Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

 

 

Jebiga, ko je ubica, stvarno je tesko reci. Meni ne djeluje ni malo nevjerovatno da je to Adnan, ali isto tako mi se [laicki] cini da je slucaj protiv njega prilicno mrsav. Ima mnogo rupa u Dzejovoj prici, ali s druge strane ima i konzistentnosti. Sto rekose u podcastu, ili je Adnan ubica, ili je stvarno the unluckiest person ever.

 

Ako su Dzej i Adnan zajedno ubili Hae, zasto onda Adnan nijednom nije optuzio Dzeja? Dzej njega otpuzuje za ubistvo, Adnan se brani tako sto kaze da nije on i ne zna ko je. Mislim, ne mora obavezno da optuzi Dzeja, ali nekako mi se cini logicnim da bi mu to bila prica.

 

Stvarno je cudno koliko je rupa u procesu, iako je zamislivo da Adnan zaista jeste ubica

 

 

 

Sve u svemu, super mi je Serial, i jedva cekam drugu sezonu. Nadam se da ce do tad svi nauciti kako se izgovara Mail Chimp.

Link to comment

jedino The Telegraph Cycling Podcast, a i to ne baš redovno. i ponekad, ali u poslednje vreme baš retko, onu Puck Daddy ekipu.

 

sramim se priznati ali priličan sam štreber kad su podkasti u pitanju. osim TAL, slušam redovno Radiolab, a ređe Moth, UnFictional i Snap Judgment.

a onda i On the Media, Lapham's Quarterly, No Such Thing as a Fish. Naravno, počasno mesto ima Melvyn Bragg, velika legenda i car. e da, i šta god da Džarvis Koker napravi za radio, to moram da čujem.

 

jel UnFictional nahajpovan ikad ovde? umeju epizode da im budu opako dobre. Meni je recimo jedna od najboljih podkast epizoda ikad njihova Mano a Mano.

 

Probaću šta nisam, hvala. I nema šta da se sramiš, ja bih voleo da sam u životu štreber za bilo šta. :(

 

Sve u svemu, super mi je Serial, i jedva cekam drugu sezonu. Nadam se da ce do tad svi nauciti kako se izgovara Mail Chimp.

 

Dobar je Serialara, lepo drži pažnju i vozi, ali me je malo smorio slučaj. To je lični utisak, naravno.

Link to comment

svim military history frikovima skrećem pažnju (ako već ne znaju) na dan carlin hardcore history

 

odslušao sam ovo o mongolima (wrath of khans) i stvarno je odličan. najbolje je što sve vreme ima raspravu o revizionistima istorije koji u velikim pokoljima nalaze pozitivne strane i tako imamo da su aleksandar veliki, cezar ili bilo koji drugi veliki osvajač veliki ljudi koji su doprinosili razvoju ljudskog društva, međutim da se oni u suštini ne razlikuju mnogo od džengis kana i njegovih potomaka. kasnije padaju i paralele sa hitlerom, bonapartom itd.

 

interesantan je i taj deo gde se mongoli, pogotovo u evropi, susreću sa vojskama koje pre razbijaju zbog njihove neorganizovanosti i izuzetno kratkovidog vođenja politike.

što kaže carlin, "mongols were from higher league, they played with chinese"

 

http://www.dancarlin.com/hardcore-history-series/

Edited by Ravanelli
Link to comment

E, super. Nisam bash military freak, ali djeluje mi zanimljivo.

Ako zna neko nesto dobro na temu geopolitike, raznija konflikata [aktuelnih ili ne, nije bitno]. Sve sto sam uspjeo da nadjem je vezano samo za SAD..

Link to comment

Ako zna neko nesto dobro na temu geopolitike, raznija konflikata [aktuelnih ili ne, nije bitno]. Sve sto sam uspjeo da nadjem je vezano samo za SAD..

 

imaš toga koliko hoćeš kod Melvina, samo mora da se kopa jer se podkast bavi baš raznolikim temama. Evo od epizoda u poslednjih godinu dana bi moglo da te zanima ovo:

 

The Haitian Revolution

The Battle of Talas

The Sino-Japanese War

The Battle of Tours

The Medici

The Berlin Conference

 

a ako ti leži format i ovo ti se svidi, kopaj dalje, ima svega i svačega, sve do prve dve epizode iz '98. o ratovima i politici u 20. veku gde Melvin priča sa Gor Vidalom i Majklom Ignatijefom. 

Link to comment

E, super. Nisam bash military freak, ali djeluje mi zanimljivo.

Ako zna neko nesto dobro na temu geopolitike, raznija konflikata [aktuelnih ili ne, nije bitno]. Sve sto sam uspjeo da nadjem je vezano samo za SAD..

skini neki audiobook. kapiram da tu odgovara ova nova kisindžerova knjiga world order

Edited by Ravanelli
Link to comment

Upravo slusam Hardcore History, epizodu Radical Thought. Super mi djeluje [nisam josh ni do pola stigao].

 

Melvina Bragga sam slusao prije recimooo 3 godine. Samo nekoliko epizoda, bila je jedna da li o vakcinaciji, ili mozda o boginjama ili tako nesto, odlicna. Skinucu i te pomenute.

A sad cu pokusati naci i taj World Order. Znam da je ovo tema podcasti, al kad smo vec tu, nije problem i da se preporuci neka knjiga na tu temu, makar na pm, ako nista drugo :)

Mada ce ovaj Kisindjer biti dovoljan za sad.

Hvala!

 

@mandingo

Kakav je Nerdist sad? Bas sam ih puno slusao u pocetku, prakticno negdje tamo od 10. pa do sto i neke epizode, al onda iz nekog razloga prestao.

Link to comment

nikako da stignem da napisem sta mislim o celoj prici. ukratko, nemam nikakve sumnje da je adnan ubica. jay je mozda ucestvovao vise nego sto priznaje, mada ni tu nisam sto posto siguran.

Link to comment
  • 1 month later...

poslusao ovu prvu epizodu i zaista je zanimljivo. slusao sam dok sam trckarao pa sam mozda i propustio neke stvari pa imam jedno pitanje. jel jay uopste bio osudjivan zbog uvestvovanja/pomaganja u ubistvu? ili se mozda i ne moze to prisiti njemu?

Link to comment

poslusao ovu prvu epizodu i zaista je zanimljivo. slusao sam dok sam trckarao pa sam mozda i propustio neke stvari pa imam jedno pitanje. jel jay uopste bio osudjivan zbog uvestvovanja/pomaganja u ubistvu? ili se mozda i ne moze to prisiti njemu?

kasnije dolazi taj deo. Tek u epizodi sa Dzejom

 

Inace drzava ce navodno revidirati adnanov slucaj uskoro

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...