Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

Sredstvo za odmašćivanje rerne. Meti mrežu u kadu, naprskaj sredstvom, ostavi malo, trljaj i ispiraj, eventualno ponovi postupak.

 

(u suštini može i cevotok, za čišćenje odvoda, samo čuvaj kožu i pogotovo oči)

Link to comment
nofrost je zaštićeno ime...
Ja sam duduk za te stvari, ali koliko sam video ovde idu dva ta sistema jedan za zamrzivač a drugi za frižider da se ne bi mirisi mešali. Sad da li ima još neke razlike to vec ne znam.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

Imamo neki problem sa cevima u stanu, tj. kada smo van stana dve nedelje ili vise i kada se vratimo, oseca se smrad. I jos prosli put kada smo bili tako dugo van sam mislila da je za sve krivac odvod u sudoperi u kujni, a kako je sad prijatelj usao sa nama u stan kada smo stigli i ja se pozalila na to, odmah je i on potvrdio da je to cev, i da on obicno ostavi vlaznu krpicu preko (koja se onda svakako osusi ali kao nesto uradi).

 

Sipali smo one granule za odcepljivanje cevovoda ali to ocekivano nije pomoglo; pustala sam dugo vodu i stanje je bolje ali mirisa i dalje ima, a ne mogu da drzim stalno promaju i otvorene prozore, hladno je. Imate li ideju za neko ~instant resenje, sem tog protoka vode?

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja onako, laički , trebalo bi sifon kod odvoda da spreči to. E možda je dve nedelje ipak dug period pa možda i voda u sifonu krene da smrdi... A nemate one poklopce/čepove za odvod u sudoperi?


...shiit has hit the fan....

Link to comment
46 minutes ago, I*m with the pilots said:

Imamo neki problem sa cevima u stanu, tj. kada smo van stana dve nedelje ili vise i kada se vratimo, oseca se smrad. I jos prosli put kada smo bili tako dugo van sam mislila da je za sve krivac odvod u sudoperi u kujni, a kako je sad prijatelj usao sa nama u stan kada smo stigli i ja se pozalila na to, odmah je i on potvrdio da je to cev, i da on obicno ostavi vlaznu krpicu preko (koja se onda svakako osusi ali kao nesto uradi).

 

Sipali smo one granule za odcepljivanje cevovoda ali to ocekivano nije pomoglo; pustala sam dugo vodu i stanje je bolje ali mirisa i dalje ima, a ne mogu da drzim stalno promaju i otvorene prozore, hladno je. Imate li ideju za neko ~instant resenje, sem tog protoka vode?

 

 

Imate li slivnik na podu kuhinje (kupatila)? Ako ima slivnika, kladim se da je u pitanju suv sifon u slivniku. Dve - tri nedelje je dovoljno da ispari sva voda iz sifona, i onda nema prepreka za smradove iz vertikale. Treba periodično dosipati čašu vode u sifon. Ili hermetički zatvoriti slivnik.

 

Ako je stan na poslednjem spratu: dešava se da majstori "zaborave" da na krovu (tavanu) naprave odušak od vertikale. Tada nakupljeni gasovi nemaju gde nego kroz sifone na poslednjem spratu, pa u kupatilu/kuhinji stalno smrdi.

 

edit: moraću da dopišem u cv da sam life coach za dolivanje vode u sifon - ovo je čini mi se četvrti put da ovde pišem istu stvar :)

Edited by Frile
Link to comment
6 minutes ago, Frile said:

Imate li slivnik na podu kuhinje (kupatila)? Ako ima slivnika, kladim se da je u pitanju suv sifon u slivniku. Dve - tri nedelje je dovoljno da ispari sva voda iz sifona, i onda nema prepreka za smradove iz vertikale. Treba periodično dosipati čašu vode u sifon. Ili hermetički zatvoriti slivnik.

 

Ako je stan na poslednjem spratu: dešava se da majstori "zaborave" da na krovu (tavanu) naprave odušak od vertikale. Tada nakupljeni gasovi nemaju gde nego kroz sifone na poslednjem spratu, pa u kupatilu/kuhinji stalno smrdi.

 

Nemamo taj slivnik kao sto je normalno kod nas u zemlji da se vidi u kupatilu, a nema niceg ni u kujni. (Ako dobro razumem za sta pitas) Stan je inace prizemlje, ispod su podrumi. (I spomenuti prijatelj je takodje u prizemlju kuce) Prethodna dva-tri puta je bilo potrebno neko vreme da nestane taj miris sam od sebe, valjda usled koriscenja.

 

37 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja onako, laički , trebalo bi sifon kod odvoda da spreči to. E možda je dve nedelje ipak dug period pa možda i voda u sifonu krene da smrdi... A nemate one poklopce/čepove za odvod u sudoperi?

 

Imamo ga "negde", to "negde" je suprug trazio vise puta i nije nasao :/

U kujni i na sudoperi nije nista menjano ni dirano 10 godina, mozda neko ciscenje tog sifona ne bi bilo lose, nego znas kako to ide, vec godinu dana trazimo stan za preseljenje pa kao nista veliko ovde ne diramo, i tako.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Nemamo taj slivnik kao sto je normalno kod nas u zemlji da se vidi u kupatilu, a nema niceg ni u kujni. (Ako dobro razumem za sta pitas) Stan je inace prizemlje, ispod su podrumi. Prethodna dva-tri puta je bilo potrebno neko vreme da nestane taj miris sam od sebe, valjda usled koriscenja.

hmm... to sad komplikuje stvar... svaki odvod mora da ima svoj sifon na putu do vertikale (glavnog odvoda): ne samo lavabo, sudopera, i wc šolja; već i kada, tuš kabina, slivnici na podu, uzidani slivnici (ako postoje) u koje se priključuje odvod od veš mašine ili mašine za sudove...  neki od tih sifona je suv (ili nedajbože uopšte nema sifona)

 

p.s. mislim da čep za odvod u sudoperi ne dihtuje dovoljno da spreči prolaz gasova

Edited by Frile
Link to comment

Pa to sifon sprečava "vraćanje" ako su vam direktan pad napravili, vi "napravite" sifon, sad je to lako sa ovim savitljivim plastičnim cevima...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
On 1/12/2018 at 5:22 AM, mammy two shoes said:

axel sgrasso se najbolje pokazao.

 

On 1/12/2018 at 5:24 AM, Frile said:

Sredstvo za odmašćivanje rerne. Meti mrežu u kadu, naprskaj sredstvom, ostavi malo, trljaj i ispiraj, eventualno ponovi postupak.

 

(u suštini može i cevotok, za čišćenje odvoda, samo čuvaj kožu i pogotovo oči)

hvala, samo sto to trenutno nemam.

 

imam deterdzente razne (za sudje, ves i tepih), sodu bikarbonu, bleach, i mozda amonijak.  jel moze nesto od ovoga, gdje su oni strugacki bros.

Link to comment
5 hours ago, djili said:

 

hvala, samo sto to trenutno nemam.

 

imam deterdzente razne (za sudje, ves i tepih), sodu bikarbonu, bleach, i mozda amonijak.  jel moze nesto od ovoga, gdje su oni strugacki bros.

 

Meni je bilo dovoljno da u šafolj od nekih 25 litara sipam vrelu vodu i praškasti deterdžent za mašinu za suđe, ostavio jedno sat da deluje i potom se zaprepastio uspešnim rezultatom. Nisam uopšte očekivao da će biti tako jednostavno, svojevremeno se majka naveliko gnjavila otkuvavajući mrežu na šporetu u plehanoj kadici. Deterdžent sam dodao odoka. recimo bar tri supene kašike, verovatno i više.

Edited by ajgor
Link to comment
8 hours ago, djili said:

 

hvala, samo sto to trenutno nemam.

 

imam deterdzente razne (za sudje, ves i tepih), sodu bikarbonu, bleach, i mozda amonijak.  jel moze nesto od ovoga, gdje su oni strugacki bros.

Ako imaš prašak (ili tabletu) za mašinu za sudove, onda uradi kao što ajgor kaže, to je verujem daleko najbolje rešenje, bolje od sredstva za pranje rerne. Radi sa rukavicama i čuvaj oči.

 

Mreža na napi je štrokava od masti, sve što razbija masti je OK (kapiram treba da ima baznu reakciju). Od onog što si nabrojala, soda bikarbona je mnogo blaga, amonijak je možda prejak i opasan, ostaju sredstva za pranje sudova.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...