Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Zamisli, prljavi Grci hteli da zive kao ostatak EU! Ne moze to tako! Ima jedna EU i druga EU... Druga EU samo pravi neka sranja ovim lepim i pametnima u drugoj EU, umesto da budu dobri pa ce prva EU da im dodje tu na letovanje i ostavi baksis.
Pa nije to bas tako jednostavno. Ova prva evropa je upumpala dosta para u tu grcku da bi joj pomogli da se priblize toj prvoj evropi.
Ako ce postojati takvi, to ce znachiti da im firma nije bankrotirala. Firma vecine shtrajkacha je bankrotirala, to shto je firma drzava ne menja mnogo stvari. Po narednom postu mi je jasno shta si hteo da kazesh, samo ne vidim zashto bi efikasnije uterivanje poreza eliminisalo potrebu za racionalnijom potroshnjom.
Treba i efikasno utjerivanje poreza i racionalnija potrosnja naravno. Edited by borris_
Link to comment
Zaboravio.
Ah, logično. Inače, i mene zanimaju ciljevi štrajkača. Postoji li neka zemlja čiji model (ma kakav - društveni, politički, ekonomski, šta god) može da im posluži kao uzor? Inače, ako je to samo sistem "ne damo pare", tj narod neće da se odrekne trinaeste plate, a gazde nekih drugih (njima ne baš neophodnih) para, onda se to svodi na "samo pošteno, pa ko koga zajebe" zabavu. Ako je to, onda neka pobedi bolji.
Link to comment
Nek elita i plati.Nije lik sto raznosi postu ili popravlja autoput sigurno napravio sranje a po njegovu platu su prvo dosli sad.
Pazi još jednom - elita nema 300 milijardi. Možeš sve da ih pobiješ i sve da im zapleniš. Naprosto, nema tih para.Zašto? Zato što te pare nisu trošili samo oni, već i lik što raznosi poštu ili popravlja autoput.Kažeš, došli su im po platu? Daj da vidimo za početak po šta su došli:- Public sector pay frozen till 2014- Public sector salary bonuses - equivalent to two months' extra pay - scrapped for higher earners and capped for others- Public sector allowances cut by 20%- State pensions frozen or cut; contribution period up from 37 to 40 years- Average retirement age up from 61 to 63; early retirement restricted- VAT increased from 19% to 23%- Taxes on fuel, alcohol and tobacco up 10%- One-off tax on profits, plus new gambling, property and green taxes
Link to comment
Nek elita i plati.Nije lik sto raznosi postu ili popravlja autoput sigurno napravio sranje a po njegovu platu su prvo dosli sad.Zamisli, prljavi Grci hteli da zive kao ostatak EU! Ne moze to tako! Ima jedna EU i druga EU... Druga EU samo pravi neka sranja ovim lepim i pametnima u prvoj EU, umesto da budu dobri pa ce prva EU da im dodje tu na letovanje i ostavi baksis.
Evo Mp40, ja nemam ni stan, ni kola. Kola nemaju ni moji roditelji i sve shto imaju je mesechna rata za kredit za stan od pre par godina, ili mesechna kirija nekih petnaestak godina pre toga. A zamisli nisu ni na letovanju bili od neke '90 godine. A ni ja. Za pojam 13. plate sam prvo chuo u nekoj TV seriji. Pa me interesuje koji je to shalter na kojem se chovek prijavljuje da mu se obezbedi dostojanstven zivot, jer ako Grci imaju prava na njega, imam valjda i ja.
Link to comment
Nek elita i plati.Nije lik sto raznosi postu ili popravlja autoput sigurno napravio sranje a po njegovu platu su prvo dosli sad.Zamisli, prljavi Grci hteli da zive kao ostatak EU! Ne moze to tako! Ima jedna EU i druga EU... Druga EU samo pravi neka sranja ovim lepim i pametnima u prvoj EU, umesto da budu dobri pa ce prva EU da im dodje tu na letovanje i ostavi baksis.
У Грчку одлазим још од времена када није била у ЕУ, тако да сасвим лепо могу да видим на делу све ужасе и страхоте које им је Европа донела. Углавном камаре пара од којих су пола поделили међусобно, а пола упуцали у инфраструктуру.Немој да називаш Грке 'прљавима', није лепо.Грци ће живети много боље онда када почну да мало више раде. Ако наставе да пале и млате се, пропашће им туристичка сезона, а онда им више ни анархосиндикалисти не могу помоћи.
Link to comment
Evo Mp40, ja nemam ni stan, ni kola. Kola nemaju ni moji roditelji i sve shto imaju je mesechna rata za kredit za stan od pre par godina, ili mesechna kirija nekih petnaestak godina pre toga. A zamisli nisu ni na letovanju bili od neke '90 godine. A ni ja. Za pojam 13. plate sam prvo chuo u nekoj TV seriji.
Može i gore. Zamisli da se zaposliš u banci za nekih 40 hiljada mesečno i na sve gore navedeno još postaneš i legitimna meta bacača molotov koktela.
Link to comment
Može i gore. Zamisli da se zaposliš u banci za nekih 40 hiljada mesečno i na sve gore navedeno još postaneš i legitimna meta bacača molotov koktela.
У Грчкој банке барем раде пет сати дневно, ето утехе.
Link to comment

Nije to lako za svariti. Niko ne smatra da je on deo problema već samo da je on oštećen. Sve pare koje se dobije čovek će sebi da predstavi kao da ih je zaradio, ali čim dođe neko odricanje to će shvatiti kao atak na sebe. Sve je to normalno.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Grcka vlada je ocito nesposobna. U teskoj krizi valda svaki drustveni sloj treba ravnopravno i cak dobrovoljno prihvatiti svoj deo zrtve. Od onih najnizih do najvisih na drustvenoj ili ekonomskoj lestvici. Vlada je ta koja mora naterati sve na neki novi drustveni dogovor. Normalna je reakcija radnistva i nize birokratije. Tesko je nekom radniku za razumeti kako gubi neka prava ili privilegije a obavlja isti posao u svakom smislu kao i ranije.
Tesko je, ali taj radnik mora da shvati da objektivno tu platu nije zasluzivao kada je je dobijao. Tj. bio je preplacen. Znam da je ljudima tesko prihvatiti da su preplaceni i da njihov rad zapravo vredi manje nego sto je u jednom trenutku bio placen, ali tako je. Jos je teze prihvatiti da je to (preplacenost u mnogim sektorima) jedan od vaznijih generatora ove krize (svugde, ne samo u Grckoj).
Link to comment

Grcki radnici su imali vece privilegije od radnika u razvijenim zamljama EU od kojih danas uzimaju novac za pomoc.Banke su manje krive od korumpiranih politicara koje bira narod. Ako govorimo o Americi kao o okidacu krize. Zasto je banka kriva ako je demagog i korumpirani politicar dozvolio da zaradi? Zasto je banka kriva ako obican narod nezajazljivo uzima kredite? I dok su neki na ekonomskim vestima u Americi stalno govorili da je to neozdrzivo i da mora da pukne dotle je 90% naroda gledalo Reality television.Banke su krive jer su prikrivale svoje lose poslovanje a to je opet krivica politicara jer im je kontrola rada banaka losa. A to je opet sve povezano sa korupcijom politicara koji narod bira.PASOK je Grckom vladao od 1981 godine sa prekidom 1990-93 pa sve do 2004.image-39157-galleryV9-rmkb.jpgOvaj graf pokazuje kretanje Grckog duga od 2000 godine.

Link to comment
Tesko je, ali taj radnik mora da shvati da objektivno tu platu nije zasluzivao kada je je dobijao. Tj. bio je preplacen. Znam da je ljudima tesko prihvatiti da su preplaceni i da njihov rad zapravo vredi manje nego sto je u jednom trenutku bio placen, ali tako je. Jos je teze prihvatiti da je to (preplacenost u mnogim sektorima) jedan od vaznijih generatora ove krize (svugde, ne samo u Grckoj).
Postar je sigurno bio preplacen, i ucitelj...Broker, clan upravnog odbora i analiticar fjucr investment pablik rilejsn korporejt integrajsns divelopment je vredeo svaki cent!Uzmimo od ucitelja i lekara i dajmo provereno sposobnim i korisnim clanovima drustva. neko mora da pati da nama na vrhu bude podnosljivo.Slusam kako se upirete ko ce bolje da opravda poteze bogatasa kao da ste i sami oni a znam da niste pa mi jos tuznije. Zadovoljni robovi, super vam je. Ne dajte da se neko pobuni, mogao bi vlasnik i vas da potkaci prilikom mere oporavka.Treba snimiti rijaliti sou o mukama bogatih tokom krize. Da vidimo te izmene zivotnog stila i radnih navika...
Link to comment

First things first..."Ako hoće naše pare, i posetu turista iz inostranstva, trebalo je bar na kratko da otvore ova mesta za posetu", smatra Nemica Helga Vinster (Zena koja zaista pomaze grckoj ekonomiji svojim turizmom). "Ovaj paket neće pomoći Grčkoj, neće je spasiti od bankrotstva, samo će pomoći kapitalistima i industrijalcima da ostvare još veću zaradu. Tim merama najviše biti pogođeni Grci sa najnižim primanjima. " - Nikos Ksirafis, sindikalac (preplaceni neradnik, krvopija zapadne evrope koja posteno cuti i radi sta joj kazu).

Link to comment
Nek elita i plati.Nije lik sto raznosi postu ili popravlja autoput sigurno napravio sranje a po njegovu platu su prvo dosli sad.
A nego po čiju će? Baja i masnih kapitalističkih mrcina je ipak samo 1/1000, uzmeš im dvije trećine i opet imaš bakšiš.Kaj se tiče jadnih Grka malih sindikalaca, neka izvedu revoluciju, pobiju kapitaliste, razvale sefove i dovrše agoniju, ili neka prestanu arlaukati i (ne) raditi još malo na svoju štetu. Od ovog luđačkog divljanja po ulicama neće ni jednom fatcatu ispasti €uro iz sefa. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...