Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

“Mislim da je vrlo važno da se shvati ozbiljnost ove situacije, ozbiljnost pretnji i ugrožavanje bezbenosti novinarke Brankice Stanković i smatram da u ovom slučaju sud nije adekvatno procenio ozbiljnost situacije”, ocenio je Homen.“Upravo zbog toga će Ministarstvo pravde podneti inicijativu nadležnom organu, a to je Visoki savet sudstva da preispita postupanje suda i da se primeni po prvi put nova nadležnost koju je dobio Visoki savet sudstva, a to je mogućnost izricanja disciplinskih mera protiv sudije, a koja je u krajnjoj instanci mogućnost razrešenja sudije. Inicijativa će biti podneta sutra i naravno očekujemo odluku Visokog saveta sudstva”, najavio je on.
Reforma pravosudja uspesno obavljena. :isuse: Ministarstvo trenira strogocu kako bi pokazalo da nesto radi, sudije se kriju iza nezavisnosti sudstva, sranje se prolongira, pa tako donekle mogu da razumem ljude koji su za nekakva "prekipelo je" resenja. doduse, nije mi jasno zasto ih upucuju istoj toj drzavi, ali to je vec drugo pitanje. Edited by pacey defender
Link to comment

svakako treba poostriti mjere protiv huligana, ali ovo homenovo je cist epp za koji mu je slucaj novinarke odlicno paosamo sto ce javno mnjenje uvijek percipirati kao nepravednije treniranje strogoce nad anarhistima nego ovdje (u oba slucaja mislim na izrecenu kaznu ili pretpostavljenu epp namjeru u odnosu na prekrsaj/krivicno djelo, a ne poredim ta 2 dogadjaja)

Edited by morgana
Link to comment
svakako treba poostriti mjere protiv huligana, ali ovo homenovo je cist epp za koji mu je slucaj novinarke odlicno paosamo sto ce javno mnjenje uvijek percipirati kao nepravednije treniranje strogoce nad anarhistima nego ovdje (u oba slucaja mislim na izrecenu kaznu u odnosu na prekrsaj/krivicno djelo, a ne poredim ta 2 dogadjaja)
pa da. i sad ce ljudi hailovati homenovu reakciju kao deo odlucne borbe drzave protiv huligana. istovremeno, ministarka za sport hvali saopstenje navijacke grupe "delije sever", cime ih amnestira od odgovornosti na tribinama.
Link to comment
svakako treba poostriti mjere protiv huligana, ali ovo homenovo je cist epp za koji mu je slucaj novinarke odlicno pao
Jebiga, to mozes reci za bilo koji potez vlasti. A kada nista ne rade, onda su krivi za necinjenje. Mislim da je u konkretnom slucaju najavljeni postupak ministarstva sasvim opravdan.
Link to comment

Ali ja ne mogu da se otmem utisku da je ovaj Homenov potez istovremeno i zicer za opoziciju: mogu da ga optuže za pritisak na sud. Ipak je on izvršna vlast od koje sudska vlast mora biti nezavisna. Načelno govoreći. Ne znam..edit: možda je ipak moglo ovo suptilnije da se uradi, preko Apelacionog suda..

Edited by Luka
Link to comment

Ne pada mi na pamet da podnosim tužbu protiv huligana za uvredu, jer smatram da je skandiranje „završićeš kao Ćuruvija“ pretnja. Uostalom oni predstavljaju veliki problem ovog društva i države a ne moj lični problem, pa samim tim ne vidim nikakav smisao da ja vodim neki privatni rat. Država je ta koja treba i mora da se obračuna sa svima onima koji na bilo koji način ugrožavaju nečiju bezbednost - smatra Brankica Stanković i dodaje da će se pravnim stvarima i tužbama baviti advokati Televizije B92.EDIT: Izvor Blic.

Edited by Ajant23
Link to comment
Jebiga, to mozes reci za bilo koji potez vlasti. A kada nista ne rade, onda su krivi za necinjenje. Mislim da je u konkretnom slucaju najavljeni postupak ministarstva sasvim opravdan.
ma nemam ja tu pozu da kritikujem vlast za svaki potezali mi je ovaj konkretan glup, jebigaza sam da mandrile kazne maksimalno za ono sto su uradili, i da unaprijede zakonska rjesenja koja tretiraju navijanje i huliganizamali nisam za to da im se pripisuje namjera da ubiju, ako je nisu imali
Link to comment
ma nemam ja tu pozu da kritikujem vlast za svaki potezali mi je ovaj konkretan glup, jebigaza sam da mandrile kazne maksimalno za ono sto su uradili, i da unaprijede zakonska rjesenja koja tretiraju navijanje i huliganizamali nisam za to da im se pripisuje namjera da ubiju, ako je nisu imali
A na osnovu cega mislis da nisu?
Link to comment
javlja mi se, kao sto se i tebi javlja da jesu
Pa da, ali sud ne treba da cita necije misli, vec da na osnovu svih okolnosti proceni da li je u odredjenom ponasanju objektivno sadrzano bice konkretnog krivicnog dela.
Link to comment

Uh, ovo što radi Homen je udžnenički primer nedozvoljenog uticaja na sud.Ne daj bože da se ovo realizuje što on priča u tom slučaju bi Homenovo mišljenje postalo izvor prava.Sudijama onda ostaje samo da se konsultuju sa njim pre no što donesu odluku, u suprotnom disciplinska komisija i razrešenje.Jadna je demokratija i pravda kada njihove principe brane i zastupaju likovi popt Homena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...