Jump to content
IGNORED

štrikanje i šivenje


slepa živana

Recommended Posts

  • 2 months later...

Pitam se kako Kud genijalca služi učkur?Moja baka već 2 meseca insistira da kupim pamuk za pletenje, jer hoće da mi isplete još jedan kardigan (već imam njenih rukotvorina uglavnom ovog kroja. Ume da napravi tanko i rupičasto kao čipka i jako lepo. Omiljena mi je morsko plava letnja sa golim leđima, a oko vrata kao već pomenuta Mebijusova traka. Uvek plete sa namerom da mi to ostane kao uspomena na nju, a ja se ljutim što tako priča i kupujem pamuk sa knedlom u grlu. Obišla sam više radnji po Beogradu i Zemunu i vidim da najpovoljnije cene ima radnja u Zemunu mislim da je ulica Zmaj Jovina (100g kvalitetnog pamuka Helena made in CRO- 400 dinara, dok je na drugim mestima u gradu i 450 din). Tu ima i češkog pamuka za pletenje, ali izbor boja nije tako dobar. Rekli su mi da će uskoro dobiti nove boje za sezonu p/l 2012.Radnja u Hilandarskoj je opremljena vrhunski, uglavnom italijanska roba, ali boje koje su imali nisu po mom ukusu- uglavnom šatirani pamuk, a ja to ne volim. Zanimljiv je pamuk sa elastinom, o njemu ću još da razmislim. U izlogu reklamiraju kurs pačvorka (mislim da je besplatan i da traje nekoliko sati). Meni se pačvork ne sviđa, ali možda je neko zainteresovan, pa da vas informišem. Radnja u Takovskoj preskupa, a roba standardna. Ne bih ponovo tamo ulazila bez preke potrebe.

Edited by halloween
Link to comment

Sad sam se konsultovala za poznavaocima Zemuna, to je Maja u Gospodskoj (paralelna sa Zmaj Jovinom), na početku je Hleb i kifle, a pre nekoliko dana u toj ulici bili su štandovi sa svilenim bombonama, lilihipima, medom, i nekim rukotvorinama za kuću.

Link to comment
Sad sam se konsultovala za poznavaocima Zemuna, to je Maja u Gospodskoj (paralelna sa Zmaj Jovinom), na početku je Hleb i kifle, a pre nekoliko dana u toj ulici bili su štandovi sa svilenim bombonama, lilihipima, medom, i nekim rukotvorinama za kuću.
jesjes, to je maja. a kaju imash iza pozorishta, s gornje strane pozorista, kroz prolaz pored zlatara, i u starom merkatoru, stepenice do pijace. odlichne radnje.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ukucah na guglu materijal za strikanje i prvi mi izadje ppp. elem, nesto sam se primila na rucne radove (tacnije na dekupaz), sijem tu i tamo, i sad mi je ostalo strikanje. hocu da pocnem sto pre, a nemam nista- ni vunu, ni igle.hajde, onda iz prve ruke, budite drugarke i mudre (da ukazete i na pocetnicke cake i greske) da mi kazete gde da kupim igle, koje velicine su za pocetnike, gde da kupim vunicu, gde je sve to najjeftinije (primam i poklone) i da li tutorijali na netu imaju smisla ili je ipak potrebno da ziva ruka pokaze? ima li smisla upisati kurs? vidim da ima kurs kod izvesne maje vuckovic, 4 casa od po tri ili 4 sata, za 4000. malo li je? mnogo li je? dobro li je?nadam se odgovorima, zeneeee. i hvala unapred. ;)

Link to comment

- igle se kupuju gde i vuna /nemam predstavu gde, moje inormacije su od pre 20+ godina/- početničke igle su 3 i 3.5 i malo deblja dobro upredena vuna.- tutorijali imaju smisla. moja ćerka je naučila pomoću njih da štrika. /napravila je kapu i rukavice sa mustrom sireninog repa. ne verujem da bi i jedna baba sa kalemegdana mogla tako nešto da napravi/. moja pomoć joj nije bila potrebna.- ja sam naučila da štrikam koristeći knjigu. brojne žive ruke su pokušale i odustale od obučavanja mene. vremenom sam koristeći uputstva iz časopisa naučila odlično da štrikam.- lično ne bih išla na kurs dok ne isprobam kako mi ide učenje pomoću tutorijala. nađi neku strpljivu učiteljicu, možda ćeš ti lakše učiti od živih ruku.

Link to comment

a je l ima neke razlike u materijalu od kojih su igle sacinjenje. tipa drvene su lakse za pocetnike, ili tako nesto?hvala na odgovoru, bacicu se na tutorijale definitivno!

Edited by vin
Link to comment
a je l ima neke razlike u materijalu od kojih su igle sacinjenje. tipa drvene su lakse za pocetnike, ili tako nesto?hvala na odgovoru, bacicu se na tutorijale definitivno!
vezane igle za pochetnice. znaju u radnji. dok ti ne ojachaju bicepsi, a posle mozesh kako ocesh ^_^i da se startuje od nekog kontinualnog objekta, tipa shal ili kapa. Edited by thermal bug
Link to comment

sal svakako, sal me i najvis eprivlaci. vezane igle su spojene nekom vrpcom?sta mislis o drvenim iglama? to sam negde na netu procitala, da su dobre za pocetak.sto se velicine tice, na internetu su oprecna misljenja. neki preporucuju 4 i 5, a neki kako mammy2shoes 3 ili 3.5 to me zbunjuje. :blink:

Link to comment
sal svakako, sal me i najvis eprivlaci. vezane igle su spojene nekom vrpcom?sta mislis o drvenim iglama? to sam negde na netu procitala, da su dobre za pocetak.sto se velicine tice, na internetu su oprecna misljenja. neki preporucuju 4 i 5, a neki kako mammy2shoes 3 ili 3.5 to me zbunjuje. :blink:
pa zavisi, vezane su metalne, imaju plastichnu vezu izmedju igala, da ti ne otpadnu ruke i ramena od drzanja igala i rada. ne znam zashto bi drvene bile bolje, metalne su oblozene i nit lepo klizi preko njih, meni su sasvim ok za pochetnike. opet, za razliku od mammy, ja sam za broj 4-4.5. ali ne mora nishta to da znachi.nemoj se zbunjujesh, pochni neshto :P
Link to comment

ima jedna tehnika vezana za drzanje konca, za koju ja verujem da je mnogo laksha za pochetnike, a i za svakoga, a i uopshte, planetarno, mene jednom nauchila jedna profesorka knjizevnosti (!), samo ne znam kako da je tachno ilustrujem, da bude jasno. ne namotava se vuna na kaziprst, nego se vodi od klupcheta preko malog prsta, pa izmedju malog i domalog prsta, pa ispod domalog i srednjeg zajedno izlazi na kaziprst, preko kaziprsta, pa se kaziprstom samo zateze prema igli (govorim o levoj ruci, za deshnjake, a i simetrichno, mislim na 'neaktivnu ruku'), nista se nigde ne namotava, samo teche, tako se konac ravnomernije zateze, pa i petlje budu jednakije. ce razmislim da makar nacrtam, nemam sad uslova za jutubove...no samo ti napred bilo kako :D

Edited by thermal bug
Link to comment
  • 1 month later...

Baka naseckala jabuka i završila štikanje kardigana od konca ove marke i boje. Sad traži da joj donesem najskuplje dugmiće iz Modeline (8x130 din/kom su oni koji pasuju), valjda da joj ne obezvredim trud.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...