Jump to content
Sign in to follow this  
Delija67

Grupa A

Ko završava kao prvi u grupi  

49 members have voted

1. 1. Ko završava kao prvi u grupi

2. 2. Na kom mestu će Srbija završiti takmičenje u grupi

Recommended Posts

Delija67

U Grupi A takmičenja će se održati u dvorani Kadir Has Spor Salonu u Kajzeriju. Igraju Angola, Argentina, Australija, Jordan, Nemačka i Srbija.

Edited by Delija67

BarryWhite

ANGOLAKosarkaska reprezentacija Angole je clan FIBA od 1979. godine, trenutno su rangirani kao 12.reprezentacija sveta, najbolji su tim u Africi poslednjih dvadesetak godina i redovni su ucesnici Svetskih prvenstava i Olimpijskih igra. Dominaciju Angole na africkom kontinentu najbolje opisuje cinjenica da su na poslednjih 9 Africkih prvenstava osvojili cak 8 puta to takmicenje (1989, 1992, 1993, 1995, 1999,2001, 2003, 2005, 2007, 2009 godine ) a 1997. godine su bili drugi. Ucestvovalisu po 5 puta na Svetskom prvenstvu i Olimpijskim igrama i nisu osvojili nijednu medalju. Angola je 2006 ucestvovala na Svetskom prvenstvu u Japanu u grupi B sa Nemackom, Japanom, Novim Zelandom, Panamom i Spanijom. Grupnu fazu zavrsli su sa 3 pobede (Japan, Novi Zeland, Panama ) i 2 poraza ( Nemacka i Spanija ) a takmicenje su zavrsili u nokaut fazi porazom od Francuske pa su tako prvenstvo zavrsili sa dobrim skorom 3-3 i u konacnom plasmanu zauzeli su 10. mesto i zanimljivo je da su bili bolje plasirani od reprezentacije Srbije i Crne Gore.Sastav ( ime, visina u cm - pozicija - godina rodjenja, klub ) : 1.Miguel Lutonda, 185-G-71, 1 De Agosto 2.Carlos Almeida, 193-G/F-76,1 De Agosto 3.Felizardo Ambrosio, 201-F-87, 1 De Agosto 4.Vlademir Ricardino, 193-F/G-77, 1 De Agosto 5.Joaquim Gomes ,200-C/F-80, 1 De Agosto 6.Eduardo Mingas, 200-F-79, Petro Luanda 7.Roberto Fortes, 193-G-84, Petro Luanda 8.Domingos Bonifacio, 189-G-84, Libolo 9.Carlos Morais, 190-G-85, Libolo 10.Olimpio Cipriano, 194-F-82, Libolo 11.Leonel Paulo, 198-C-89, Libolo 12.Divaldo MBunga, 206-C-85, Petro Luanda Armando Costa koji je bio jedan od najboljih asistenata Africkog prvenstva 2009. godine ce propustiti SP a u timu nece biti ni jedinog igraca koji je bio na sirem spisku a igra van Angole a to je mladi centar Joaquim Valdelicio, visok 209cm, rodjen 1990. godine koji igra u americi na College of Eastern Utah.Prijateljski mecevi:Chile - Angola 59:80OlímpioCipriano (18 pts), Roberto Fortes (9), Carlos Morais (6), Domingos Bonifácio(3), Leonel Paulo (4), Vladimir Ricardino (7), Kikas (7), Divaldo Bunga (4),Felizardo Ambrosio (9), Carlos Almeida Brazil -Angola 89:59 OlímpioCipriano (6 pts), Roberto Fortes (8), Carlos Morais (19), Domingos Bonifácio (2), Filipe Abraao, Vladimir Ricardino , JoaquimGomes (2) , DivaldoBunga (8), Felizardo Ambrosio (6), Carlos Almeida, MiguelLutonda, Eduardo Mingas (8)Angola je pre ovih meceva dobila kombinovani tim americkih Unverziteta u Los Andjelesu 104-72.Bormio, Italy--Friendlies 8/19/2010Angola 80, BC Azoumash Mariupol (UKR) 78 8/23/2010BC Azoumash Mariupol (UKR) 85, Angola 72Statistika na na Africkom prvenstvu 2009. godine:post-3365-12829507874222.jpgStatistika sa Olimpijskih igra u Pekingu 2008. godinepost-3365-12829508312027.jpg

Venom

Angola kao sto im rezultati kazu nisu nista posebno, ali ja i dalje imam traume od OI 2000. kad su nas umalo dobili. Ne bih ih potcenjivao.

Alphons
Angola kao sto im rezultati kazu nisu nista posebno, ali ja i dalje imam traume od OI 2000. kad su nas umalo dobili. Ne bih ih potcenjivao.
ja dosad bio ubeđen da su nas zaista dobili. Ruku na srce, mislim da se nećemo zajebavati, naročito bez 2 bitna igrača.

mandingo

nevermind...

Edited by mandingo

Venom
ja dosad bio ubeđen da su nas zaista dobili. Ruku na srce, mislim da se nećemo zajebavati, naročito bez 2 bitna igrača.
I meni palo na pamet kad sam postovao, ali ipak mi je nesto u secanju da su nas mucili i mucili trojkama, al da smo na jedvite jade nekako dobili ipak.

Joe D

Dzordan dominira, 39-32 poluvreme.Oziji su teska bulja.trojka za 5 razlike na 3 minuta pre kraja. C'mon Jordan :Hail:

Edited by Joe D

Jozef K.

..........

Edited by degenije

tkd7334

Jordan ce da izvuce ovo, Australija amaterski, jos 4 puta da odgledam ovu utakmicu ne bih mogao da provalim sta igraju i koja im je strategija.

Кристофер Лумумбо

jel ima neki strim?

tkd7334

Degenije, sto editova post? :) Jel mozda zato sto je dao trecinu poena za Australiju? :Hail:

Jozef K.

zbog takvih kao ti. Treba ovo gledati da bi se objasnilo

tkd7334

Dobro, evo ja gledam - evo objasni 'ovakvim' kao ja.

Кристофер Лумумбо

e, moji dzordani...

Sign in to follow this