Jump to content
IGNORED

liceulice


luba

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • luba

    38

  • Lezilebovich

    13

  • MaryPoppins

    7

  • renne

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

za ponos
GLASGOW, 1 July 2011 - INSP is proud to present the nominees for the2011 International Street Paper Awards. The winners will be revealed on22nd July during an award ceremony in the Crowne Plaza Hotel in Glasgowas part of the INSP's 16th annual conference. The event will celebratethe substantial impact of street papers as independent media and promotethe core values of the street paper movement to build a more equal andjust world.BEST COVER: MAKING A STATEMENT ON THE STREET- Social benefits body scanner (Kupfermuckn, Austria)- A Muzzled Media (The Big Issue South Africa)- Solutions to hunger (The Jeepney, Philippines)- Santa Claus in the recession (Liceulice, Serbia)- The Poor Poet (Straßenkreuzer, Germany)BEST DESIGN: Affecting change through visual content- Liceulice (Serbia)- Megafon (Norway)- OCAS (Brazil)- Denver VOICE (USA)- The Big Issue in Scotland / Wales
novi broj u prodajiKorica_LUL_006.jpg
Link to comment
  • 2 months later...

Prvi put sam naleteo na prodavce i čini mi se da ima šta da se pročita...

NE dam ulicePre nekoliko dana pretučen je jedan dečak, u centru grada, samo zato što je radio svoj posao. Igrom slučaja, to je ovaj put bio prodavac LICAULICE. Sutra ćeš to biti ti, tvoj drugar, komšinica, kolega.A NASILJE NEMA OPRAVDANJA!Zato pokaži da misliš na druge. Pokaži solidarnost. Pokaži svima TVOJE lice ulice.Snimi svoju podršku – NE dam ulice!Okači je na našu stranicu. Podeli sa prijateljima i postani deo inicijative za sigurnije ulice – NAŠE ulice!Kampanja NE dam ulice! se završava 11. septembra, simboličnim okupljanjem na mestu incidenta, odakle ćemo SVI zajedno, JAVNO osuditi nasilje na ulicama, pozvati sve sugrađane na solidarnost a nadležne institucije na odgovornost i zajedno sa našim prodavcima prošetati kroz centar grada.
Link to comment

ja se ne bih zaustavio na kacenju najostrije osudjivackog videa protiv fasista! ja bi im brate i anlajkovao bar pola statusa na FB pa nek vide kad ce sledeci put da napadaju prodavce Rome na ulici.Mladi i kreativni ljudi koji preziru nasilje moraju vise lajkovati pozitivne inicijative gradskih vlasti i korporativno odgovornih banaka ako mislimo da se suprotstavimo nasilju i ideologijama koje nas skrecu sa evropskog puta i salju losu sliku u svet!!!Odmah posle kacenja videa, svi i po jedan smajli pun pozitivne energije da shareuju preko Blekberija! Svim sredstvima protiv nasilnih pojedinaca koji kaljaju lice Beograda!!!NO PAS(i jos jedno S da bude tradicionalno pogresno kao i uvek kad pobesneli libos oce da pokaze kako je ozbiljan i zna fraze)ARAN!

Link to comment
Jes' da je to sa stranicama beskorisno, ali si propustio da postoji i ovaj deo sa okupljanjem 11.09.
uh, tamo ce tek biti zakucan poslednji eher u kovceg BG fasizma. Desnica u panici!kazu borci iz LU da se nece libiti ni kalendar sa poznatim licnostima da izdaju za 2012. Ulice nece biti dane sve u 16!
Link to comment
uh, tamo ce tek biti zakucan poslednji eher u kovceg BG fasizma. Desnica u panici!kazu borci iz LU da se nece libiti ni kalendar sa poznatim licnostima da izdaju za 2012. Ulice nece biti dane sve u 16!
ovaj, magazin Lice Ulice nije antifasisticki bilten niti na to pretenduje. ne znam zasto si na njih navalio. nemoj da se ljutis ali u svom antikorporativnom zanosu ti sada nasrces na zrtve nasilja, kao roditelj koji dodatno tuce sina kada ovaj dobije batine, uz reci "pa sto se nisi branio, kilavac, vidi kakav si zgoljav".
Link to comment

@MP40Ne znam šta je poenta svih ovih postova kada otkrivaš rupu na saksiji. Beograd je većinski fašistički grad. Takav je polednjih 20 godina i tu nema šta puno da se priča. Ima ih više i skloniji su nasilju. Napala su desetorica njega jednog. To je nažalost, realan odnos snaga. Teško će to da se promeni.Osim ako ne zaređaju pa svakome prebiju brata, ortaka, dečka, devojku ili, ne daj Bože, ubiju nekog. A tada ćemo već imati građanski rat u celoj srbiji.

Edited by McCabe
Link to comment
ovaj, magazin Lice Ulice nije antifasisticki bilten niti na to pretenduje. ne znam zasto si na njih navalio. nemoj da se ljutis ali u svom antikorporativnom zanosu ti sada nasrces na zrtve nasilja, kao roditelj koji dodatno tuce sina kada ovaj dobije batine, uz reci "pa sto se nisi branio, kilavac, vidi kakav si zgoljav".
Magazin sasvim sigurno nema nikakav stav, naravno, ali im je prodavac stradao od fasista. Dakle, zrtva nasilja je on a ne Kreativni Pojedinci™ sa pozitivnom idejom. Stavis nekog u dodatno opasan, vidljiv polozaj i cekas da ga izgaze nacisti a posle se NGO zgrazavas i snimas klipove podrske. Lepo je znati da si zasticen i da te saborci u plemenitoj ideji nece dati neprijatelju a kamoli sebi navlaciti publicitet nakon sto ti se nesto lose desi. Edited by Mp40
Link to comment
Magazin sasvim sigurno nema nikakav stav, naravno, ali im je prodavac stradao od fasista. Dakle, zrtva nasilja je on a ne Kreativni Pojedinci™ sa pozitivnom idejom. Stavis nekog u dodatno opasan, vidljiv polozaj i cekas da ga izgaze nacisti a posle se NGO zgrazavas i snimas klipove podrske. Lepo je znati da si zasticen i da ce te saborci u plemenitoj ideji nece dati neprijatelju a kamoli navlaciti publicitet nakon sto ti se nesto lose desi.
dobro, šta očekuješ od njih? da one ngo ribe traže po gradu likove koji su ga napali? hoćeš da ti i ja sednemo u kola, krstarimo gradom i kad vidimo ekipu trenerkaša izlomimo ih palicama?cenim i ja da je reakcija morala da bude oštrija ali ne znam zašto nije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...