i to već zvuči muško na našem jeziku... ne znam kako se transdženderovao

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

to je nešto neobjašnjivo.

narodu je poznat nadimak fića za filipa i svi znaju da je od muškog imena, a verovatno znaju i da je nadimak od fijat, pa i to već zvuči muško na našem jeziku... ne znam kako se transdženderovao

 

A niko ne kaže "ta klića".

  • +1 1
Link to comment

prekardašiti

 

Pričala sam sa mojima o nečemu i upotrebim tu reč, a često mi dodje pod jezik, kad me muž upita začudjen "O čemu ste pričali o Kardašijanima?" Trebalo mi je malo da povežem na šta je mislio i od tad ne mogu da prestanem da mislim o ovoj slučajnosti :)

  • +1 1
Link to comment

Moguće da i nije skroz slučajno - turcizam kardaš (bro, veliki prijatelj, pobratim)... Premda Jermeni, područje odakle su (3-4 generacije ranije) popularni Kardashians je danas u Turskoj (bilo nekad u Ruskom carstvu) pa verujem da je isti turcizam u pitanju.

  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, Indy said:

Moguće da i nije skroz slučajno - turcizam kardaš (bro, veliki prijatelj, pobratim)... Premda Jermeni, područje odakle su (3-4 generacije ranije) popularni Kardashians je danas u Turskoj (bilo nekad u Ruskom carstvu) pa verujem da je isti turcizam u pitanju.

 

Eto! Hvala, mrzelo me je da pogledam tu porodicu a poreklo reči mi je odmah zvučalo da je turcizam.

 

Inače, komšija je takođe :) gledah baš skoro jedan film u kom mi je zapalo za uho

  • +1 1
Link to comment

gledao sam ja, u jermenskom "kardaš" nije brat nego kamenorezac, klesar
znači nije ista reč kad su kardašijani u pitanju; kod nas skoro sigurno jeste turcizam, mada ne znam za šta se koristio glagol "kardašiti" 
 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...