Jump to content
IGNORED

Preferans


Duci Simonovic

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Duci Simonovic

    25

  • bad music for bad people

    21

  • aram

    19

  • korindjar

    9

naucila ruski pref da igram sa nekim izraelcima... jeste pref, a u stvari nije. licitacija je kao u brizu, uvek igraju sve karte, nema provlacenja na na silu licitiranu igru. smrt dosadna igra. jedino je gore kad te teraju da igras pravi pref sa lesnicima...

Link to comment
Nemacki spil ili madjarice ili preferans spilporedjane od keca do sedmice,7-10 je sve jasno valjda,uvek zbunjuju zandar, dama i kralj,ako se malo bolje pogleda, iako je i dama bradata, razlika izmedju 12 i 13 je ocigledna,kralj je uvek na konju,kec predstavlja godisnja doba766px-Huncards.jpgBojenajslabijaLaub1.gifpaSchellen1.gifpaHerz1.gifi najjacaDatoteka:Eichel1.gifprosto ko pasulj
nalakše je objasniti da dama ima oznaku pored glave, a dečko(žandar, unter) u donjem delu... i dama u 3/4 slučajeva fura bradu
Link to comment
  • 1 month later...
nalakše je objasniti da dama ima oznaku pored glave, a dečko(žandar, unter) u donjem delu... i dama u 3/4 slučajeva fura bradu
Наши Мађари су то одавно превели, тако да сам одрастао играјући седмице и гангстера (што је упрошћена верзија префа) са мађарским картама. Елем, дама и жандар се зову горњак и доњак (јер је ознака боје уз главу односно уз бок); називи боја су зелен (пик), тиква (каро), срце и мак. Мак у ствари на слици има жир, али се то није превело јер је реч жир/zsir лажни пријатељ - у мађарском значи (свињску) маст. Дешавало се да понеко прошверцује које кило масти, чудећи се како је у Мађарској јефтин сир :).
Link to comment
U Pančevu uskoro počinje Otvoreno prvenstvo Petrohemije u preferansu, svako može da se prijavi. Ako je neko zainteresovan a ne živi isuviše daleko neka se javi.
ja sam planirao da se okusam turnirski, al mislim da ima jos da se uci, fali mi jos par godina, fali mi iskustvo, tako da kad napunim 35 se pojavljujem kod majstora maka... Edited by Duci Simonovic
Link to comment
ja sam planirao da se okusam turnirski, al mislim da ima jos da se uci, fali mi jos par godina, fali mi iskustvo, tako da kad napunim 35 se pojavljujem kod majstora maka...
Ovo je idealna prilika za sticanje iskustva ;)
Link to comment
  • 2 months later...
  • 7 months later...
Ima li neko onu staru-prastaru PREF.EXE igru za DOS, radili su je "Buca & Nidza" ili tako neki likovi?
Аха... пмни ми свој имејл.
Link to comment

Радили су неки научњаци са Нишког, али су та двојица крековали :)Још увек нисам нашао бољи преф од тог :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...